Skocz do zawartości
ANDPOL

SC 1,1 MPI leje się spod czujnika ciśnienia oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie to nie spod samego czujnika, tylko spod tego króćca przelotowego. Pytanie, jakie tam są podkładki-miedziane? Jaki jest ich rozmiar? Czy do wymiany trzeba spuszczać olej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na pewno sa tam miedziane podkładki rozmiaru ci nie podam bo nie pamietam ale w sklepie motoryzacyjnym powinni ogarnać. Nie trzeba spuszczac oleju bo jak odkręcisz czujnik to zleci tylko olej z filtra wiec może jakieś 100-150ml więc dla pewnosci na spokojnie jak masz blisko do sklepu możesz odkrecić czujnik wyjąc podkładki i podejść do sklepu a później zamontowac. Choc ja  obstawiam że poprostu ci sie cos poluzowało bo nie sądzę żby podkładki pusciły

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poluzowałem i dokręciłem na silę ale leje jeszcze bardziej. Sklepu niestety nie mam pod ręką. Klucz jest 22. O ile to standardowa śruba to podkładki powinny być 14 (chyba).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrób myk i owin taśma teflonowa czujnik i wkręc . Jeżeli wali z pod czujnika zaradzisz problem na szybko. Zrobiłam tak kiedys w Seicento. Patent podział a ja wróciłem do domu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakby się ktoś pytał w przyszłości to są podkładki 14-tki + gumowy oring na gwincie śruby.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

domniemam ze to raczej ten oring puścił a nie uszczelki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co prawda oring się rozsypał, ale nie wiem po co on tam jest skoro z przodu i z tyłu są podkładki miedziane?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta