Skocz do zawartości

Jednak kupno Golf R było błędem - czyli jeden dzień w VeeDud Golf GTI Original...


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, marcindzieg napisał:

Ja się nie znam ale wydaje mi się że w najbogatszym regionie powinny być najbardziej wypasione wersje do testu. No chyba że się mylę i Wawa nie jest najbogatszym regionem w PL.

To nie ma nic do tego najbogatszy czy najbiedniejszy, prędzej chodzi o sprzedaż a wiadomo w większym mieście jest jej więcej, szczególnie że jest tu masa firm. Wypasione pewnie są, bo nie miałem np problemu z jazdą Passatem, ale Polo .. które pewnie kosztuje tyle co Passat, ile oni tego sprzedadzą, kto to kupuje, bo na pewno nie firmy ? Podobnie jakby ktoś wybrał sobie mega drogą, niechodliwą wersję hybrydy np w Audi i np miał pretensje że nie ma jej dostępnej w ... np Słupsku (bo ma najczystsze powietrze) :phi:

Ilość dem powinna być adekwatna do sprzedaży oraz chodliwości danego modelu (żeby nie było że trzeba czekać pół roku na jazdę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kravitz napisał:

I wiesz co? W Warszawie nie mają ani jednej sztuki do jazdy testowej :) Null

Najbliższa jest w Poznaniu. 300km odległość.

 

 

 

No dobrze. I na kiedy Ci tę sztukę z Poznania sprowadzą do Warszawy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Ryb napisał:

 

Jaja sobie robią.

:facepalm:

przy dominacji klientów flotowych to pewnie norma... nie kalkuluje im się ściągać jednej niszowej wersji dla jednego niszowego klienta :) który się na samochód zdecyduje bądź nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pezot500 napisał:

przy dominacji klientów flotowych to pewnie norma... nie kalkuluje im się ściągać jednej niszowej wersji dla jednego niszowego klienta :) który się na samochód zdecyduje bądź nie...

 

Nie wiem. Jak chciałem się przejechać Outlanderem w wersji Instyle Navi to nikt nie miał. Mój diler ściągnął takiego gdzieś z Polski. Owszem, trwało to bardzo długo ale ściągnął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Sam bym musial pojechac do Pozka.
 


Czyli de facto producent nie jest zainteresowany klientem. Ja to tak odbieram....

Jest coś IMVHO podobnego niż Polo GTI.
Koooooon(i)a

1.6lT - 150kW, 3 więcej niż Polo, wymiary podobne, wiem wygląd to gust indywidualny....

a9b1bfa1189a13e8078aa76c307f87d3.jpg


5d4b3875b0fb1ea3edf275a8cf6eb691.png


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, OZI napisał:

Jest coś IMVHO podobnego niż Polo GTI.
Koooooon(i)a

 

Z tej grupy producenckiej, to tylko jedno auto mi się podoba ;)

Kia Stonic

 

Stinger jest też oczywiście ładna, ale sam nie wiem co mi w tym samochodzie nie pasuje ;] Coś jest dziwnego. Subiektywne wrażenie takie.

 

Kona odpada.

Raz jak się nudziłem w ASO (czekałem na wydanie auta z serwisu), to sobie pochodziłem po salonie.

Akurat łączony Mitsu i Hyundai. Do wszystkich aut wsiadłem oprócz.....zgadnij? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dominacji klientów flotowych to pewnie norma... nie kalkuluje im się ściągać jednej niszowej wersji dla jednego niszowego klienta  który się na samochód zdecyduje bądź nie...



Widzisz to jest totalnie nieważne czy klient zdecyduje się na kupno auta czy nie.

Marka ma pewien wizerunek do kreowania, dzięki któremu może liczyć cenę za produkt - taka a nie inna.

Wizerunek - prawdziwy bądź nie - służy tez utrzymaniu klienta - i mówiąc dosłownie ssaniu go z $$$.

Ergo koszt- Ba całość operacji jest tak niski, ze pewne zasady marketingu i PR powinny być po prostu oczywiste.

Niestety to pokazuje podejście ‚mam cię w D... kliencie’ - co jest zaprzeczeniem wszelkiego PR.

Dam inny przykład, Missus Ozi zdecydowała się na nowa podłogę w domu - koszt ok $10k.

Jest to totalnie bez znaczenia czy ja ta podległe kupię czy nie. Ale mam 4-5 firm przyjeżdżające do mnie z mobilna expozycja.

38827837d3cc5155a149cfb64a4909c5.jpg

Przecież jeśli ja klient, mam płacić za usługę to trudno żebym pupcie ruszał i sam sobie przywoził próbki podłóg, albo wybierał na odległość w sklepie...

f89a6022830ce7702e8dda57f6e8634d.jpg

Nikt nie ma problemu mi tez dowieść próbki do domu/pracy importem po nie przyjechać, mino ze mam po drodze i mogę je sam odwieść, kategorycznie mi powiedziano, ze nie wypada żeby klient sam odnosił próbki bo to jest ‚zła obsługa klienta’...

Ergo to jest właśnie koszt robienia business który jest wliczony w cenę produktu, i kupowanie auta nie jest tu inne- jest identyczne / taki jest koszt robienia business.




Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Z tej grupy producenckiej, to tylko jedno auto mi się podoba
Kia Stonic
 
Stinger jest też oczywiście ładna, ale sam nie wiem co mi w tym samochodzie nie pasuje ;] Coś jest dziwnego. Subiektywne wrażenie takie.
 
Kona odpada.
Raz jak się nudziłem w ASO (czekałem na wydanie auta z serwisu), to sobie pochodziłem po salonie.
Akurat łączony Mitsu i Hyundai. Do wszystkich aut wsiadłem oprócz.....zgadnij? ;]



Stonic - ciekawe, nawet nie wiedziałem ze coś takiego istnieje. To jest to samo co Koń - jak się domyślam?

Koń- stylistycznie może być okropny, ale przejedz się z 1.6lT i zobacz.

Ja mam od paru dni rental i30 w tej kombinacji..

ba71efc6e0b0b2eff95c32f94b81b378.png

c267d37780e5a5beff5343cfd9ca2c7c.png

5b377cc5127e7a746012492145c8bf6d.png




I coraz więcej dochodzę do myśli, ze po leasing Golf R ... pójdę i kupię to.

Kosztuje prawie polowe mniej, tak ma tylko 205KM zamiast 310KM, i nie ma AWD, ale zadziwiająco z 7s DCT to jeździ lepiej niż Golf GTI....

Dodatkowo wszystko jest w standardzie... jak cała gama BSM, Active Cruise Control, panoramic sunroof, siedzenia z wentylacja i podgrzewaniem etc etc

5 lat Service za free, 5 lat gwarancji od zderzaka do zderzaka bez limitu km...

Całość za ok...81k PLN żeby na ulice wyjechać... można sobie GTI włożyć.

Najlepszy właśnie punkt - połączenie tego 1.6l T z 7s DCT - to daje uśmiech, Koń nie powinien być inny - ta sama kombinacja...






Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OZI napisał:

 


Czyli de facto producent nie jest zainteresowany klientem. Ja to tak odbieram....

Jest coś IMVHO podobnego niż Polo GTI.
Koooooon(i)a emoji206.png

1.6lT - 150kW, 3 więcej niż Polo, wymiary podobne, wiem wygląd to gust indywidualny.... emoji6.png

a9b1bfa1189a13e8078aa76c307f87d3.jpg


 

 

 

To jest żywy przykład tego, gdzie w świecie mody są Włosi, a gdzie reszta świata. Hyundai skopiował wygląd Jeepa Cherokee dopiero wtedy, gdy Włochom on już się znudził.

 

:hehe:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, OZI napisał:

Stonic - ciekawe, nawet nie wiedziałem ze coś takiego istnieje. To jest to samo co Koń

 

Wydaje mi się, że Stonic jest o klasę mniejsze.

 

Co do Kona. Najmocniejszy z tego co widzę w PL, to 177KM, ale ma 4WD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kravitz napisał:

 

Ja chcę wiedzieć jak to jedzie, a GTI jest zasadniczo odmienne od innych wersji.

Czy nie za twarde, czy nie zrywa przyczepności pod byle depnięciem, czy z głośników nie leci jakieś tandetne V8 (takie czasy) i czy to jest wyłączalne.

Nie dowiem się tego prowadząc 1.0TSI, czy co tam teraz wkładają.

 

Odnośnie diesla dla flot jak to ktoś tutaj napisał. Chyba w nowym Polo nie mają już diesla :hmm:

Zrywa jak wsciekle brak szpery mechanicznej. Dzwieku silnika nie wylaczysz. Idz zobacz nowa Fieste ST ma mechaniczna szpere plus mnostwo gratow do tuningu czytaj jak chesz sztuczny dzwiek wylaczyc to wylaczysz a i przy niewielkich nakladach 280KM mozna z tego nowego 1.5T wykrzesac.  Diesel jest zarowno w Polo jak i w Ibizie. 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-fiesta-nowy-ford-fiesta-st-ii-ecoboost-200km-jedyna-w-polsce-ID6AExkm.html#16719d54c1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wujekcybul napisał:

Zrywa jak wsciekle brak szpery mechanicznej. Dzwieku silnika nie wylaczysz. Idz zobacz nowa Fieste ST ma mechaniczna szpere plus mnostwo gratow do tuningu czytaj jak chesz sztuczny dzwiek wylaczyc to wylaczysz a i przy niewielkich nakladach 280KM mozna z tego nowego 1.5T wykrzesac.  Diesel jest zarowno w Polo jak i w Ibizie. 

 

Fiesta ma tylko manuala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

Tak automatu nie wsadzaja. Jak chcesz automat to zostaje Polo GTI i nie wiem czy czasem do Clio RS nie wsadzaja automatu. Ale to jeszcze wiekszy rodzynek.

 

Tak w Clio jest automat, ale model już deko starszy jest. Zaraz chyba będzie zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2018 o 14:17, kravitz napisał:

 

Wydaje mi się, że Stonic jest o klasę mniejsze.

 

Co do Kona. Najmocniejszy z tego co widzę w PL, to 177KM, ale ma 4WD

 

Bardziej skomplikowana historia. Stonic wcale nie jest mniejszy niz Kona. W kazdym razie nie o klasę. Tam są roznice w pojedynczych centymetrach. 

 

 

 

Stonic jest na innej płycie podłogowej i tylko Kona ma opcje 4WD. Do stonica też ładują słabsze silniki - max jest ztcp 120KM z 1.0T

 

 

 

kia-stonic-2018.jpg

hyundai-kona-2018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest żywy przykład tego, gdzie w świecie mody są Włosi, a gdzie reszta świata. Hyundai skopiował wygląd Jeepa Cherokee dopiero wtedy, gdy Włochom on już się znudził.

 

default_hehe.gif

 

 

 

[mention=134499]Ryb[/mention] - aż popatrzyłem.

Raczej ex VAG

 

Luc Donckerwolke - facet który zaprojektował design ... Skoda Octavia (ten siwy po lewej )

 

f560e805c855127a10e176a0d99ebc66.jpg&key=3bf6a9cb0da7a86db191d92aefcc699e02878c3ab9387557b12342ba6c44a177

 

 

Jeep - Greg Howell - facet który dał nam ... RAM 🦌

 

 

ef583988e20529d5bd60547800c55f63.jpg&key=f7601e82eef088af5ca9560afa45b50f5643f2e07c679fb2de1c6256c9f10eb6

 

Jak on do Cherokee doszedl, to chyba nakazy patrzeć na ilość wypitego Bud...

 

 

 

 

 

Sent from my iCrap X using Tapacrap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, OZI napisał:

Raczej ex VAG emoji205.png

 

To też by się zgadzało, bo VAG jest w kopiowaniu dobry. Jak się De Silvie udała Alfa 147 to u VAGa go kupili żeby zrobił Seata Leona.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się parkuje równolegle, to faktycznie długosć ma znaczenie.

 

Doświadczam tego teraz z Insignią, tona miejsc parkingowych odpada, gdzie wczęsniej bym się spokojnie zmieścił.

Plus jest tylko taki, że jak kiedyś zmienię na np A8, to już będę przyzwyczajony 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.