Skocz do zawartości

Insignia uczucie jakby koło się ślizgało


Artur1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nietypowy jak dla mnie problem odbniedawna w mojej insigni pojawił się problem przy skręconej kierownicy najczęściej przy skręcie w lewo jest uczucie jakby koło ucieklao się ślizgało oraz przy parkowaniu na skręconych kołach uczucie jakbym nadjeżdżał na jakieś małe kamienie do tego pojawia się nie raz jakiś dźwięk jakoby cos miało się urwać nie zawsze . Byłem już na 3 warszczatch niestety nikt nie wiem co jest Zbierzność też sprawdzana wszytsko ok . Jest to auto z napędem 4x4 jeden z mechaników zasugerował że może coś ze skrzynią się dziać ??? Problem występuje tylko przy skręcie jazda na wprost nic nie stuka jest ok miał z was ktoś podobny problem , godz wyszukać usterki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 4x4 jest spięte na stałe przez jakieś sprzęgło to tak może być bo drogi pokonywane przez koła przy skręcie są różne. Nie znam konstrukcji napędu w tym aucie.

W prawdziwych 4x4 jeśli spiąć na sztywno bez sprzęgła międzyosiowego to nawet ze wspomaganiem ciężko kierę utrzymać przy głębokim skręcie. Takie są opory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x4 przestaje działać po wypięciu wtyczki ? Kolego jakiej wtyczki ?

moge też napęd na 4 wyłączyć i dalej to samo się dzieje jestem delikatnie przerażony ponieważ nikt nie mógł do tej pory udzielić jakiejś odpowiedzi . Jeśli chodzi o ten skręt to kierownic lekko idzie nie odczuwam za dużo na kierownicy po prostu jakby auto odpływało na jedna stronę . Dziś np jak parkowalem tyłem przy skręconej kierownicy znów to uczucie jakbym najechał na cos .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec dziś kolejna dłuższa podróż efekty te same jazda na wprost 100% nic się nie dzieje . Natomiast przy parkowaniu tyłem kierownic skręcona maksymalnie na lewo teren płaski a są momenty jakbym na cos najechał na jakiś kamień nierówność lewa strona auta takie odczucie tak samo jak zjeżdżam gdzie na lewo to tak jakby koło uciekało ciężko mi dokładnie opisać tak jakby się ślizgało cos takiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Artur1985 napisał:

Natomiast przy parkowaniu tyłem kierownic skręcona maksymalnie na lewo teren płaski a są momenty jakbym na cos najechał na jakiś kamień nierówność

Geometria przy skręcie się rozjeźdża z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje sprawdzone 100% ok co do geometrii co kolega proponuje ? Czy może też być to coś związanego z Haldexem ? Jeśli chodzi o geometrię też bym odczuwał tak jakby auto się uniosło jakbym najechał na coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur1985 napisał:

Jeśli chodzi o geometrię też bym odczuwał tak jakby auto się uniosło jakbym najechał na coś ?

Jeśli przy skręcie kąty się za mocno rozjeżdżają to tak może być. U mnie w Speed-ym jest bardzo prosty wielowahacz i przy maksymalnym skręcie to normalne, że się właśnie rozjeźdża trochę. I szczególnie przy cofaniu na skręconych maksymalnie kołach jest właśnie taki efekt tylko z obu stron. W zależności, w którą stronę się skręca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

kurcze, sorki, że tak późno ale jakoś nie zaglądałem.

Halex się kończy, tzn, należy poddać go regeneracji - rozebrać, wyczyścić, wymienić łopatki jeśli potrzeba, zalać nowymi olejami, najlepiej oryginalnymi lub od BW, dać nowe uszczelki, założyć i dalej cieszyć się jazda z 4x4.

Jeśli chodzi o okolice Warszawy, to mogę polecić Niezależny Serwis Opla, znajdziecie ich na fejsbuku, chłopaki uratowali już nie jeden Haldex.

 

Jak juz masz takie objawy, to wymiana oleju, filtra w Haldexie nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.