Skocz do zawartości

Corolla verso 1,8 - ilość oleju w skrzyni biegów


mp79

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko; byłbym wdzięczny, gdybyś poparł to jakimś skanem, bo chcę mieć pole do dyskusji z mechanikiem, który ostatnio policzył mi 3 l, i to po 40 zł/l, plus wymiana, oczywiście.

 

PS. Chodzi oczywiście o ręczną, nie automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Niby mam całkiem dobry wzrok; a jak trzeba coś znaleźć... :no:

Instrukcję mam również w wersji książkowej i wczoraj ją przeglądałem, a dopiero dzisiaj udało mi się znaleźć to, co Ty wkleiłeś.

Dla benzyniaka 1,9 l mi pokazuje; 2,5 l dla dizla. U mechaniora dzisiaj byłem po dowód rejestracyjny, bo - jak się okazało - został był tam.

Pytałem, czy naprawdę tyle oleju weszło, bo nawet w lublinie ledwie jakieś dwa litry mi się zmieściły, i to chyba niecałe. Tłumaczył, że przy skrzyni jest tutaj mechanizm różnicowy i dlatego więcej tego oleju było. Nie chciałem się wykłócać, bo mechanikiem nie jestem, ale wiem, że w tylnonapędowcu w moście też jest olej, więc na wszelki wypadek odpuściłem. Tylko czemu w książce o tym dodatkowym "zbiorniku" nie wspominają...

...albo znowu nie mogę znaleźć. :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdził, że niecałe trzy. Jakieś 2,8 - powiedział. Właściwie moje pytanie skierowane do niego, dotyczyło ilości spuszczonego oleju, bo starałem się je sformułować tak, aby uzyskać odpowiedź najbliższą prawdzie. Czyli wygląda na to, że orżnął mnie na litr. :nono: No ale - kurczę - po co robić takie wałki. Nie można policzyć kilka dych więcej za robociznę, żeby wyjść na swoje?! :hmm:

Od lat dla mnie naprawia i dobrze z nim żyję - czasami nawet hobbystycznie pożyczam do niego jakieś narzędzia. A tu takie kwiatki... Mechanicy to jednak chyba wszyscy mają coś ze sprzedawcy samochodów używanych - jak nie wcisną klientowi jakiegoś kitu, czują się nie do końca spełnieni zawodowo. Przynajmniej moje dotychczasowe doświadczenia w realnej rzeczywistości zdają się potwierdzać tę zasadę. :cfaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.