Skocz do zawartości

Znajomy szuka D klasy


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znajomy szuka D klasy, około 4-5 letniej. Obecnie jeździ Vectra C 1.8 LPG i sobie chwali. Chciałby znowu LPG i mocniejsze auto najlepiej w kombi ewentualnie liftback. Wpierw napalił się na insignie ale tam sensowny silnik go gazu to 1.4T czyli osiągi słabe. Czy coś się znajdzie koło 160-200 KM co jeszcze jeździ na LPG 4 generacji i robi to w miarę bezproblemowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

Witam

Znajomy szuka D klasy, około 4-5 letniej. Obecnie jeździ Vectra C 1.8 LPG i sobie chwali. Chciałby znowu LPG i mocniejsze auto najlepiej w kombi ewentualnie liftback. Wpierw napalił się na insignie ale tam sensowny silnik go gazu to 1.4T czyli osiągi słabe. Czy coś się znajdzie koło 160-200 KM co jeszcze jeździ na LPG 4 generacji i robi to w miarę bezproblemowo?

 

Pod LPG to chyba jeszcze Laguna 2.0T sie lapie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spełnia wymogu (160-200KM) :phi:.
Dlaczego nie 2.5i które jest bezproblemowe na lpg, jest ich znacznie więcej i ma moc z podanego przedziału ?
Pewnie że może być 2.5. Jedna stałe 4x4 + hydrauliczny automat zjada troche KM. Więc jak ma jechać to 3.6

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo MK5 z 1.5 ecoboost można było dostać z fabrycznym LPG, wiec domyślam się że można też założyć do używanego egzemplarza i będzie to jeździło. 

Sam samochód mogę polecić, bo takim teraz jeżdżę. Od razu napiszę, że silnik nie jest za słaby do tej budy (na hamowniach wypluwa ok 170KM i 260Nm)

Modelowo będzie to od 2015r. - jest tylko liftback i kombi w EU, wiec obie wersje pasują. Amerykański odpowiednik Fusion był tylko jako sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Ceny za te Accordy sa absurdalne ;]

Bo to się nie psuje ...

Mam superba przez 5 lat i fakt, była JEDNA awaria (auto jeździło, ale trochę czasami szarpało) usunięta na gwarancji.

Kolega kupił accorda właśnie dlatego, żeby było bezawaryjnie.

Porównując - ma muła z manualem za cenę wyższą niż ja kupiłem, który dodatkowo jest głośny na autostradzie, dużo pali, jest mniejszy itd.

No ale ja musiałem pojechać 2x do ASO, a on nie ...

 

Kiedyś, w latach 90. zapytałem pewnego sprowadzacza aut (nie hurtownik - sprowadzał kilka, w tym jedno dla siebie, za rok sprzedawał i tak w kółko)

dlaczego sprowadza auta francuskie, które są awaryjne, a nie bezawaryjne niemieckie (w tamtych czasach one faktycznie były bezawaryjne).

Odpowiedź z grubsza pamiętam do dziś. To było coś w stylu "Co mi szkodzi raz na 2 lata coś naprawić? Ale za to w zamian jaki mam komfort".

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda od lat jest przeceniana. Gdyby jeszcze nie było niuansów z korozją to bym zrozumiał. A tak, np. w niektórych 2.0 potrafią się wytrzeć wałki, albo wyjdzie właśnie :piekna: na nadkolach. Znajomy ma Accorda VII młodszego od mojej a tam już nadkola raz robione i zanosi się, że będzie je robił po raz kolejny ;] 

Lubię tę markę, ale jak dla mnie jest tak samo awaryjna jak inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda od lat jest przeceniana. Gdyby jeszcze nie było niuansów z korozją to bym zrozumiał. A tak, np. w niektórych 2.0 potrafią się wytrzeć wałki, albo wyjdzie właśnie :piekna: na nadkolach. Znajomy ma Accorda VII młodszego od mojej a tam już nadkola raz robione i zanosi się, że będzie je robił po raz kolejny ;] 
Lubię tę markę, ale jak dla mnie jest tak samo awaryjna jak inne.
7geny to już są stare gruzy więc wszytko w nich możliwe. Walki wycieraly się w pierwszych egzemplarzach 2,0. Ruda, honda nigdy sobie z tym nie poradzi choć w 8 gen został już tylko spod maski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.