Skocz do zawartości

2019 Renault Arkana - BMW X4 dla ludzi bez $$$$


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz $$$ na BMW X4? Nie ma problemu, Renault zaoferuje ci Arkana za 1/2 $$$$.

 

Produkcja Made in USSR ...

 

 

b0dda33a6e487c12c5e3a2a4557625ee.jpg

 

 

737c8e62e81d5efa408adf4010578aca.jpg

 

 

ce849ea6fce45911d25f7b183f117fcb.jpg

 

 

e7c093e29b954ef21ee672e5d6014234.jpg

 

Aby cena była niska...

 

47977d707b4888f85d6ed327d0adcd67.jpg

 

 

 

 

Sent from my iCrap X using Tapacrap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu bardziej merc





IMVHO całość jest tak samo proporcjonalne jak Merc ..




Jak narazie do EU - tej socjalistycznej jak to niektórzy nazywają - podobno to ma nie trafić.





Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest chyba najbardziej absurdalny segment aut jaki wymyslono w ostatnim czasie default_zlosnik.gif

 

 

Wszyscy mówili, ze X6 zdechnie, a tu proszę, Merc powstał, X4, Hyundai, teraz to....

 

 

Najlepsze jest to, ze blachy mniej a więcej liczą ! 🤡

 

Edit: LOL - obowiązkowo trzeba być takim klientem !

 

 

c68d6673aa9d8a659c21de77a6974f48.png

 

Sent from my iCrap X using Tapacrap

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak takie BMW X4 i X6 bardzo mi sie podobaja ba X2 tez tak kazdy Merc jest po prostu oblesny. A to Renault bedzie szlo jak cieple buleczki ale poza EU tu nikt tego nie kupi. Dodatkowo moim skromnym zdaniem jest szkaradne. Tak jak Kadjar jest ladny tak srodek i multimedia powinni przelozyc z Golfa byloby idealne polaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

To jest chyba najbardziej absurdalny segment aut jaki wymyslono w ostatnim czasie ;]

 

Faktycznie, niby SUV ale 

Sport Utility Vehicle

Sport - hmmm :)

Utility - hmmm

Vehicle - :ok:

 

 drugiej strony, taka Acure bym mogl miec :)

2010-acura-zdx-instrumented-test-car-and

 

SH-AWD i ponad 300KM pewnie jeździ przyzwoicie ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak takie BMW X4 i X6 bardzo mi sie podobaja ba X2 tez tak kazdy Merc jest po prostu oblesny. A to Renault bedzie szlo jak cieple buleczki ale poza EU tu nikt tego nie kupi. Dodatkowo moim skromnym zdaniem jest szkaradne. Tak jak Kadjar jest ladny tak srodek i multimedia powinni przelozyc z Golfa byloby idealne polaczenie.



X2 - nie mam totalnie zdania... - widziałem chyba z dwa - i jeszcze nie jest jakoś powszechne ...

X4 - pare dni temu pomagałem jakiejś - włożyć pare gratów z Ikea do bagażnika. Ciekawe - jak zmieściła to co w Ikea kupiła, to ... tylna polka się nie chciała zmieścić .... w końcu po trochę kombinacji - jakoś weszło - ale to mi pokazało jak nie praktyczne jest to ścięcie. Ba jestem pewien, ze do X3 by to wszystko do tylu weszło.

Generalnie ten segment wyglada ze będzie rósł... bo jedynym wyborem będzie pudełkowe SUV...




Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swojego Grand C-MAXa.



Wszystko fajnie , ale niestety najlepsze auto na Ak to mam ja

- wasze nie są tak brzydkie jak moje!

79db5395341ef1a1ec6b538f08fb34f0.jpg


- nie wiada tam gdzie moje....


4183135f4fd6799ee5075a0c00f1e519.jpg


- nie potrafią skorzystać z mojej lokalnej myjni...

78ac73b6cc09a95802c886eb392f65b1.jpg


- jakiś nie potrafię sobie wyobrazić spotkać w klubie ‚Grand C- Max’ na weekend ani tego ze prawie każdy właściciel pozdrawiamdrugiegomwlasicciela Grand C-Max



2035c701e9588bb9e0b97938a5cee2d5.jpg

8bd4ac08bf7ad2acab8bd0a651160ce1.jpg

No i oczywiście mój brzydal jest lepszy niż Jeep a to powoduje automatyczne wydłużenie ... wszystkiego!


61cd1b683db6b3a0421c666d0d802ba6.jpg

Oraz pasuje pod kolor ludowego auta ... (wiem Missus Ozi parkuje jak .... )


68e758dbc7eff48415c209a42439a29a.jpg


Im the winner!



Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wybacz, o gustach się nie dyskutuje, ale akurat X4 jest najlepszym p[...]ciekawa. 
A od X4 bolą oczy 


Ha, czyli nie jestem jedyny. X4 jest wyższe niż szersze, wyglada nieporoporcjnalnie ... dziwnie. Już Merc mi bardziej podchodzi ...



Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, OZI napisał:

 

Nie masz $$$ na BMW X4? Nie ma problemu, Renault zaoferuje ci Arkana za 1/2 $$$$.

 

Produkcja Made in USSR ...

 

 

 

 

 

 

 

 

Aby cena była niska...

 

 

 

 

 

 

Sent from my iCrap X using Tapacrap

 

 

Fajny. Kupiłbym dla żony, a sobie jakiś męski model, Koleosa na przykład.

 

Nowy-Renault-Koleos-2017-test-Moto3m-152

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, OZI napisał:

 


Haemoji51.png, czyli nie jestem jedyny. X4 jest wyższe niż szersze, wyglada nieporoporcjnalnie ... dziwnie. Już Merc mi bardziej podchodzi ...



Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ha, czyli jednak moje jest gorsze od Twojego i to ja wygrywam :pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Fajny. Kupiłbym dla żony, a sobie jakiś męski model, Koleosa na przykład.
 

 



Przecież to Xtrial ... silnik nawet ten sam 2.5l 4cyl... nie lepiej oryginal kupić?

6e766f09b96b155ca8453acac5b35180.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, OZI napisał:

 


Wszystko fajnie , ale niestety najlepsze auto na Ak to mam ja emoji6.pngemoji87.png

- wasze nie są tak brzydkie jak moje! emoji106.png

- nie wiada tam gdzie moje....

- nie potrafią skorzystać z mojej lokalnej myjni...

- jakiś nie potrafię sobie wyobrazić spotkać w klubie ‚Grand C- Max’ emoji6.pngemoji23.png na weekend ani tego ze prawie każdy właściciel pozdrawiamdrugiegomwlasicciela Grand C-Max

No i oczywiście mój brzydal jest lepszy niż Jeep a to powoduje automatyczne wydłużenie ... wszystkiego! emoji18.png

Oraz pasuje pod kolor ludowego auta ... (wiem Missus Ozi parkuje jak .... emoji30.png)

Im the winner! emoji6.png

Sent from my iCrap X using Tapacrap

 

- co do brzydoty Grand C-MAX'a akurat bym tak nie dyskutował

image.png.f97702770becf04977d2ab6c21c50fa4.png

 

- w Europie mamy drogi :P wyglądają tak:

image.png.290af132ff1ce06e3c5883683bf39feb.png

 

- Mamy też normalne myjnie

image.png.c7cee7e09ade653432b204efd325ee70.png

 

- forum.fordclubpolska.pl

- mój też to taki lepszy Jeep - szczególnie, że spakuję do niego 7 osób, i rodzinę na wakacje

- a mój ma wyścigowy kolor

IMAG1384_no.jpg.9f59ef62d3f3616d9fbddf4513b6c873.jpg

 

I am the winner!

 

A tak po prostu każdy z nas ma inne potrzeby. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do upodlenia sie to nawet Patriotem sie można utaplać 

 

 

Patriot jednak przysiadu nie zrobi

 

d497eea2f53d75fafde94bf68ce1a9d1.jpg&key=6c8e59d370a9c14d7704a20df89f289256b223946c315bbb59932eedca7493e9

 

 

Edit: BTW na obowiązkowych lekcjach BMW byłeś ?

 

Ja tak.

 

aa095d219f40a3d2e92e4737b2467480.jpg

 

 

Sent from my iCrap X using Tapacrap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- co do brzydoty Grand C-MAX'a akurat bym tak nie dyskutował
[...]
I am the winner!
 
A tak po prostu każdy z nas ma inne potrzeby.


Phi, ja mam przynajmniej akcesoria lepsze - prawie 8,000 do wyboru


026cafbe9aeb123decad6060809d55e8.png



Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OZI napisał:

 

 


Przecież to Xtrial ... silnik nawet ten sam 2.5l 4cyl... nie lepiej oryginal kupić?

6e766f09b96b155ca8453acac5b35180.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

No ale Nissan nie ma SUVa-coupe dla żony. A że ja kupuję parami to inaczej się nie da.

Poza tym uważam że Renault im wyszedł ładniejszy od Nissana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ryb napisał:

 

No ale Nissan nie ma SUVa-coupe dla żony. A że ja kupuję parami to inaczej się nie da.

Poza tym uważam że Renault im wyszedł ładniejszy od Nissana.

 

Mulitmedia i wyswietlacze to dramat. A to jednak bardzo wazne bo caly czas na to patrzysz. Czyli co zoba juz nie potrzebuje malego auta do parkowania w miescie? Jakbym mial te wydumki kupic to wzialbym Tiguana i Troka czy innego SUV z VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujekcybul napisał:

Mulitmedia i wyswietlacze to dramat. A to jednak bardzo wazne bo caly czas na to patrzysz. Czyli co zoba juz nie potrzebuje malego auta do parkowania w miescie? Jakbym mial te wydumki kupic to wzialbym Tiguana i Troka czy innego SUV z VAG.

 

Potrzebuje. Ale ostatnio jej koleżanka kupiła X6 i moja stwierdziła że jest ładne. Więc taka podróba by się łapała.  :hehe:

 

Ale pewnie skończy się na Eclipsie Crossie.  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ryb napisał:

 

Potrzebuje. Ale ostatnio jej koleżanka kupiła X6 i moja stwierdziła że jest ładne. Więc taka podróba by się łapała.  :hehe:

 

Ale pewnie skończy się na Eclipsie Crossie.  :oki:

Ogladalem test tego wynalazku i skrzynia zarowno automatyczna jak i manualna sa do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OZI napisał:

 

Phi, ja mam przynajmniej akcesoria lepsze - prawie 8,000 do wyboru emoji205.pngemoji106.png

Sent from my iCrap X using Tapacrap

Panie, jakbyś wiedział jakie cuda na forum Forda wyczniają z samochodami, włącznie z własnym oprogramowaniem do niektórych elementów samochodów! :P;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wujekcybul napisał:

Ogladalem test tego wynalazku i skrzynia zarowno automatyczna jak i manualna sa do bani.

 

Mówisz o Renault czy o Eclipse? Bo ja jeździłem Eclipsem i skrzynia jest IMO genialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Polarny napisał:

Z tej całej dyskusji jeden tylko post o tym, jak to jeździ. 

Powstaje pytanie, po co się kupuje samochód. 

 

Przecież taki samochód się kupuje po to żeby wyglądał. Popatrz na niego - on powstał wyłącznie po to żeby wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

Mowie o Eclipse. Bazuje na testach to nie moj target aut wiec nie zamierzam tym jezdzic. :phi:

 

No to nie wiem kto to testował. Manualem nie jeździłem ale ta CVT dostała genialne oprogramowanie i jeździ teraz jak świetny hydraulik. Ja akurat jestem wielkim wrogiem skrzyń CVT więc jeśli mi się podoba to musi być naprawdę dobrze. Jak dotąd tylko skrzynie w Subaru Forester XT i Outbacku z dieslem zasłużyły na moje uznanie, ten Eclipse jest trzeci na liście.

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej całej dyskusji jeden tylko post o tym, jak to jeździ. 

Powstaje pytanie, po co się kupuje samochód. 

 

Tez zależy kto kupuje...

 

Jedni:

- bo kolor ładny...

- bo jeździ (pomijam definicje dobrze),

- bo ma odpowiedni znaczek...

 

Ta ostatnia to jest w ogóle ciekawa masa ludzi...

 

Daewoo Benz...

 

209311d5d9412dd3936750e45a27fc45.jpg&key=eacdf8f0b230867b5957c89b439f57e4ec1a5b1dbe787d0450cc38c70893c96e

 

Ferrari MX5...

 

 

ec99ba52603d3ec110ea6f6dda27f475.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ryb napisał:

Przecież taki samochód się kupuje po to żeby wyglądał.

 

4 minuty temu, OZI napisał:

Jedni:

- bo kolor ładny...

- bo jeździ (pomijam definicje dobrze),

- bo ma odpowiedni znaczek...

No właśnie - wypaczona jest tu całkowicie idea samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Polarny napisał:

 

No właśnie - wypaczona jest tu całkowicie idea samochodu.

 

 

Nie. To niektórzy mają wypaczenia w głowie, traktując zwykłe dupowozy jakby były czymś innym niż tylko zwykłymi dupowozami. Jak auto jeździ to ja się będę zastanawiał kupując Ferrari, a nie lodówkę na kołach do wożenia dzieci do przedszkola.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ryb napisał:

 

Nie. To niektórzy mają wypaczenia w głowie, traktując zwykłe dupowozy jakby były czymś innym niż tylko zwykłymi dupowozami. Jak auto jeździ to ja się będę zastanawiał kupując Ferrari, a nie lodówkę na kołach do wożenia dzieci do przedszkola.

 

Otóż to, stąd moja oczywiście żartobliwa dyskusja z @OZI. :ok:

Świadomie jeżdżę nie najpiękniejszym samochodem, ale za to wygodnym, drugi zaś ma nie najwyższych lotów stylizację wnętrza, zaś jakościowo i funkcjonalnie ok. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AstraC napisał:

Otóż to, stąd moja oczywiście żartobliwa dyskusja z @OZI. :ok:

Świadomie jeżdżę nie najpiękniejszym samochodem, ale za to wygodnym, drugi zaś ma nie najwyższych lotów stylizację wnętrza, zaś jakościowo i funkcjonalnie ok. :ok:

 

Moim zdaniem to zawsze jest wypadkowa. Jedni wolą osiągi, inni wygląd, jeszcze inni funkcjonalność. I każdy kupuje pod siebie. Problemem są tylko ci, którzy nie mogą się nadziwić że ktoś inny mógł wybrać inaczej niż oni.

:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ryb napisał:

 

Moim zdaniem to zawsze jest wypadkowa. Jedni wolą osiągi, inni wygląd, jeszcze inni funkcjonalność. I każdy kupuje pod siebie. Problemem są tylko ci, którzy nie mogą się nadziwić że ktoś inny mógł wybrać inaczej niż oni.

:oki:

O to, to. Dlatego za te same pieniądze mogłem mieć Granda Titanium z jakimiś dodatkami pewnie z 1.6 125KM, a mam Trenda z małym niezbędnikiem tylko za to z 1.5T. :ok:

:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ryb napisał:

 

Nie. To niektórzy mają wypaczenia w głowie, traktując zwykłe dupowozy jakby były czymś innym niż tylko zwykłymi dupowozami. Jak auto jeździ to ja się będę zastanawiał kupując Ferrari, a nie lodówkę na kołach do wożenia dzieci do przedszkola.

 

Nie widzisz różnicy pomiędzy jazdą np. i10 a i40?

Zaiste, idea samochodu sprowadza się teraz tylko do kształtu blach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Polarny napisał:

Nie widzisz różnicy pomiędzy jazdą np. i10 a i40?

 

Skoro jedne i drugie znajdują nabywców to chyba różnica w jeździe nie jest głównym kryterium wyboru.

 

5 minut temu, Polarny napisał:

Zaiste, idea samochodu sprowadza się teraz tylko do kształtu blach.

 

Są samochody, których idea sprowadza się do kształtu blach, inne których idea sprowadza się do samego silnika, jeszcze inne których idea sprowadza się do zdolności przeprawowych lub ładunkowych. Amerykę odkryłeś?

No i dlaczego miałaby się nie sprowadzać do kształtu blach? Bo akurat Tobie się to nie podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, stąd moja oczywiście żartobliwa dyskusja z [mention=129025]OZI[/mention]. :ok:
Świadomie jeżdżę nie najpiękniejszym samochodem, ale za to wygodnym, drugi zaś ma nie najwyższych lotów stylizację wnętrza, zaś jakościowo i funkcjonalnie ok. :ok:
@AstraC
Po prostu przyznajmy się - obaj lubimy brzydkie auta

No, i ja bym do Prius własnej $$$ nie wydał


616200d2fa6cee3821b39f35126762f8.jpg


...

A całkowicie poważnie... Np cholernie podoba mi się to...

a8ce5ca8a9f085262073d041c5a1b055.jpg

aaa481893606d06ed650987e852010f9.jpg

Czyli spełnia moje kryterium - smaku... lub sexy jak kto woli

Wnętrze już nie, ale ilość gadgetow jest mnie wstanie przekonać...


22e466f5a8571476018ed31d3c22a73e.jpg


Czyli narazie 1x + i 1x 0 - neutralnie...

Silnik - znów wybór = 0, bo jest tylko 1 - 4cyl 2.0l z 280KM...

Dochodzimy do ceny... - jak na nowe auto - nie do zaakceptowania dla mnie, ale jest 49 demo lub nowych zarejestrowanych jako demo wg VAG w akceptowalnym dla mnie kilometowo odległości...

Cena ok 20% mniej, czyli jeśli teoretycznie znajdę zdesperowanego dealera w ostatni dzień miesiąca to jeszcze -5% da się min urwać IMVHO.

Nagle suto staje sie atrakcyjne... (cenowo, wizualnie, silnikowo)...


Pozostaje jeszcze: Q obslugi klienta i odrobienie lekcji - czyli poprzygladanie się na co obecni user-zy narzekają i jakie są problemy...

Decyzja - tak/nie.

Taki jest mój tryb rozumowania przy wyborze auta - i nie kupuje Arteon - bo mi nie potrzebny ....

Ale...

Inny klient przyjdzie - i np kupi, bo się lepiej czuje, ze np Ludowym autem pojeździ....

TL;DR - cholernie ciężko porównać zakupy aut - bo dla jednych jest to impulsywne, dla drugich zwisające, a jeszcze dla trzecich - miesiącami planowania i odrabiania lekcji zanim się za spust pociągnie...



Wniosek : auta są jak cycki - jedni lubia duże, drudzy małe....


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Filipfm napisał:

z tyłu bardziej merc

 

Kompletnie mi nie podchodzi ten typ nadwozia. Nie wiadomo co to jest. Myślę, że klientem docelowym na takie auta są kobiety. 

Obstawiam, że mojej :piekna: ta Arkana by się spodobała.

Ja bym tego nie kupił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, OZI napisał:

A całkowicie poważnie... Np cholernie podoba mi się to...

 

Też mi się nawet podoba Arteon. Choć tego złotego koloru bym chyba nie wybrał. 

Nie jeździłem tym co prawda ale podejrzewam, że śmiga to podobnie jak Passat. Więc poprawnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Ryb napisał:

Skoro jedne i drugie znajdują nabywców to chyba różnica w jeździe nie jest głównym kryterium wyboru.

Nie pytam tu o kryteria nabywców, tylko pytam, czy jest różnica w jeździe. Bo wg ciebie nie ma, skoro to nie ferrari.

 

45 minut temu, Ryb napisał:

Są samochody, których idea sprowadza się do kształtu blach, inne których idea sprowadza się do samego silnika, jeszcze inne których idea sprowadza się do zdolności przeprawowych lub ładunkowych. Amerykę odkryłeś?

Są samochody po prostu dla ludzi, żeby nimi jeździć - o tych jest mowa, jeżeli jeszcze nie zauważyłeś. I tu liczy się praktycznie wyłącznie kształt blach, co z kolei spowodowało mój komentarz, że właśnie liczy się wyłącznie kształt blach.

Nie ma to nic wspólnego ani z odkrywaniem Ameryki, ani z tym, co mi się podoba lub nie. Stwierdzam po prostu fakt.

Właściwości samochodu zgodne z jego przeznaczeniem przestają mieć znaczenie.

Jaki jeszcze masz z tym problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Polarny napisał:

Nie pytam tu o kryteria nabywców, tylko pytam, czy jest różnica w jeździe. Bo wg ciebie nie ma, skoro to nie ferrari.

 

Nie napisałem że jej nie ma, a że jest pomijalna w kryteriach wyboru. Żadne z nich nie jest Ferrari, więc kupuje się jedno albo drugie dlatego, że ma większy bagażnik a nie dlatego że lepiej jedzie.

 

54 minuty temu, Polarny napisał:

 

Są samochody po prostu dla ludzi, żeby nimi jeździć - o tych jest mowa, jeżeli jeszcze nie zauważyłeś. I tu liczy się praktycznie wyłącznie kształt blach, co z kolei spowodowało mój komentarz, że właśnie liczy się wyłącznie kształt blach.

Nie ma to nic wspólnego ani z odkrywaniem Ameryki, ani z tym, co mi się podoba lub nie. Stwierdzam po prostu fakt.

Właściwości samochodu zgodne z jego przeznaczeniem przestają mieć znaczenie.

 

Przeznaczeniem tego samochodu jest wyglądać. I wygląda.

 

54 minuty temu, Polarny napisał:

Jaki jeszcze masz z tym problem?

 

 

Ja mam wrażenie, że wyłącznie Ty masz tu jakiś problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=129025]OZI[/mention]
Mnie to się podoba (niestety wersji produkcyjnej przedliftowej Vectry C OPC nie było):
[...]
Ale ogólnie twój FJ też jest spoko.
To też jest ciekawe:
[...]
Z nowych trochę Insignia GSI:

@AstraC

Wiesz, FJ jest takim autem ze albo ci się podoba, albo patrzą na ciebie jak na idiotę..

Dla mnie to jest historia, niezniszczalny 4.0l V6 , czołg który wiedzie wszędzie i 168l bak paliwa, z super wygodnymi siedzeniami. W grudniu jedziemy ok 5-6k km po totalnym pustkowiu w jakieś 6-7 FJ... czyli dla mnie styl życia na weekend. Dlatego kupiłem drugiego, wg niektórych trzeba być idiota, żeby kupować auto które już się raz miało ... ale on u mnie umrze ...

Ale ja totalnie rozumiem, ze to nie bajka dla każdego

Re: zdjęcia - ten zielony tez właściwe można do takiej kategorii zapisać...


U mnie z Insignia byś miał teraz raj, ok 7,200 aut siedzi obecnie na trawie u dealerów i na placu GM... - nikt tego nie kupuje - nie mogą 1,000 sztuk na miesiąc osiągnąć....

Większość ma 3.6l V6 silnik - ok 78% którego w EU nie ma. Teraz, jeszcze jedna rzecz jest ciekawa... GM myślało, ze dostanie duży kontrakt od policji stanowych na EU odpowiednik Insignia... - tak się nie stało, Chrysler 300 SRT8, BMW 5 series, i Kia Stinger zostały wybrane przez różne stany... i tylko jeden zdecydował się na ‚nowego Commodore’


Otóż ok 2,500 aut z tych 7,200 siedzących na trawie ma fabrycznie wbudowane ‚Police Pack’ 9C1, nie wiem do końca jakie są zmiany, ale zawieszenie jest wzmocnione, są extra kable, większe hamulce, zdaje się jest extra chłodnica na skrzynie biegów, węże są silikonowe - jednym słowem, ciekawy produkt, który miał być lokalnie dokończony w wyposażeniu, . Teraz - zamówienie jest ok 500 sztuk, 250 dostarczyli - znaczy, ze ok 2k tych aut pójdzie normalnie do salonów - w końcu - ktoś kupi, auto o wiele trwalsze niż cywilne wersje... - nawet o tym nie wiedząc ...


2664a4a06d40eb2e4377dd66c83f1910.jpg

Czyli dostajesz 3.6l Twin Turbo V6 306KM z AWD...


The new ZB Commodore is based closely on the Opel Insignia, built in Germany. For official duty, the South Australian State Police has chosen the top 3.6-liter twin-turbo V6, sending its 306 hp (228 kW) and 382 Nm of torque to all four wheels.


36cca98aa75c0bdd62c81dcc201b6afe.jpg

75db92b6a0a5a628134c39a0998ceeb7.jpg

9ba96ff1e473773f1a134757c64518e0.jpg

Niestety, kombi dla ciebie nie ma, ale w EU byłby ciekawy rodzynek

Z ciekawości - jakie są twoje odczucia do Opel teraz po kupnie przez PSA? Zmieniło się coś, czy uważasz, ze epoka się skończyła?





Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Polarny napisał:

Są samochody po prostu dla ludzi, żeby nimi jeździć - o tych jest mowa, jeżeli jeszcze nie zauważyłeś. I tu liczy się praktycznie wyłącznie kształt blach, co z kolei spowodowało mój komentarz, że właśnie liczy się wyłącznie kształt blach.

Nie ma to nic wspólnego ani z odkrywaniem Ameryki, ani z tym, co mi się podoba lub nie. Stwierdzam po prostu fakt.

Właściwości samochodu zgodne z jego przeznaczeniem przestają mieć znaczenie.

Jaki jeszcze masz z tym problem?

No nie do końca. Jezdże Grand C-MAX'em, ale oglądałem również inne samochody i na placu boju na końcu zostały się dwa: Zafira i Grand C-MAX.

Zafira była tańsza, minimalnie większa, ciut lepiej wyposażona, ładniejsza i lepsza pod każdym względem poza jednym... Grand ma odsuwane drzwi, to taki Joker. I gdzie twoja teoria, że liczy się tylko kształt blach? Dodatkowym plusem jak się okazało jest dość fajny silnik 1.5T i zawieszenie. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Też mi się nawet podoba Arteon. Choć tego złotego koloru bym chyba nie wybrał. 
Nie jeździłem tym co prawda ale podejrzewam, że śmiga to podobnie jak Passat. Więc poprawnie. 
 


Jeździ identycznie jak Der Pasnik 206TSI, tylko obwisłe bardziej/lepiej/piękniej na zewnątrz wyglada...



Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OZI

FJ jest fajny, jeździł kiedyś po KR jakiś, a nawet kilka.

 

Zielony to Focus RS, FWD(!) który miał 305KM i dziwaczne zawieszenie z przodu, żeby od razu Cię nie zabić. ;]

 

Napisz ile taka Insignia u Was stoi? Transport do PL pewnie nie zabija, ale podatki już tak. 😮 Mimo, że pewnie te samochody w Gliwicach swoją przygodę zaczęły. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.