Skocz do zawartości

2019 Renault Arkana - BMW X4 dla ludzi bez $$$$


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

One wszystkie są zepsute. Ktoś zamontował ze złej strony kierownice. To muszą być tanie ;]

Możesz w PL już rejestrować, więc to nie przeszkoda. :P

 

PS. @OZI Opel to już nie Opel - dla mnie ta marka już nie ma nic wspólnego z modelami, które mi się podobały i miały charakterystykę jaką lubiłem (Astry F,G,H, Vectra A,B,C, Omega B). Teraz to jest PSA w innym pudełku, nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Ryb napisał:

Nie napisałem że jej nie ma, a że jest pomijalna w kryteriach wyboru. Żadne z nich nie jest Ferrari, więc kupuje się jedno albo drugie dlatego, że ma większy bagażnik a nie dlatego że lepiej jedzie.

Więc wg ciebie nie ma absolutnie żadnego znaczenia fakt, że i40 jedzie inaczej niż i10.

A głupi producenci jeszcze dają silniki do wyboru - nie wiedzą bidulki, że to nie ferrari, więc silnik jest "pomijalny w kryteriach wyboru".

54 minuty temu, Ryb napisał:

Przeznaczeniem tego samochodu jest wyglądać. I wygląda.

Właśnie dokładnie to napisałem - ten samochód nie jest traktowany jak samochód. Mógłby być pomnikiem z atrapami kół i spełniać swoje przeznaczenie.

Więc w czym masz problem? Z jaką moją tezą dyskutujesz czy ją kwestionujesz? Sam wiesz przynajmniej, o co ci chodzi?

33 minuty temu, AstraC napisał:

Grand ma odsuwane drzwi, to taki Joker. I gdzie twoja teoria, że liczy się tylko kształt blach?

Dla większości się liczy. Świat nie jest czarno-biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Polarny napisał:

Dla większości się liczy. Świat nie jest czarno-biały.

Poproszę o jakieś statystyki?

Bo popytaj ludzi - dlaczego kupili taki, a nie inny nowy samochód - najczęściej jest to wypadkowa tego co potrzeba i budżetu, oczywiście nikt na siłę nie weźmie jakiegoś koszmaru stylistycznego, ale większość nowych samochodów wygląda przyzwoicie i to wystarczy.

Gdybyś miał rację to Thalii I generacji byłoby na sztuki, a nie tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=129025]OZI[/mention]
FJ jest fajny, jeździł kiedyś po KR jakiś, a nawet kilka.
 
Zielony to Focus RS, FWD(!) który miał 305KM i dziwaczne zawieszenie z przodu, żeby od razu Cię nie zabić. ;]
 
Napisz ile taka Insignia u Was stoi? Transport do PL pewnie nie zabija, ale podatki już tak. Mimo, że pewnie te samochody w Gliwicach swoją przygodę zaczęły. ;]


To zależy jak chcesz cenę... masz tylko dwa silniki u mnie, 2.0l Turbo - wersja bieda i 3.6l V6, brak manuali. Teoretycznie masz w cenniku 2.0l Diesel, ale z tego co wiem tych Diesel jest mniej niż 100 sztuk w tych ok 7k siedzących na placu...


Oficjalnie GM chce je wypchać (kalkulacja dla mojego kodu pocztowego - ciut różnic w innych stanach np. Transport etc)
na ulice, czyli z ubezpieczeniem, tablicami, transportem, bakiem paliwa etc za:

- 2.0l T 9s automatic - AEB, LKA

a1a72e295a5ef53234c2e3828662fc3e.png

Za $35,990 = 96k PLN...czyli idąc od tylu to cena samego auta jest jakieś 85-86k PLN, reszta to rejestracja, transport, ubezpieczenie, tablice etc.

d51d51ead66c74662727a2a2d85dbb2c.png

Dostajesz 5 lat gwarancji od zderzaka do zderzaka i 5 lat Service za free.

W zeszłym miesiącu mieli 7 lat gwarancji i 5 lat Service za free ...

Teraz, ludzie raportują, ze płacili w zeszłym miesiącu ok $33k żeby na ulice wyjechać, czyli odejmij jeszcze jakieś 10% i ci wychodzi ok jakieś 78-80k PLN na EU warunki...

V6 GM oficjalnie zada

27b136ba98dbf275489c30211a4ed006.png

$42,500 żeby na ulice wyjechać ... 115k PLN, znów odejmij ubezpieczenie etc - wychodzi jakieś 100k PLN za auto, wyposażenie lepsze niż to za 80k PLN z 2.0l masz np wykrywanie martwego pola, czy ruchu jak cofasz...


4d19bd47b8a8a9a712277b687257efb1.png

Teraz, jest ciekawa sytuacja - większość ludzi uważa, ze 2l T jeździ lepiej niż V6. Ludzie którzy kupowali GM przez lata czuja się zdradzeni - nazwa, zamknięciem fabryk GM w Oz, utrata V8. Oni nie chcą tego auta tyknac....

Ergo totalnie się nie sprzedaje, większość poszła i kupiła albo Kia Stinger albo ... Mustang V8, Ba niektórzy się nawet na Golf R przesiedli

Wiec stoją, na forum nawet nie ma raportów ile ludzie rzeczywiście płaca za V6 ... bo nie ma chętnych... - podejrzewam, ze jakbyś wszedł dziś do dealera i z tyłeczka wyciągnął jakaś niska ofertę np 80-85k PLN - podając kartę kredytowa - to będąc ostatnim dniem miesiąca, powie tak / zróbmy deal, nie możesz zaoferować niżej niż 2.0l które im się jeszcze jakoś sprzedaje ...

Generalnie ja mysle, ze GM ma raka i to jest kwestia czasu kiedy tu umrą.

Astra - totalna klapa - auta chodziły po 35% mniej sugerowanej ceny detalicznej,!!! W grudniu zeszłego roku dealerzy zarejestrowali np 6,000 sztuk żeby bonus od GM dostać a prawdziwa sprzedaż była ok 800 sztuk 5,000 aut sprzedawali do czerwiec/lipiec - manual 1.4T wersja bieda mogłeś kupić z 0 km za ... jakieś 36k PLN z pełnym bakiem paliwa i ubezpieczeniami... - to było wręcz śmieszne ...

Astra Kombi - za cały 2017 sprzedali - Achtung!!! - 43 sztuk

Commodore - klapa,
Equinox - klapa Made in Mexico - zle skalkulowana cena...

Astra sedan aka Cruze, produkacja zaprzestana bo GM Korea zamyka fabrykę ....

Jedyne co sprzedają to Colorado - pick up i teraz cala nadzieja w inzynierii znaczka - GMC Acadia, jestem dobre auto jakie GM sprzedaje...

To jest ksiazkowy przyklad jak spierdzielic firmę i Wq.... klientow na tyle, ze cię opuszcza...


Wiec, ceny Insignia aka Commodore będą dalej spadac... skoro jest ok 250 dni zapasu aut ...






Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz w PL już rejestrować, więc to nie przeszkoda.
 
PS. [mention=129025]OZI[/mention] Opel to już nie Opel - dla mnie ta marka już nie ma nic wspólnego z modelami, które mi się podobały i miały charakterystykę jaką lubiłem (Astry F,G,H, Vectra A,B,C, Omega B). Teraz to jest PSA w innym pudełku, nie to samo.



Czyli mamy takie same odczucia... koniec ery, koniec historii... marka przetrwa, ale dla mnie to już nie to samo... ⚰️


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, AstraC napisał:

Poproszę o jakieś statystyki?

Bo popytaj ludzi - dlaczego kupili taki, a nie inny nowy samochód - najczęściej jest to wypadkowa tego co potrzeba i budżetu, oczywiście nikt na siłę nie weźmie jakiegoś koszmaru stylistycznego, ale większość nowych samochodów wygląda przyzwoicie i to wystarczy.

Gdybyś miał rację to Thalii I generacji byłoby na sztuki, a nie tysiące.

Bardziej mam na myśli to forum. 

 

Coraz częściej mam wrażenie, że nie jest to forum motoryzacyjne, tylko stylistyczno-modowe, gdzie spotykają się dziunie dyskutujące, czy aby dany kolor będzie im pasował do torebki. 

 

Bo przecież to, jak auto jeździ, jest "pomijalnym kryterium wyboru".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Polarny napisał:

Bardziej mam na myśli to forum. 

 

Coraz częściej mam wrażenie, że nie jest to forum motoryzacyjne, tylko stylistyczno-modowe, gdzie spotykają się dziunie dyskutujące, czy aby dany kolor będzie im pasował do torebki. 

 

Bo przecież to, jak auto jeździ, jest "pomijalnym kryterium wyboru".

 

Wybór samochodu to wypadkowa budżetu-wyposażenia-prowadzenia-funkcjonalności. I tak jest raczej u wszystkich normalnych, w sensie nie milionerów. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AstraC napisał:

Wybór samochodu to wypadkowa budżetu-wyposażenia-prowadzenia-funkcjonalności. I tak jest raczej u wszystkich normalnych, w sensie nie milionerów. ;]

Takie jest też moje zdanie, ale tutaj zderzam się z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2018 o 22:46, OZI napisał:

 


Wszystko fajnie , ale niestety najlepsze auto na Ak to mam ja emoji6.pngemoji87.png

- wasze nie są tak brzydkie jak moje! emoji106.png




- nie wiada tam gdzie moje....


4183135f4fd6799ee5075a0c00f1e519.jpg


- nie potrafią skorzystać z mojej lokalnej myjni...

78ac73b6cc09a95802c886eb392f65b1.jpg


- jakiś nie potrafię sobie wyobrazić spotkać w klubie ‚Grand C- Max’ emoji6.pngemoji23.png na weekend ani tego ze prawie każdy właściciel pozdrawiamdrugiegomwlasicciela Grand C-Max







No i oczywiście mój brzydal jest lepszy niż Jeep a to powoduje automatyczne wydłużenie ... wszystkiego! emoji18.png


61cd1b683db6b3a0421c666d0d802ba6.jpg

Oraz pasuje pod kolor ludowego auta ... (wiem Missus Ozi parkuje jak .... emoji30.png)





Im the winner! emoji6.png



Sent from my iCrap X using Tapacrap

 

niby wszystko sie zgadza ale ;] 

 

mój też sie wody nie boii 

 

wjedzie wszedzie 

 

 

no i mam też lepsza koszulkę ;] 

aa40a931c895c51e4720d38bbbaaf82b.jpg&key

 

sorry za offtop ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Polarny napisał:

Nie pytam tu o kryteria nabywców, tylko pytam, czy jest różnica w jeździe. Bo wg ciebie nie ma, skoro to nie ferrari.

 

W jezdzie po miescie nie ma. I tak rzadko kiedy 80 w miescie sie przekracza. Obwodnica na lotnisko tez dojedzie tak samo jak i40. I to dla 90% ludzi mieszkajacych w miescie jest wystarczajace. Zreszta nie wiem co trzeba miec w glowie, zeeby kupic i40. Skoro Superb jest lepszy :skromny: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sebaso napisał:

Przeszkoda bo ztcp to można rejestrować RHD ale z terenu UE. 

 

Auta ze stanow sie sprowadza przez Niemcy - bo nizszy VAT i liczony od faktury a nie tabelek. To pewnie i RHD tak mozna ogarniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, OZI napisał:

 


To zależy jak chcesz cenę... masz tylko dwa silniki u mnie, 2.0l Turbo - wersja bieda i 3.6l V6, brak manuali. Teoretycznie masz w cenniku 2.0l Diesel, ale z tego co wiem tych Diesel jest mniej niż 100 sztuk w tych ok 7k siedzących na placu...


Oficjalnie GM chce je wypchać (kalkulacja dla mojego kodu pocztowego - ciut różnic w innych stanach np. Transport etc)
na ulice, czyli z ubezpieczeniem, tablicami, transportem, bakiem paliwa etc za:

- 2.0l T 9s automatic - AEB, LKA

a1a72e295a5ef53234c2e3828662fc3e.png

Za $35,990 = 96k PLN...czyli idąc od tylu to cena samego auta jest jakieś 85-86k PLN, reszta to rejestracja, transport, ubezpieczenie, tablice etc.

d51d51ead66c74662727a2a2d85dbb2c.png

Dostajesz 5 lat gwarancji od zderzaka do zderzaka i 5 lat Service za free.

W zeszłym miesiącu mieli 7 lat gwarancji i 5 lat Service za free ...

Teraz, ludzie raportują, ze płacili w zeszłym miesiącu ok $33k żeby na ulice wyjechać, czyli odejmij jeszcze jakieś 10% i ci wychodzi ok jakieś 78-80k PLN na EU warunki...

V6 GM oficjalnie zada

27b136ba98dbf275489c30211a4ed006.png

$42,500 żeby na ulice wyjechać ... 115k PLN, znów odejmij ubezpieczenie etc - wychodzi jakieś 100k PLN za auto, wyposażenie lepsze niż to za 80k PLN z 2.0l masz np wykrywanie martwego pola, czy ruchu jak cofasz...


4d19bd47b8a8a9a712277b687257efb1.png

Teraz, jest ciekawa sytuacja - większość ludzi uważa, ze 2l T jeździ lepiej niż V6. Ludzie którzy kupowali GM przez lata czuja się zdradzeni - nazwa, zamknięciem fabryk GM w Oz, utrata V8. Oni nie chcą tego auta tyknac....

Ergo totalnie się nie sprzedaje, większość poszła i kupiła albo Kia Stinger albo ... Mustang V8, Ba niektórzy się nawet na Golf R przesiedli emoji23.png

Wiec stoją, na forum nawet nie ma raportów ile ludzie rzeczywiście płaca za V6 ... bo nie ma chętnych... - podejrzewam, ze jakbyś wszedł dziś do dealera i z tyłeczka wyciągnął jakaś niska ofertę np 80-85k PLN - podając kartę kredytowa - to będąc ostatnim dniem miesiąca, powie tak / zróbmy deal, nie możesz zaoferować niżej niż 2.0l które im się jeszcze jakoś sprzedaje ...

Generalnie ja mysle, ze GM ma raka i to jest kwestia czasu kiedy tu umrą.

Astra - totalna klapa - auta chodziły po 35% mniej sugerowanej ceny detalicznej,!!! W grudniu zeszłego roku dealerzy zarejestrowali np 6,000 sztuk żeby bonus od GM dostać a prawdziwa sprzedaż była ok 800 sztuk emoji23.png 5,000 aut sprzedawali do czerwiec/lipiec - manual 1.4T wersja bieda mogłeś kupić z 0 km za ... jakieś 36k PLN z pełnym bakiem paliwa i ubezpieczeniami... - to było wręcz śmieszne ...

Astra Kombi - za cały 2017 sprzedali - Achtung!!! - 43 sztuk emoji16.png

Commodore - klapa,
Equinox - klapa Made in Mexico - zle skalkulowana cena...

Astra sedan aka Cruze, produkacja zaprzestana bo GM Korea zamyka fabrykę ....

Jedyne co sprzedają to Colorado - pick up i teraz cala nadzieja w inzynierii znaczka - GMC Acadia, jestem dobre auto jakie GM sprzedaje...

To jest ksiazkowy przyklad jak spierdzielic firmę i Wq.... klientow na tyle, ze cię opuszcza...


Wiec, ceny Insignia aka Commodore będą dalej spadac... skoro jest ok 250 dni zapasu aut ...






Sent from my iCrap X using Tapacrap

 

Ciekawostka zatem, że do 2.0L 260 KM macie 9s automatic. a u nas jest tylko 8.

 

Czyli różnic mogłoby wyjść więcej.

 

Ale moze by sie dało dogadać, żeby nie transportować takiego Holdena do Aussie, tylko od razu z Niemiec odebrać 😄

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, AstraC napisał:

No albo możesz, albo nie. Nawet to w UK da się na pewno, a z UK w PL. Kwestia podatków.

No możesz, ale gdy ten pochodzi z rynku UE. Tutaj pewnie trzeba by było najpierw zarejestrować w UK czy  IRL a potem dopiero próbować rejestrować w PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Filipfm napisał:

 

Auta ze stanow sie sprowadza przez Niemcy - bo nizszy VAT i liczony od faktury a nie tabelek. To pewnie i RHD tak mozna ogarniać

Trochę jest to inna sytuacja, ale pewnie by się dało, tylko potrzeba gimnastyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka zatem, że do 2.0L 260 KM macie 9s automatic. a u nas jest tylko 8.
 
Czyli różnic mogłoby wyjść więcej.
 
Ale moze by sie dało dogadać, żeby nie transportować takiego Holdena do Aussie, tylko od razu z Niemiec odebrać
 
 


Ciekawe, nigdy nie było 9a automatic?

Pewnie normy ile jakiegoś CO2 czy innego wymysłu może w EU palić. AFAIK ten 3.6l V6 nie załapałyby się pod normy EU już z generacje temu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujekcybul napisał:

W jezdzie po miescie nie ma.

Nie pytam o jazdę po mieście, tylko o jazdę ogólnie.

4 godziny temu, wujekcybul napisał:

Zreszta nie wiem co trzeba miec w glowie, zeeby kupic i40. Skoro Superb jest lepszy

A co tu ma superb do rzeczy? Wiesz w ogóle, o czym jest mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Polarny napisał:

Nie pytam o jazdę po mieście, tylko o jazdę ogólnie.

A co tu ma superb do rzeczy? Wiesz w ogóle, o czym jest mowa?

Takie i10 nadaje sie do jazdy ogolnej dla przecietnego uzytkownika. Jak chce ciut lepiej to kupuje i20 i w zupelnosci wystarczy ba nawet nad morze i po sloiki mozna nim jechac. A Skoda wiadomo prawie Audi wiec nie wiem dlaczego ktos moglby pomyslec o zakupie i40 samochodu kompletnie odstajacego od Skody lub Passata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mokrii napisał:

Mam kubek z suzuki swiftem (moim pierwszym prywatnym autkiem) emoji7.png żona mi zrobiła zanim żonom została emoji41.png

natapane mi5
 

A ja mam z Subaru. Młody na prezentacji XV wygrał konkurs rysunkowy i dostał różne gadżety. W tym kubek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcindzieg napisał:

A ja mam z Subaru. Młody na prezentacji XV wygrał konkurs rysunkowy i dostał różne gadżety. W tym kubek :)

 

A ja mam dwie torby gadżetów Mitsubishi. Byłem na dwóch zlotach, gdzie dawali każdemu uczestnikowi, plus jeszcze na jednym zająłem miejsce na podium, co oznaczało kolejną torbę gadżetów.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sebaso napisał:

Przeszkoda bo ztcp to można rejestrować RHD ale z terenu UE. 

żadna ;] 

kupujesz i rejestrujesz np w GB  potem przywozisz do PL 

lub  wystepujesz do m infrastruktury w sprawie szczegolnych warunkow ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mokrii napisał:

żadna ;] 

kupujesz i rejestrujesz np w GB  potem przywozisz do PL 

lub  wystepujesz do m infrastruktury w sprawie szczegolnych warunkow ;]

To już ustaliliśmy :phi:

musisz kogoś mieć w UK żeby to zrobić więc problem jakiś jest, a z drugą opcją to ztcp to ludzie czekali po 2 lata i dostawali decyzję odmowną więc też nie byłbym taki hop do przodu.

Generalnie widzę że na kąciku sami spece od targami RHD spoza UE i rejestracji później w PL ;]

Z mojej strony EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2018 o 14:46, wujekcybul napisał:

Takie i10 nadaje sie do jazdy ogolnej dla przecietnego uzytkownika. Jak chce ciut lepiej to kupuje i20 i w zupelnosci wystarczy ba nawet nad morze i po sloiki mozna nim jechac.

Niesamowite - czyli jednak JEST różnica? Bo niektórzy twierdzą, że poniżej ferrari nie da się zauważyć. Wsiadasz do i10 i jedziesz jak by to było i40.

Dnia 31.08.2018 o 14:46, wujekcybul napisał:

A Skoda wiadomo prawie Audi wiec nie wiem dlaczego ktos moglby pomyslec o zakupie i40 samochodu kompletnie odstajacego od Skody lub Passata.

Ale kogo to obchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.