Skocz do zawartości

Fotoradary w Czechach


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, jak to jest z tymi fotoradarami w Czechach? Chodzi mi o te przydrożne wyświetlacze pokazujące aktualną prędkość. Takie coś dokładnie:

 

Radar%20RMR-2.jpg

 

Czy to są faktycznie fotoradary, czy tylko radarowy pomiar prędkości? Jeśli ta pierwsza opcja, jak wygląda kwestia ewentualnych mandatów? Czesi wysyłają kwity do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zinger napisał:

Aptekarze psia jego mac...

Tak ponoć mają, dlatego się z tematem pojawiłem. Zjechałem Czechy od północy (Harrachov) aż po południe (Cesky Krumlov) zahaczając o Pragę. Oczywiście starałem się jechać przepisowo, błysków żadnych nie zanotowałem, ale kuzyn mi mówi, że Czesi robią foty od tyłu. Mam nadzieję, że mnie takie pamiątkowe zdjęcia u Czechów ominęły. Za kilka miesięcy się okaże ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, delco napisał:

A co powiesz na 50 Euro za 93/90 - francja - ograniczenie na autostradzie.....

W rzeczywistości musiałeś mieć 98 - odliczają 5% od zmierzonej prędkości (radar stacjonarny) - sprawdź w papierach które dostałeś. Jak mierzą suszarką odejmują 10% od pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, walomw1 napisał:

W rzeczywistości musiałeś mieć 98 - odliczają 5% od zmierzonej prędkości (radar stacjonarny) - sprawdź w papierach które dostałeś. Jak mierzą suszarką odejmują 10% od pomiaru.

Zdadza się że odliczaja  ale skoro uznali że jechałem 93 to znaczy że 50 Euro było za 93 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, delco napisał:

Zdadza się że odliczaja  ale skoro uznali że jechałem 93 to znaczy że 50 Euro było za 93 km/h

No własnie nie, jakbyś jechał 93 to nie dostałbyś mandatu, bo z wyliczenia wyszłoby 88, uznali że jechałeś 98 i odliczyli tolerancję, wiem ze się czepiam ale mandat za przekroczenie o 8 km już nie brzmi tak aptekarsko jak o 3km. PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, walomw1 napisał:

No własnie nie, jakbyś jechał 93 to nie dostałbyś mandatu, bo z wyliczenia wyszłoby 88, uznali że jechałeś 98 i odliczyli tolerancję, wiem ze się czepiam ale mandat za przekroczenie o 8 km już nie brzmi tak aptekarsko jak o 3km. PZDR

To oczywiście spór o drobiazg ale na mandacie właśnie było napisane 93 km/h na ograniczeniu do 90 km/h.... Nie było napisane 98km/h - 5% =93 km/h.....

Oczywiście masz rację że pewnie jechałem gdzieś tyle ale  skoro napisano 93 to kara była za 93....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.