Jump to content
Sign in to follow this  
mati_lecha

Yokohama V903, UG7+, WR D3, WR D4, Alpin A4

Recommended Posts

Poszukuję zimówek w rozmiarze 175/65R15 i jestem ciekawy opinii autentycznych użytkowników. Przede wszystkim zależy mi na opinii dotyczących Yokohamy.

Generalnie miałem początkowo zamiar wydać 300-400 za komplet używanych. Trafiła się jednak oferta fabrycznie nowych  Yokohama V903 z 2017r za 570zł z montażem i wyważeniem. Zastanawiam się tylko czy warto tyle dopłacać , aby mieć nowe (roczne półkowniki). Dlatego jestem ogromnie ciekawy czy jeździliscie na Yokohamach. Zupełnie nie znam tej marki.

Przeglądałem neta i  są też do wzięcia nowe półkowniki Goodyear UG7+ z roku 2012 za 402zł z wysyłką i do tego montaż dodatkowo płatny. Tylko czy ten 2012 rok nie dyskwalifikuje tych opon?

Z używanych mam Nokian WRD4 z 2015 roku z bieżnikiem 7,7mm za 480zł+montaż, Alpin A4 8mm z 2015r za 570zł+montaż. Tyle, że odnośnie używanych muszę wierzyć na słowo sprzedającym, bo to oferty w necie.

Miałem yokohamy v903 w rozmiarze 175 na 14" w Fiacie Brava kupione nowe i to były najgorsze zimówki jakie w życiu miałem.

Głośne, słabo trzymały na mokrym, szybko schodził bieżnik, Dębica Frigo przy tym to luksusowa zimówka premium... Sprzedałem to auto z tymi oponami i nowy właściciel potwierdził w 100% beznadziejność tych opon.

W małym budżecie z zimówek polecam Dębice, miałem 2 rozmiary w różnych autach i były nadzwyczaj dobre jak na klasę ekonomiczna. Natomiast Dębice polecam tylko zimówki, letnie to padaka.

Starszych niż roczne opon nie kupuj, szkoda kasy. Zimówki przeważnie tracą właściwości z wieku, a nie ze zużycia.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Nie kupuj używek, lepiej weź nową Debicę jak kilkuletnie nowe premium.

Swego czasu miałem frigo 2 z bieżnikiem ok 5,5-6mm, postanowiłem zmienić na Alpiny 4 i przy mojej jeździe nie widziałem różnicy.  Ba nawet na Michelinach gorzej było mi wyjechać z kopnego śniegu. Gdzie jak zasypało wyjazd Debice wgryzały sie w snieg, tak na Michelinach auto strasznie ciezko miało wyjechać.

Teraz mam zimówki Yokohama i planuje zmienić na Frigo na przedniej osi przed zimą.

Ten lepsza nowa Dębica 2018 niż np nowy Goodyear 2012 ?
Zdecydowanie lepsza Dębica 2018. Goodyear może rok będzie ok, góra 2 lata, a później będzie zgremniała i śliska.

Co do Alpin 4 potwierdzam to co napisał kolega wyżej.

Miałem sytuację Toledo 1M 2.3 V5 na Alpin 4, które miały 1-2 sezony i na placu z kostki wyjazd był pod górkę to jak napadało śniegu nie umiałem wyjechać ani przodem ani tyłem, a samochód miał elektroniczną blokadę dyfra.
Dla porównania stojące obok V40 chyba na jakichś fuldach 2-3 sezonowych odpalił i wyjechał przodem bez niczego, byłem w ciężkim szoku, następnie jeździł sobie po tym placu jak gdyby nigdy nic.

Mnie musiały 2 osoby popchnąć, żebym wyjechał....

Rozmiar opon w obu samochodach był identyczny 195/65R15.

Od tego czasu zwątpiłem nieco w testy i marketing i Michelin lubię za letnie opony Primacy 4, które są rewelacyjne, ale zimówki teraz wpadną na pewno innego producenta.

29 minut temu, Spajdi napisał:

Zdecydowanie lepsza Dębica 2018. Goodyear może rok będzie ok, góra 2 lata, a później będzie zgremniała i śliska.

Powiem, że kiedyś tak było. Ale od pewnego czasu mieszanka się zmieniła i spokojnie Dębice 4-5 lat nie tracą właściwości. Przynajmniej nie w nad wyraz zauważalny sposób.

Powiem, że kiedyś tak było. Ale od pewnego czasu mieszanka się zmieniła i spokojnie Dębice 4-5 lat nie tracą właściwości. Przynajmniej nie w nad wyraz zauważalny sposób.
No więc napisałem, że jak teraz kupi 6 letniego Goodyeara to może dojeździ do max. 8 roku, a nowa dębica 5-6 lat wytrzyma spokojnie.