Skocz do zawartości

Dlaczego mpv umiera?


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bergerac napisał:

rozliczanie innych dlaczego wybrali Suva uważam za niegrzeczne i zwyczajnie głupie.

Ależ ja nikogo nie rozliczam. Pokazuje tylko, że w wielu przypadkach wybór SUVa (czy crossover'a) warunkowany jest innymi cechami niż "użytkowe". 

To tak jak z noszeniem drogiego, mechanicznego zegarka - twierdzenie, że nosi się go dla dokładnego wskazania czasu jest nieco śmieszne - komórka za 200 zł pokazuje czas dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bergerac napisał:

Dlaczego kupiłem ? Bo i jej i mi się spodobał. Bo jest większy niż 208. Bo wygodnie się wsiada i wsadza dziecko do fotelika.

I bardzo dobrze.

Tu chodzi o tych, co kupują SUVa, bo jest taka moda - a w rzeczywistości lepszy byłby dla nich inny samochód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał:

Oczywiście że nie, bo 2008 to nie SUV tylko crossover. 

Tu wychodzi to, czego w ludziach nie rozumiem. Mam dwa samochody do wyboru. Obydwa spełniają moje oczekiwania, na obydwa mnie stać itp, itd. Jeden mi się podoba, drugi nie. Moim zdaniem każdy zdrowy na umyśle człowiek wybierze ten co mu się podoba. A tu piszą że nie wolno kupować takich samochodów bo to lans, bo dużo pali, wolno przyspiesza z pod świateł, bo nie przewieziesz dwóch szaf, czterech lodówek i betoniarki itd itp. Czy tak trudno zrozumieć że te cechy są dla kogoś absolutnie nieistotne? Natomiast istotną cechą jest że samochód się podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Polarny napisał:

Tu chodzi o tych, co kupują SUVa, bo jest taka moda - a w rzeczywistości lepszy byłby dla nich inny samochód.

a kto to ma ocenić ?

jakoś tutaj nie widać opinii że SUV jest bee 

16 minut temu, marcindzieg napisał:

 Natomiast istotną cechą jest że samochód się podoba?

IMO jest to jedno z głównych kryteriów wyboru auta ;)

X3 kupiliśmy oczami, miało być 4x4, miało pociągnąć przyczepę

w kwestia kosztów aż krzyczało NIE :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcindzieg napisał:

I co? Jesteś nieszczęśliwy z tego powodu?  :)

Przy zakupie jesteś tylko trochę nieszczęśliwy jak wciskasz OK przy robieniu przelewu kasy do salonu ;]

Jednak w leasingu jest znacznie lżej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcG napisał:

Przy zakupie jesteś tylko trochę nieszczęśliwy jak wciskasz OK przy robieniu przelewu kasy do salonu ;]

Jednak w leasingu jest znacznie lżej ;]

To zawsze jesteś nieszczęśliwy przy kasie. Niezależnie od tego co kupujesz  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

I co? Jesteś nieszczęśliwy z tego powodu?  :)

bardzo :phi:

aż mnie obrzydzenie bierze jak mam wsiąść i patrzeć na szachownicę ;)

 

a tak poważnie, jak na razie tragedii z utrzymaniem nie ma, z droższych rzeczy sypnął się valvetronic, reszta w normie

nawet opony 235/55 wyszły globalnie taniej, bo kupiłem całoroczne a nie 2kpl jak miałem do focusa

jeździ na LPG, spala może 2L więcej jak c-max ...

 

a najlepsze że auto kupione w cenie QQ, patrząc na jakość wykonania to jednak różnica jest spora 

 

najbardziej żałuje zakupu jadąc w takich warunkach :phi:

1B2C0E9C-22DA-47E9-B796-4E9980222625.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

To zawsze jesteś nieszczęśliwy przy kasie. Niezależnie od tego co kupujesz  ;]

Nie zawsze, ale przelewy powyżej 100kpln powodują u mnie płacz, jak pomyśle ile trzeba pracować, żeby zaoszczędzić 100kpln :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcG napisał:

Nie zawsze, ale przelewy powyżej 100kpln powodują u mnie płacz, jak pomyśle ile trzeba pracować, żeby zaoszczędzić 100kpln :hehe:

Ojtamojtam - bierzesz auto w leasingu / na raty i już tak nie boli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, marcindzieg napisał:

A na jakiej podstawie tak twierdzisz?

 

Posługując się ciekawym porównaniem, którego użył wyżej kol. Noras, można napisać że:

1. są ludzie, którzy umawiają się z miss world (mają SUVy i korzystają z ich możliwości)

2. są ludzie, którzy się nie umawiają ale mogą (mają SUVy ale nie korzystają)

3. są ludzie którzy się nie umawiają i nawet nie mogą

 

Ci ostatni na siłę przekonują tych z punktu 2 że brzydkie baby lepiej gotują i są tańsze.

:hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ryb napisał:

Ci ostatni na siłę przekonują tych z punktu 2 że brzydkie baby lepiej gotują i są tańsze.

A co powiesz o tych, którzy kupili "SUV'a" od peżota ? Mogą się umówić, ale jak się umówią to będzie wstyd ... "SUV" 5008 nie wjedzie na środek trasy narciarskiej, bo nie ma 4x4 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ryb napisał:

Posługując się ciekawym porównaniem, którego użył wyżej kol. Noras, można napisać że:

1. są ludzie, którzy umawiają się z miss world (mają SUVy i korzystają z ich możliwości)

 

Zaraz wyjdzie na to, że tylko właściciele suvów mają ładne żony :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

A na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Twierdzę, o kim piszemy, a nie kto konkretnie do tej kategorii należy.

Ludzie są podatni jak lemingi na wszelkie manipulacje trendsetterowe - przykład rowerów mtb podawałem. Oczywiście niektórzy kupują świadomie i taki rower jest dla nich przydatny. Ale z tego co widzę po znajomych, to jednak przynajmniej opony zmieniają na mniej "twardziel-mode", o ile jawnie nie przyznają, że woleliby trekkinga/miejski/turystyczny.

35 minut temu, Ryb napisał:

3. są ludzie którzy się nie umawiają i nawet nie mogą

 

Ci ostatni na siłę przekonują tych z punktu 2 że brzydkie baby lepiej gotują i są tańsze.

Tańsze są na pewno, lepiej gotują również (chyba że spadnie śnieg). Ale z tą urodą to różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, noras napisał:

Hm ... trochę zalatuje fiatowską "czystą eksploatacją" ...

Będziesz Miał Wydatki

auto ma 10lat i prawie 200kkm więc może się czasem o coś upomnieć ?

Akurat napęd u zawieszenie się trzymają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ryb napisał:

 

Oczywiście że nie, bo 2008 to nie SUV tylko crossover. 

To naprawdę takie trudne do zapamiętania?

 :lol:

 

 

Jak ktoś kto nie odróżnia Jeepa Grand Cherookee od podniesionej klasy B chce prowadzić dyskusję?

A czy Ty nie możesz zrozumieć, że to nie tak zdefiniowane SUVy ludzie kupują? Lud kupuje crossovery. Wiec po co drążyć temat w tym kierunku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu mamy ranking sprzedaży SUV/Crossover w tym roku w Polsce

https://www.samar.pl/__/3/3.a/100250/Ranking-TOP30--Jakie-są-najpopularniejsze-SUV-y-w-Polsce.html?locale=pl_PL

 

1. Nissan Qashqai: 7271 egzemplarzy
2. Dacia Duster: 6534
3. Hyundai Tucson: 5170
4. Toyota C-HR: 5027
5. Volkswagen Tiguan: 4974
6. Kia Sportage: 4079
7. Toyota RAV4: 3707
8. Volvo XC60: 2934
9. Renault Captur: 2921
10. Opel Mokka X: 2758
11. Suzuki Vitara: 2724
12. Skoda Karoq: 2449
13. Nissan X-Trai: 2343
14. Skoda Kodiaq: 2302
15. Ford Kuga: 2274
16. Volkswagen T-Roc: 2233
17. Mazda CX-5: 2225
18. Renault Kadjar: 1991
19. Audi Q5: 1865
20. Mazda CX-3: 1797
21. Peugeot 2008: 1725
22. Peugeot 3008: 1705
23. Mercedes GLC: 1691
24. Kia Stonic: 1651
25. Mitsubishi ASX: 1581
26. Jeep Renegade: 1564
27. Nissan Juke: 1520
28. BMW X5: 1453
29. Honda HR-V: 1450
30. Ford EcoSport: 1388

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

A tu mamy ranking sprzedaży SUV/Crossover w tym roku w Polsce

https://www.samar.pl/__/3/3.a/100250/Ranking-TOP30--Jakie-są-najpopularniejsze-SUV-y-w-Polsce.html?locale=pl_PL

 

1. Nissan Qashqai: 7271 egzemplarzy
2. Dacia Duster: 6534
3. Hyundai Tucson: 5170
4. Toyota C-HR: 5027
5. Volkswagen Tiguan: 4974
6. Kia Sportage: 4079
7. Toyota RAV4: 3707
8. Volvo XC60: 2934
9. Renault Captur: 2921
10. Opel Mokka X: 2758
11. Suzuki Vitara: 2724
12. Skoda Karoq: 2449
13. Nissan X-Trai: 2343
14. Skoda Kodiaq: 2302
15. Ford Kuga: 2274
16. Volkswagen T-Roc: 2233
17. Mazda CX-5: 2225
18. Renault Kadjar: 1991
19. Audi Q5: 1865
20. Mazda CX-3: 1797
21. Peugeot 2008: 1725
22. Peugeot 3008: 1705
23. Mercedes GLC: 1691
24. Kia Stonic: 1651
25. Mitsubishi ASX: 1581
26. Jeep Renegade: 1564
27. Nissan Juke: 1520
28. BMW X5: 1453
29. Honda HR-V: 1450
30. Ford EcoSport: 1388

 

Miażdżąca większość to crossovery. Tanie, i zapewne z napędem na jedną oś (niektóre nie mają napędu 4x4 nawet w opcji). BMW X5 jest chlubnym wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2018 o 20:35, Ryb napisał:

...oraz prześwit. A także kąty natarcia i zejścia (powiązane z prześwitem). A jak trochę popada to nawet głębokość brodzenia, bo można przejechać przez rozlewiska na ulicach.

Uvala Stari Trogir - zjechałem tam zwyklym kombi z mega zwisami i napędem na ośkę i naprawdę nie potrafię sobie znaleźć uzasadnienia zeby wpiepszać się autem w gorsze zadupie czy teź - z racji duzych kątów natarcia/zejscia czy większego prześwitu - zyskać 5min czasu popędzając nieco szybciej SUVa po takiej drodze. 

Jeden raz utknąłem przednionapędówką w malym zagłębieniu na mokrej trawie pod którą było błoto, ale tu pomógłby w zupełności wyśmiewany Grip Control z PSA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2018 o 12:44, marcindzieg napisał:

To teraz poczytaj o Subaru:

https://bezpieczne.subaru.pl/#xv

 

No to to akurat jest dosyć średni przykład. O Imprezie, poza X-Mode (praktycznie nieprzydatnym w codziennej jeździe), można napisać to samo co o XV, a do tego:

- będzie się znacznie lepiej prowadziła. XV prowadzi się.... przyzwoicie zaledwie, dzięki podniesionemu zawieszeniu. Do tego jest koszmarnie podatne na boczne podmuchy wiatru.

- będzie w niej zauważalnie ciszej

- będzie też mniej paliła

Z pary XV/Impreza, to właśnie impreza w 95% przypadków jest lepszym samochodem - i pisze to posiadacz XV 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  No to to akurat jest dosyć średni przykład. O Imprezie, poza X-Mode (praktycznie nieprzydatnym w codziennej jeździe), można napisać to samo co o XV, a do tego:

- będzie się znacznie lepiej prowadziła. XV prowadzi się.... przyzwoicie zaledwie, dzięki podniesionemu zawieszeniu. Do tego jest koszmarnie podatne na boczne podmuchy wiatru.

- będzie w niej zauważalnie ciszej

- będzie też mniej paliła

Z pary XV/Impreza, to właśnie impreza w 95% przypadków jest lepszym samochodem - i pisze to posiadacz XV default_icon_eek.gif

 

Zależy jak leży. Tam gdzie chcesz wjechać xv tam impreza nie wjedzie a odwrotnie tak 

Kupując xv kupujesz możliwości. Tylko od Ciebie zależy czy z nich skorzystasz

 

https://przygody4x4.pl/new_www/wp-content/uploads/2015/08/0142-e1439602588254.jpg

 

Wysłane z tel.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lucash napisał:

@jfidelk a bagażniki Impreza/XV mają podobne? Daje radę coś tam zapakować czy trzeba mysleć o box'ie? 

 

Mają identyczne. Od kół w górę to są w zasadzie te same samochody :)

Na papierze jest 385 litrów, więc nie za wiele, ale to bardzo ustawna przestrzen. Po złożeniu siedzeń udało mi się przewieźć spory komplet ogrodowy ;)

Największą różnicą (poza prześwitem) jest pojemność zbiornika paliwa - XV ma 63 litry vs 50 w Imprezie. I to jest dobra zmiana bo zasięgi nie powalają :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał:

Zależy jak leży. Tam gdzie chcesz wjechać xv tam impreza nie wjedzie a odwrotnie tak 

Kupując xv kupujesz możliwości. Tylko od Ciebie zależy czy z nich skorzystasz

https://przygody4x4.pl/new_www/wp-content/uploads/2015/08/0142-e1439602588254.jpg

 

Akurat przez tą wodę Impreza też by przejechała ;) - nie wiem w jakim stanie by wyjechała, ale by przejechała.

Prześwit jest dobry, aczkolwiek użyteczność XV w terenie ogranicza gigantyczny przedni zwis i kształt zderzaka - kąt natarcia jest przez to malutki. Jeszcze nie zdarzyło mi się nie ubłocić przodu :ooniee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Akurat przez tą wodę Impreza też by przejechała  - nie wiem w jakim stanie by wyjechała, ale by przejechała.
Prześwit jest dobry, aczkolwiek użyteczność XV w terenie ogranicza gigantyczny przedni zwis i kształt zderzaka - kąt natarcia jest przez to malutki. Jeszcze nie zdarzyło mi się nie ubłocić przodu :ooniee:
Obejrzyj pozostałe foty z tej galerii- Armenia

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jfidelk napisał:

Z pary XV/Impreza, to właśnie impreza w 95% przypadków jest lepszym samochodem - i pisze to posiadacz XV 8]

Zgadzam się z tym. Dlatego rozglądam się za fajną Imprezą dla żony. Natomiast posta pisałem pod innym kątem. Reklama BMW mówi że posiadacz SUVa jest lepszy od innych. Reklama Subaru że może więcej. Co jest prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, marcindzieg napisał:

Zgadzam się z tym. Dlatego rozglądam się za fajną Imprezą dla żony. Natomiast posta pisałem pod innym kątem. Reklama BMW mówi że posiadacz SUVa jest lepszy od innych. Reklama Subaru że może więcej. Co jest prawdą.

 

A, to chyba, że tak :piwko:

XV w moim przypadku przyda się zimą przy dojeździe na stok. Ale jak jadę szybciej serpentynami, czy na autostradzie, to się zastanawiam, co mnie podkusiło, żeby nie kupować Imprezy, tylko XV :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jfidelk napisał:

 

A, to chyba, że tak :piwko:

XV w moim przypadku przyda się zimą przy dojeździe na stok. Ale jak jadę szybciej serpentynami, czy na autostradzie, to się zastanawiam, co mnie podkusiło, żeby nie kupować Imprezy, tylko XV :bzik:

Nie wiem który masz rocznik ale ten nowy (2018) jest dużo fajniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lucash napisał:

@jfidelk a bagażniki Impreza/XV mają podobne? Daje radę coś tam zapakować czy trzeba mysleć o box'ie? 

Zależy - jak jadą teściowie z moimi synami czyli 2+3 to boks obowiązkowy.

Nawet przy 2+2 bagażnik jest po prostu ciasny. Ale ja jestem rozwydrzony Galaxym czy Grand C-MAX'em. :ok: Choć tutaj i Astra H kombi miażdżyła. ;]

Z drugiej zaś strony, wydaje mi się, że w XV bagażnik jest na poziomie... Merivy A, a nawet nieco mniej praktyczny. 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcindzieg napisał:

Nie wiem który masz rocznik ale ten nowy (2018) jest dużo fajniejszy.

 

Mam drugą generację :jump:

Nie jeździłem pierwszą, więc nie wiem, ale w porównaniu z niskimi autami, czy moim poprzednim samochodem (choć to też był Crossover, ale twardy jak cholera), to XV na zakrętach jest mniej pewny. A już na pewno od Imprezy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jfidelk napisał:

Wyprawa super, i zdjęcia też :ok:

Ale serio, nie widzę tam nic, czego nie przejechałaby Impreza. Ba, przejechałby każdy samochód... służbowy ;]

Za rok pewnie kolejna impreza, spróbuj jechać osobówką ;)

Trochę to inaczej wygląda jak jesteś 2-3kkk od domu, gdzieś w górach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze trasy w życiu przejeżdżałem takim "cudem":

image.png.d00d4e9e31ee4e731d568ef974d59475.png

 

To jest coś niewiele większego od Micry, zbudowane na tych samych podzespołach. Nie ma większego prześwitu, nie ma napędu na 4 łapy - tylko przód.

 

Wystarczy technika i odpowiednia dawka determinacji - i samochód potrafi tyle, że nikt by się nie spodziewał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze trasy w życiu przejeżdżałem takim "cudem":
image.png.d00d4e9e31ee4e731d568ef974d59475.png
 
To jest coś niewiele większego od Micry, zbudowane na tych samych podzespołach. Nie ma większego prześwitu, nie ma napędu na 4 łapy - tylko przód.
 
Wystarczy technika i odpowiednia dawka determinacji - i samochód potrafi tyle, że nikt by się nie spodziewał  
Szczególnie jak jesteś 30km od cywilizacji masz 2 dzieci w aucie i perspektywę 2500km do domu

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.