Skocz do zawartości

Wyciągnąłem dziadka z garażu..


Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie pamiętam kiedy ostatnio jeździł.

 

 O dziwo zapalił bez problemu, klimatyzacja też działa. Tylko coś się stał o z termometrem temperatury zewnętrznej. Pierwszej cyfry nie wyświetla...

 

 

20180816_110851_resized.jpg

20180816_110900_resized.jpg

20180816_110908_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AstraC napisał:

@Maxit to jest ta 380? Bo pamiętam dość dawno temu, miałem zaszczyt jechać inną bo 260 jak pamiętam. ;]

Hej,

 

kiedyś miałem 260-tkę. Pewnie ją pamiętasz (taką "złotą"). Potem ją sprzedałem do Kłodzka a po paru latach znalazłem rozbitą na allegro. Chciałem ją nawet odkupić, ale żona powiedziała, że jestem chory na głowę i miała rację...

 

To jest 420 po swapie na 560. Mam ją chyba z 15 lat 😄 Jechałem nią nawet do ślubu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2018 o 15:56, analyzer64 napisał:

Fajne auto :ok: Opisz trochę, podaj więcej szczegółów, jaki silnik, rok itd :ok: 

Fabrycznie 420SEL z 1989 roku. Z fabryki wyszedł zielony z zielonym, welurowym środkiem.

 

Kupiłem go chyba w 2004 roku. Miał zaniedbany lakier i pogrzebany moduł zapłonowy.

Dostał nowy lakier, z modułem zapłonowym były przejścia (bo to tzw. 8-pinowy moduł, stosowany tylko przez 2 lata).

Potem wymieniłem środek na beżowy, skórzany, bo szmata w S-klasse mi nie pasuje.

 

Jakiś czas później znalazłem całego 560SEL z małym przebiegiem i zrobiłem SWAP całego napędu (silnik, skrzynia, dyfer, moduł, wydechy, licznik).

Auto w sumie sprawne w całości, działa wszystko, nawet klimatyzacja. Ma też ABS, 1 AirBag, elektryczne fotele, el. lusterka itd...

 

W sumie to nim jeżdżę tyle co nic, ale lubię go mieć w garażu. Mam jeszcze 560SEC, ale to będzie materiał na kolejny wątek 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Maxit napisał:

Hej,

 

kiedyś miałem 260-tkę. Pewnie ją pamiętasz (taką "złotą"). Potem ją sprzedałem do Kłodzka a po paru latach znalazłem rozbitą na allegro. Chciałem ją nawet odkupić, ale żona powiedziała, że jestem chory na głowę i miała rację...

 

To jest 420 po swapie na 560. Mam ją chyba z 15 lat 😄 Jechałem nią nawet do ślubu...

Tą też pamiętam tylko silniki pokręciłem, musiała być 420 bo pamiętam, że na Cargo jak się spotkaliśmy to się śmiałeś że ma 3x większy silnik niż ja w pożyczonej Astrze F 1.4 16V. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AstraC napisał:

Tą też pamiętam tylko silniki pokręciłem, musiała być 420 bo pamiętam, że na Cargo jak się spotkaliśmy to się śmiałeś że ma 3x większy silnik niż ja w pożyczonej Astrze F 1.4 16V. ;]

Może tak być... Człowiek stary, to mu pamięć już słabo działa... ;]

 

W sumie teraz wychodzi, że 4 razy większy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.