Skocz do zawartości

EV: 2020 300kW Mercedes EQC- 450km zasięgu... Tesla ist Kaput...


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Może rzeczywiście coś z tego będzie...

 

2f727f9e9ed59f2cc18e7e2c068f106a.jpg

 

2f4cf9b485e2d6cb96fa5c28e2f7c1cd.jpg

 

‚Honey, I shrunk the Kids - I’ mean Ford Explorer’

 

087f6f06f3458d91fe1706f1e00c4545.jpg

 

ffcb36190ceead5902068f958c2956e5.jpg

 

 

Ok czyli wiemy ze to już 2013 Ford Explorer..,

 

0d5f839da16662275f2fa97e261cb22e.jpg

 

887e378452b18804fee17047d522e696.jpg

 

Podstawa...

 

Pokazali narazie tylko EQC400 - odpowiednik AMG

 

300kW mocy czyli jakieś 400KM, 765Nm

 

Całość z AWD i 2 silniki EV, kazdy na jedna oś.

 

Wszystko z 80kWh baterii, z szybkim ładowaniem DC w standardzie...

 

66c6533f90520c880666ea8e19bb4d0a.jpg

 

 

 

Waga 2,425kg, z czego bateria wazy 600kg.

 

Mimo tego 0-100km/h w 5.1sec - szybko, coś o tym jeżdżąc R wiem...

 

W cyklu NEDC - ‚więcej niż 450km na jednym załadowaniu’

 

2540c10ebdd14f0399c1bd82a2645b47.jpg

 

fff53c85881f68078e38429660abfdab.jpg

 

Wymiary:

 

Rozstaw między osiami - 2,873mm Dlugosc: 4761mm

Szerokosc: 1884mm

 

Platforma dedykowana dla EV - zwana ‚EVA’. Co ciekawe większość elementów jest z platformy MRA, która jest dziś np w GLC klepana. Dodatkowo EQC będzie klepane na tej samej lini produkcyjnej co GLC...

 

15% elementów - jest identyczne ...

 

Lądowanie:

Regularne 220/240AC z 7.4kW ładowarka na pokładzie.

DC z o/p 110kW naładuje Merc do 80% w 40min.

 

5 rodzajów jazdy:

- comfort,

- eco,

- max zasięg,

- sport

- indywidualny...

 

Środek:

MBUX znany już z A-Class ..

 

1fd7eb06eca9b93d99bfa453aee1a9b9.jpg

 

b87a6ad23f8db0bd1c3c8b0fe9de47f1.jpg

 

 

Bezpieczeństwo:

 

Wszystko co GLC ma czyli AEB, czy Pre-Safe. Dodatkowo pare innych funkcji ...

 

Jak np ‚tailback control’ - czyli jeśli Merc myśli, ze jest jakiś korek przed nami i auta zwalniają - to zwolni stopniowo, a potem przyspieszy do oryginalnej prędkości...

 

Kiedy i ile?

2019 produkcja ok 6-8/2019 dokładnie.

Cena u mnie na wsi ma być w okolicach $99k - czyli jakieś 270k PLN...

 

Nie wiem ile w EU, ale pewnie może być nawet tanszy bo u mnie nie ma żadnego federlanego programu wsparcia dla EV, rynek sam reguluje.

 

Tymczasem, w Tesla...

 

9b815c5f072e41fab68454ecd53f633f.jpg

 

Tesla - RIP 2020...

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi, twoje wątki czytam jak książkę S-f.
Stoję sobie na światłach przy komisie. Stoi moje marzenie, Mercedes w 211 i to w kombi. Całkiem świeży, 2004r, przebieg też nieduży bo tylko 270 kkm. No ale cena 24 tysiaki. Nie mój budżet. Otarlem łzy i na zielonym pojechałem dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi, twoje wątki czytam jak książkę S-f.
Stoję sobie na światłach przy komisie. Stoi moje marzenie, Mercedes w 211 i to w kombi. Całkiem świeży, 2004r, przebieg też nieduży bo tylko 270 kkm. No ale cena 24 tysiaki. Nie mój budżet. Otarlem łzy i na zielonym pojechałem dalej.


Ja wiem, ze to moze jak SiFi brzmiec, ale to jest rzeczywistość...

Ba, nawet już możesz się na randkę umówić z tym EQC

24c01e8a0cebd441f5262413824dd044.png




Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, ale te zegary... No nie moge :facepalm: Wyglada jak wiejski tuning - przyklejenie dwoch chinskich tabletow do Golfa. I paski typu chrom z Norauto. 


Mnie nawet estetyka nie przeszkadza - tak jak wykonanie. To jest naorawde - przynajmniej w 2018 A-Class cieniutkie...

Walniesz w to to skończy jak iCrap...

8c31c5f74da7ab15553ed6af8b0c3320.jpg

Już w Hilux widziałem ten problem, a tam grubość tego jest 3x taka...


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to przeciez wystaje. Na pewno czyms zahaczysz, zarysujesz, urwiesz, z tylu zbiera sie kurz i inny syf. 


Jeszcze jedno... słońce. To się nie rusza... nie da się tego ustawić, były momenty kiedy nic nie widzisz... a teraz mamy to samo zamiast zegarów...


c39f1559ce6f70e7050dd2ce8cba82f0.jpg


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DZIDA napisał:

Ozi.. Konkrety!!!! Jakie spalanie???? emoji6.png

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Wychodzi koło  20 KW na setke:)

Są juz jakies auta pomocy techniczne dla EV , które maja przewozny agregat ładujący? W razie jakby się komus rozładował w korku? Podjezdza to, to - ładuje - i w drogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wujekcybul napisał:

No i pieknie jak normalni producenci zaczna wchodzic z elektrykami to dziwadla Tesli znikna.

Ja bym tak tesli nie krytykowal...tak na prawde, to oni zapaczatkowali tą rewolucje (bądz slepy zauek motoryzacji jesli rewolucja sie nie uda) - i dzieki nim producenci aut spalinowych -potentaci zaczeli myslec o elwktrykach powaznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak tesli nie krytykowal...tak na prawde, to oni zapaczatkowali tą rewolucje (bądz slepy zauek motoryzacji jesli rewolucja sie nie uda) - i dzieki nim producenci aut spalinowych -potentaci zaczeli myslec o elwktrykach powaznie.


Tesla ma ogromne kłopoty.

Ja się nawet przyznam, ze byłem jednym z tych co dali $1,000 dla zielona na Model 3 - kasę już dostałem z powrotem.

1. Klepanie aut w namiocie nie służy Q.

To co ludzie pokazują z model 3 to nawet nie jest Daewoo lat 90tych, a tak jest wykonanie oceniane przez wielu, to jest po prostu manufaktura w garażu.Tu facetowi zapomnieli szyby wkleić, Phi - poleje się trochę h2o.


d0e51c1944b6801b863ba08ed7fd41d6.png

2. Ja wiem, ze jest wielu fanboi Tesla, choroba nawet gorsza tych od VeeDud, ale istnieją poważne obawy o przyszłość Tesla - szczególnie jak Elon coś wy-twitter-uje...

Wczorajsza ocena mówi o 30% spadku akcji - właśnie przez to, ze producenci którzy wiedza jak wkleić szyby w aucie, i jak zamontować zderzaki, żeby ich wiatr nie zerwał, plus ci co nie klepia aut w namiotach - dołącza się do rynku. Widzimy w ostanich miesiącach Audi, teraz to, Skoda za pare miesiecy. Cena nie jest lepsza/gorsza niż Tesla...




Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, OZI napisał:

I trochę rzeczywistych pix

 

 

Na zewnątrz ładny, w środku brzydki i bez pomysłu na jakieś sensowne osadzenie tych tabletów. Jak wszystkie nowe Mercedesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na zewnątrz ładny, w środku brzydki i bez pomysłu na jakieś sensowne osadzenie tych tabletów. Jak wszystkie nowe Mercedesy.

 

Tylko, ze inni nie są za wiele lepsi - taka moda...

 

Masz, aż wylazlem przed dom

 

48cb7a0cde08b13c2fe6113a0a9e0e9b.jpg&key=e62f768612b00513b99d7720969fbd14501adca5c44916404724c364a8d95880

 

 

09905a4fb7a8df209d191afeadad7ec3.jpg&key=20e10e81684a415a1e4c721b6026550da7882c272225d5eeef3fcec6bf9719bd

 

 

Sent from my iCrap X using Tapacrap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, OZI napisał:

 


Tylko, ze inni nie są za wiele lepsi - taka moda...

Masz, aż wydałem przed dom emoji18.png
 

 

 

Jak się chce to się da zrobić ładnie.

 

 

maxresdefault.jpg

 

maxresdefault.jpg

 

maxresdefault.jpg

 

2019-range-rover-velar-svr-look-images.j

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak się chce to się da zrobić ładnie.
 
 
[...]
 


Zgoda, ale zobacz ze one wszystkie są wbudowane. Ja mówię k tych co wystają jak psie ‚balls’

97ccfd47a94985fc9508540f26f4a9fc.jpg

Hyundai nie jest najgorszy.

Grubość tego w Q2 jest 1/2. Tego w Merc jest 1/3.


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, OZI napisał:

 


Zgoda, ale zobacz ze one wszystkie są wbudowane. Ja mówię k tych co wystają jak psie ‚balls’

97ccfd47a94985fc9508540f26f4a9fc.jpg

Hyundai nie jest najgorszy.

Grubość tego w Q2 jest 1/2. Tego w Merc jest 1/3.


Sent from my iCrap X using Tapacrap

 

 

No, ale właśnie chodzi o to żeby tak nie wystawały bo to głupio wygląda. I na pewno jest nieczytelne w słońcu bo żadnego daszka nad tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tylko, ze inni nie są za wiele lepsi - taka moda...
 
Masz, aż wylazlem przed dom
 
48cb7a0cde08b13c2fe6113a0a9e0e9b.jpg&key=e62f768612b00513b99d7720969fbd14501adca5c44916404724c364a8d95880
 
 
09905a4fb7a8df209d191afeadad7ec3.jpg&key=20e10e81684a415a1e4c721b6026550da7882c272225d5eeef3fcec6bf9719bd
 
 
Sent from my iCrap X using Tapacrap
To już w octavii 3 jest ladniej

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, OZI napisał:

 

Tylko, ze inni nie są za wiele lepsi - taka moda...

 

Masz, aż wylazlem przed dom emoji18.png

 

 

To wglada jakby im sie nie chcialo deski od nowa zaprojektowac i na sile ekran do starej doczepili. Nawet odcien plastiku jest inny na desce i monitorze, tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alu Bundy'm była taka scenka, jak kupili komputer, a podstawowe pytanie córki brzmiało "a jaki kolor?".

Mamy tu całkiem sensownego elektryka z dobrą mocą i wreszcie akceptowalnym zasięgiem - a o czym jest dyskusja? O tablecie na desce.

Dnia 5.09.2018 o 16:09, DZIDA napisał:

A na litry? 😉

ok. 2 dla taryfy dziennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Polarny napisał:

W Alu Bundy'm była taka scenka, jak kupili komputer, a podstawowe pytanie córki brzmiało "a jaki kolor?".

Mamy tu całkiem sensownego elektryka z dobrą mocą i wreszcie akceptowalnym zasięgiem - a o czym jest dyskusja? O tablecie na desce.

ok. 2 dla taryfy dziennej

to daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To wglada jakby im sie nie chcialo deski od nowa zaprojektowac i na sile ekran do starej doczepili. Nawet odcien plastiku jest inny na desce i monitorze, tragedia.



W dzień nie jest tragicznie , to nocne pix tak oddają kolory


264a555ea47ee3b7138c1351efc3eb9d.jpg


d27bf34a10a66ca9c3afc45fe25d2cb4.jpg

4bc0bf507625677659908a926a52daa3.jpg


11a94055f8b357f581d906123c62709c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Polarny napisał:

W Alu Bundy'm była taka scenka, jak kupili komputer, a podstawowe pytanie córki brzmiało "a jaki kolor?".

Mamy tu całkiem sensownego elektryka z dobrą mocą i wreszcie akceptowalnym zasięgiem - a o czym jest dyskusja? O tablecie na desce.

 

Mówimy o tym co zepsuli. Skoro nie zepsuli osiągów to można spokojnie skupić się na okropnym wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ryb napisał:

 

Mówimy o tym co zepsuli. Skoro nie zepsuli osiągów to można spokojnie skupić się na okropnym wnętrzu.

Poza tym stosunek do samochodow sie zmienil i wymagania tez. Dla mnie np. wazniejsze jest, by auto mialo dobry system multimedialny ze sprawnie dzialajacym Android Auto, niz ocynkowana blache. I wyglad tabletu na desce ma dla mnie wieksze znaczenie, niz zasieg na jednym tankowaniu (czy tam ladowaniu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ryb napisał:

Jak się chce to się da zrobić ładnie.

 

To zależy od samochodu.

 

Ostatnio jechałem zastępczym nowym Mitsu Eclipse.

Tam był taki panel wystający właśnie do góry.

 

Wysoka pozycja za kierownicą w tym samochodzie powodowała, że się ganie i zerkanie na coś położone niżej, byłoby zwyczajnie niewygodne :(

A przecież nie są to fizyczne pokrętła i przyciski które wymacasz, ale musisz dokładnie się przypatrzeć co naciskasz na ekranie (to jest moim zdaniem jakiś poroniony pomysł, ale chyba to idzie w tym kierunku).

W Porsche siedzisz niżej, to nie ma problemu, a panel mógłby nawet i drogę zasłaniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kravitz napisał:

 

To zależy od samochodu.

 

Ostatnio jechałem zastępczym nowym Mitsu Eclipse.

Tam był taki panel wystający właśnie do góry.

 

Wysoka pozycja za kierownicą w tym samochodzie powodowała, że się ganie i zerkanie na coś położone niżej, byłoby zwyczajnie niewygodne :(

A przecież nie są to fizyczne pokrętła i przyciski które wymacasz, ale musisz dokładnie się przypatrzeć co naciskasz na ekranie (to jest moim zdaniem jakiś poroniony pomysł, ale chyba to idzie w tym kierunku).

W Porsche siedzisz niżej, to nie ma problemu, a panel mógłby nawet i drogę zasłaniać.

 

Racja. 

A tak na marginesie, podobał mi się touchpad w Eclipse. Działa lepiej niż te Lexusach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ryb napisał:

 

Racja. 

A tak na marginesie, podobał mi się touchpad w Eclipse. Działa lepiej niż te Lexusach.

 

Widziałem że był, ale nie używałem.

Przejechałem 10km do pracy i 10 nazad ;)

 

Zapamiętałem tylko, że to auto nie dla mnie. Ale nie powiem że było złe.

Na pewno powinno być z automatem, bo te 1.5T miało mega dziurę z dołu. Ruszanie było kłopotem, a toczenie się na II biegu niewykonalne. Silnik się krztusił. Trzeba było wbijać I bieg.

Z plusów, to ta ohydna szyba z tyłu. Wygląda beznadziejnie, ale każdego jednego motocyklistę, który przemierzał korek, widziałem z baaaardzo daleka.

 

Ale to o elektrykach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Polarny napisał:

W Alu Bundy'm była taka scenka, jak kupili komputer, a podstawowe pytanie córki brzmiało "a jaki kolor?".

Mamy tu całkiem sensownego elektryka z dobrą mocą i wreszcie akceptowalnym zasięgiem - a o czym jest dyskusja? O tablecie na desce.

 

Nie widze zwiazku.

Jak wydajesz pol banki na auto, to chyba chcesz, zeby srodek, na ktory patrzysz non stop, Ci pasowal, a nie zebys za kazdym razem, gdy wsiadasz do auto, glowe musial odwracac. Czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zinger napisał:

Nie widze zwiazku.

Jak wydajesz pol banki na auto, to chyba chcesz, zeby srodek, na ktory patrzysz non stop, Ci pasowal, a nie zebys za kazdym razem, gdy wsiadasz do auto, glowe musial odwracac. Czy nie?

 

Może to jest zwyczajnie kwestia docelowego klienta?

Jak chcesz sprzedawać drogie auta klientom typu bogaty Ruski/Cygan, to tam ma być wielgachny tablet. Szpan lepszy niż kilogramowy złoty łańcuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryb napisał:

 

Mówimy o tym co zepsuli. Skoro nie zepsuli osiągów to można spokojnie skupić się na okropnym wnętrzu.

Uffff - całe szczęście, że coś zepsuli.

Bo inaczej nie byłoby o czym gadać.

1 godzinę temu, wladmar napisał:

Dla mnie np. wazniejsze jest, by auto mialo dobry system multimedialny ze sprawnie dzialajacym Android Auto, niz ocynkowana blache. I wyglad tabletu na desce ma dla mnie wieksze znaczenie, niz zasieg na jednym tankowaniu (czy tam ladowaniu). 

Bo kto by się przejmował tym, czy trzeba auto tankować przez pół godziny co 200 czy co 400 km. W końcu auto nie do jeżdżenia jest, tylko do zabawy tabletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Polarny napisał:

Uffff - całe szczęście, że coś zepsuli.

Bo inaczej nie byłoby o czym gadać.

 

Pokazali zdjęcia to gadamy o wyglądzie. A Ty chcesz na ich podstawie dywagować jak jeździ?

8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Polarny napisał:

Uffff - całe szczęście, że coś zepsuli.

Bo inaczej nie byłoby o czym gadać.

Bo kto by się przejmował tym, czy trzeba auto tankować przez pół godziny co 200 czy co 400 km. W końcu auto nie do jeżdżenia jest, tylko do zabawy tabletem.

To jak z dzisiejszymi telefonami, tfu, smartfonami. Obstawiam, ze dla znacznej czesci ich posiadaczy funkcja dzwonienia jest najmniej istotna ;)

Byc moze z autami zmierzamy w podobnym kierunku, choc zapewne nie tak drastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Polarny napisał:

Bo kto by się przejmował tym, czy trzeba auto tankować przez pół godziny co 200 czy co 400 km. W końcu auto nie do jeżdżenia jest, tylko do zabawy tabletem.

Jak jezdzisz po miescie, ma to pomijalne znaczenie. A systemu multimedialnego uzywasz caly czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zinger napisał:

To jak z dzisiejszymi telefonami, tfu, smartfonami. Obstawiam, ze dla znacznej czesci ich posiadaczy funkcja dzwonienia jest najmniej istotna ;)

Byc moze z autami zmierzamy w podobnym kierunku, choc zapewne nie tak drastycznie.

 

Jeździć każde auto potrafi, więc siłą rzeczy różnice muszą być gdzie indziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zinger napisał:

To jak z dzisiejszymi telefonami, tfu, smartfonami. Obstawiam, ze dla znacznej czesci ich posiadaczy funkcja dzwonienia jest najmniej istotna ;)

Byc moze z autami zmierzamy w podobnym kierunku, choc zapewne nie tak drastycznie.

Funkcje "przejechac z punktu A do punktu B" spelnia byle Dacia. Teraz od samochodu wymagasz duzo, duzo wiecej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wladmar napisał:

Funkcje "przejechac z punktu A do punktu B" spelnia byle Dacia. Teraz od samochodu wymagasz duzo, duzo wiecej. 

Dlatego porownalem do telefonow, bo te, w ciagu ostatnich 20 lat zmieniely sie z urzadzen sluzacych jedynie do rozmowy, do wielozadaniowych minikomputerow przenosnich, z ktorych przy okazji nadal mozna dzwonic :)

Teraz przyszedl czas na nieco wieksze maszyny, z ta roznica, ze tu mimo wszystko funkcja przejechac z A do B jest nadal ta nadrzedna. Pytanie, w jaki sposob mozna tego dokonac i jakich doznan doswiadczyc w trakcie. I dlatego wyglad i funkcjonalnosc nabieraja wiekszego znaczenia, szczegolnie dla tych bardziej swiadomych swoich wlasnych oczekiwan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Ryb napisał:

Pokazali zdjęcia to gadamy o wyglądzie. A Ty chcesz na ich podstawie dywagować jak jeździ?

To chyba mi się przywidziało, że widziałem jakieś dane techniczne. Zwłaszcza konkretny zasięg, który powoduje, że ten elektryk w końcu nadaje się do jazdy nie tylko po mieście.

49 minut temu, zinger napisał:

To jak z dzisiejszymi telefonami, tfu, smartfonami. Obstawiam, ze dla znacznej czesci ich posiadaczy funkcja dzwonienia jest najmniej istotna

Gdybyś tę funkcję wyłączył, to faktycznie - większości ludzi smartfon i tak by się przydał.

A teraz wyłącz funkcję jeżdżenia w samochodzie. Jeżeli ludzie też stwierdzą, że w sumie "co za różnica", to podałeś bardzo dobrą analogię.

49 minut temu, wladmar napisał:

Jak jezdzisz po miescie, ma to pomijalne znaczenie. A systemu multimedialnego uzywasz caly czas. 

Trochę głupio jest kupować auto, które się wyłącznie na miasto nadaje.

A z tym systemem multimedialnym to co takiego robisz, że używasz go cały czas? Tzn. co przy nim klikasz, bo wiadomo, że jak muzyka gra cały czas, to też "używasz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Polarny napisał:

Trochę głupio jest kupować auto, które się wyłącznie na miasto nadaje.

 

No elektryka kupujesz na miasto. Nawet to auto za bardzo na trasy sie nie nadaje - ile zrobisz zima? 200 km?

Cytuj

A z tym systemem multimedialnym to co takiego robisz, że używasz go cały czas? Tzn. co przy nim klikasz, bo wiadomo, że jak muzyka gra cały czas, to też "używasz".

1. Google maps/Waze.

2. Dzwonie.

3. Odsluchuje/odczytuje maile i smsy, nastepnie dyktuje odpowiedz.

4. Do sluchania muzyki uzywam Spotify.

5. Kamera cofania.

6. Wszelakie info z Google - czy to prognoza pogody czy ceny w hotelach.

Generalnie im wiecej da sie zrobic glosem, tym lepiej. A nie kazdy system multimedialny jest w tym dobry. Akurat Bosch z Suzuki calkiem fajnie dziala. I dla mnie to jest bardzo wazne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Polarny napisał:

To chyba mi się przywidziało, że widziałem jakieś dane techniczne. Zwłaszcza konkretny zasięg, który powoduje, że ten elektryk w końcu nadaje się do jazdy nie tylko po mieście.

 

No i na podstawie tych danych chcesz dywagować jak jeździ? No i ok, przedyskutowaliśmy dogłębnie temat zasięgu, który ma znaczenie lub nie ma, bo na razie i tak nikt przy zdrowych zmysłach nie pojedzie elektrykiem w trasę.

A teraz dyskutujemy wygląd deski i to już Ci się nie podoba. Bo dyskusja może być tylko o tym, co interesuje Ciebie, prawda?

:hehe:

 

 

Mnie nie obchodzi zasięg tego elektryka. Bardziej mnie obchodzą tablety we wnętrzu bo takie same zapewne dostanie zaraz klasa GLC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Polarny napisał:

Czyli wracamy do ideologii, że i10 jeździ tak samo jak i40.

 

Wracamy do ideologii, że w przypadku lodówki na kołach kwestia jak ona jeździ może być bardzo daleko na liście priorytetów. Nie kupuje się i40 zamiast i10 dlatego że lepiej jeździ tylko dlatego że ma więcej miejsca w środku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wladmar napisał:

No elektryka kupujesz na miasto. Nawet to auto za bardzo na trasy sie nie nadaje - ile zrobisz zima? 200 km?

Nie przesadzaj, że zasięg spada o połowę. To auto już się na trasy nadaje, więc można podyskutować, czy wybierać go zamiast parowozu. W segmencie "premiumowym" mają tak wysokie marże, że stać ich na sprzedaż elektryka w cenie bardzo zbliżonej do parowozu.

24 minuty temu, wladmar napisał:

1. Google maps/Waze.

2. Dzwonie.

3. Odsluchuje/odczytuje maile i smsy, nastepnie dyktuje odpowiedz.

4. Do sluchania muzyki uzywam Spotify.

5. Kamera cofania.

6. Wszelakie info z Google - czy to prognoza pogody czy ceny w hotelach.

To nie wiem, jakim cudem mnie się to udaje bez tego systemu. Co prawda sms-ów i maili nie czytam w czasie jazdy, ale żeby to był powód wyboru takiego a nie innego auta ...

16 minut temu, Ryb napisał:

A teraz dyskutujemy wygląd deski i to już Ci się nie podoba. Bo dyskusja może być tylko o tym, co interesuje Ciebie, prawda?

Raczej śmieszy mnie to, że aspekt jazdy jest całkowicie w tych dyskusjach pomijany. Największą zabawę z auta masz chyba na postoju.

17 minut temu, Ryb napisał:

Mnie nie obchodzi zasięg tego elektryka.

No i wyszło szydło z worka. Silnik w aucie też cię pewnie nie obchodzi. Najważniejsze, czy dali fajną zabawkę multimedialną.

16 minut temu, Ryb napisał:

Wracamy do ideologii, że w przypadku lodówki na kołach kwestia jak ona jeździ może być bardzo daleko na liście priorytetów. Nie kupuje się i40 zamiast i10 dlatego że lepiej jeździ tylko dlatego że ma więcej miejsca w środku.

I tu się mylisz, bo miejsca np. dla kierowcy czy pasażera z przodu jest podobnie dużo w obu modelach. A właśnie w jeździe jest różnica - i to diametralna.

Ale dobrze, że kolejny raz się przyznałeś, że to, jak auto JEŹDZI, praktycznie pomijasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polarny, kilka osob podaje Ci swoje argumenty, a Ty na sile probujesz je podwazyc i starasz sie udowodnic, ze tylko Twoje stanowisko jest sluszne.

 

A pomyslales, ze ludzi sa rozni, maja rozne potrzeby i w rozny sposob pewne sprawy postrzegaja? Mozna miec inne zdanie, ale jeszcze trzeba umiec je wyrazic i jednoczesnie uszanowac odmienne stanowisko innych. Popracuj nad tym :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Polarny napisał:

Nie przesadzaj, że zasięg spada o połowę. To auto już się na trasy nadaje, więc można podyskutować, czy wybierać go zamiast parowozu. W segmencie "premiumowym" mają tak wysokie marże, że stać ich na sprzedaż elektryka w cenie bardzo zbliżonej do parowozu.

W Tesli spada o polowe, dlaczego tu mialoby byc inaczej? Baterie pewnie sa te same. 

13 minut temu, Polarny napisał:

To nie wiem, jakim cudem mnie się to udaje bez tego systemu. Co prawda sms-ów i maili nie czytam w czasie jazdy, ale żeby to był powód wyboru takiego a nie innego auta ...

Ale co sie udaje? Masz mapy Google na wyswietlaczu bez Android Auto? Uzywasz uchwytu z telefonem? Gdzie wyswietla sie obraz z kamery cofania, jak nie na ekranie systemu multimedialnego? Tak, dla mnie mapy google i intuicyjna obsluga glosowa telefonu sa o wiele wazniejsze, niz przyspieszenie czy ocynk blachy. Nie kupilbym auta bez klimatyzacji oraz bez Android Auto. Wyglad zewnetrzny dla mnie jest malo istotny, ale w srodku nie toleruje wystajacych tabletow. Czlowiek z wiekiem zaczyna cenic wygode i wlasne potrzeby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.