Skocz do zawartości

VW Composition media


iwik

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wie może, czy Composition media (6.5") z Golfa 7/Sportsvana można jakoś upgrejdować żeby obługiwało Android auto?

Radio ma USB z obsługą mediów (czyli 'szpera' sobie w moim telefonie po podłączeniu), ale w menu w ogóle nie ma opcji Android auto / apple car play - znaczy nie mówi, że opcja jest nieaktywna, tylko w ogóle nie ma tego w menu radia.

Wiem, że to była jakaś dodatkowa opcja do kupienia w konfiguratorze, ale moje auto ze stocku jej nie miało jak kupowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2018 o 22:37, umberto napisał:

Wydaje mi się że wymagana jest aplikacja Car App czy jakoś tak... Podobno to koszt ok 1 kzł. 

Wgranie jej wymaga jakiegoś kodu i ponoć można to zrobić w każdej chwili.. 

1k PLN jakoś jestem w stanie przeżyć (jeśli nie wymaga to rozbierania połowy deski rozdzielczej i dokładania jakiegoś hardware'u) żeby mieć pełną integrację z telefonem i móc wyświetlić sobie mapy google czy inne  na ekranie radia. Zapytam w ASO w takim razie przy okazji OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dodać (dodatnie to jeszcze nie aktywacja) swoje auto po VINie na stronie Car-Net, ale mówi mi, że "Wprowadzony numer VIN może należeć do pojazdu, który nie obsługuje systemu Car-Net."

Także chyba rzeczywiście najpierw trzeba coś tam przeklikać w ASO, albo w ogóle się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
19 minut temu, iwik napisał:

Ktoś pracuje może w ASO i może sprawdzić w systemie VW czy jest dla mojego auta opcja dokupienia Android Auto ?

 

Podjedź do jakiegokolwiek ASO VW to ci to sprawdzą od ręki, szybiej niż czekać 4 miesiące na AK 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
21 godzin temu, iwik napisał:

Informacyjnie - podobno do mojego auta "się nie da" do kupić tej opcji.

Temat do zamknięcia.

Niekoniecznie wejdz na forum VCDS albo na OBD eleven i zobacz co sie da wlaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież masz świeże auto na pewno po MY2016 więc powinineś mieć II gen composition media

 

Zrób screen telefonem z info o urzędzeniu w aucie, wyslij do VW razem z VIN czy możliwe.

Pewnie trzeba najpierw zrobić upgrade softu w radiu by się pojawiła opcja app-net a potem dopiero kodować licencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tomy napisał:

Albo może wymienić całe radio, bo podstawowe nie obsługuje AA :hmm:

podstawowe nie, ale composition media gen 2 już tak

 

"Usługę App-Connect (MirrorLink, Apple CarPlay, Android Autoplay) można dokupić i aktywować tylko w Samochodach Osobowych Volkswagen produkowanych od 22 tyg./2015 z fabrycznymi systemami: Composition Media 2. generacji i  Discover Media 2. generacji od roku modelowego 2016"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cinos napisał:

Zrób screen telefonem z info o urzędzeniu w aucie, wyslij do VW razem z VIN czy możliwe.

Pewnie trzeba najpierw zrobić upgrade softu w radiu by się pojawiła opcja app-net a potem dopiero kodować licencje.

Podawałem VIN w ASO, sprawdzili i taką odp. dostałem.

Mnie się też wydaje, że hardware'owo powinno być OK, kwestia firmware i licencji.

 

Radia nie będę wymieniał, to jest opcja typu 'nice to have', ale przeżyję bez niej - będę klikał na smartfonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.