Skocz do zawartości

Ecoboost - sprawdzanie poziomu oleju


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem sprawdzic olej i normalnie zdebialem. Bagnet jest czarny olej tez czarny i za cholere nie wiem jaki jest stan. Pierwszy raz sie z takim czyms spotykam. Do tej pory bagnet byl srebrny i bylo bardzo dobrze widac. Pacjent 1.0T ecoboost. Wiec nie wiem czy mam olej czy nie. :hehe: Brawo Ford.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujekcybul napisał:

Chcialem sprawdzic olej i normalnie zdebialem. Bagnet jest czarny olej tez czarny i za cholere nie wiem jaki jest stan. Pierwszy raz sie z takim czyms spotykam. Do tej pory bagnet byl srebrny i bylo bardzo dobrze widac. Pacjent 1.0T ecoboost. Wiec nie wiem czy mam olej czy nie. :hehe: Brawo Ford.

 

W fiescie mk6 1.4 mojej :piekna:  jest to samo. I też mnie to irytuje. Ale mam sposób. Po prostu tam nie zaglądam i tylko wymieniam raz w roku 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2018 o 19:01, wujekcybul napisał:

Chcialem sprawdzic olej i normalnie zdebialem. Bagnet jest czarny olej tez czarny i za cholere nie wiem jaki jest stan. Pierwszy raz sie z takim czyms spotykam. Do tej pory bagnet byl srebrny i bylo bardzo dobrze widac. Pacjent 1.0T ecoboost. Wiec nie wiem czy mam olej czy nie. :hehe: Brawo Ford.

Ja jak ostatnio u żony sprawdzałem to był normalny* Co innego w moim Nissanie, tam nigdy nie wiadomo jaki jest poziom oleju, bo bagnet nierówno ubrudzony z każdej strony strony :hehe:

 

* dawno nie sprawdzałem, może też już bagnet jest czarny :totalszok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2018 o 19:01, wujekcybul napisał:

Wiec nie wiem czy mam olej czy nie. :hehe: Brawo Ford.

 

Da się ogarnąć, ale łatwo nie jest ;] 0

Wydaje mi się, że gorzej jest zobaczyć stan świeżego oleju. Mam zakodowane, że przy wymianie zalewam 3,5l (1.6) i sprawdzam po pół roku ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia ‎2018‎-‎10‎-‎10 o 07:24, bartekm napisał:

Wczoraj sprawdziłem poziom oleju, bagnet czarny, olej też ciemny - trzeba patrzeć pod światło. Niemniej uważam, że przy francuskiej myśli technicznej w 1.2 tce i tak Niemcy spisali się na piątkę ;]

Tam jeszcze gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.