Skocz do zawartości

SC 2 PROBLEM - kreci ale nie odpala


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, pierwszy problem ze Sceniciem. Silnik 2.0 z LPG r.2007

 

Zona wsiada rano, start, rozrusznik kreci i nic. Kilka prob, bez efektu. Zadnego komunikatu o bledzie.

 

Pierwsza mysl, ze paliwa braklo (juz raz tak miala), dolalem ze 2 litry, ale dalej nie odpala.

 

Dodam, ze auto ma nowe aku (miesiac), 2 tygodnie temu mial zmieniany olej w skrzyni AT, nowy kompletny rozrzad, filtry itp oraz jest swiezo po przegladzie instalacji LPG. Do dzisiejszego poranka zero problemow czy jakichs niepokojacych objawow. Aha, jakis rok temu mial zmieniony czujnik polozenia walu, bo zdazalo sie juz, ze nie odpalal od strzala, ale ten stary wyglada ponoc ok (jesli to mozna tak stwierdzic, nie wiem). Ale to raczej byla kwestia padajacego aku, sam nie wiem.

 

Jakies pomysly?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, biniu napisał:

Pompa paliwa? Immobiliser?

Ciężko bez auta na warsztacie.

A jakby wymusić odpalanie na gazie?

Kiedys w Lagunie padł mi przekaźnik od układu wtryskowego i też kręciła ale nie odpalała.

No wlasnie tak zrobilem i na gazie auto odpalilo. Juz chcialem jechac na stacje, zeby paliwa dotankowac, co by sie upewnic, ze to nie jego brak powoduje problem a potem ewentualnie do mechanika, a tu kur... gazu nie ma :pad:

Tez na mysl przychodzi pompa albo immo... ale bez lawety sie nie obejdzie bo gazu w kanistrze nie dowioze :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał:

No i zrobione. Winowajca okazala sie przepalona kostka przy pompie.

Masz brata bliźniaka :phi:. Kumpel, któremu pomagałem kupować scenica miał identyczny objaw. Też 2,0 i automat 2007 rok. Podjechałem z nim na stacje, zalał do bańki 5 litrów noPB i dolał do auta - nie pomogło. Awaryjnie na LPG odpalił, ale akurat gaz się skończył :facepalm:. Załatwiłem mu lawetę, podjechał na lawecie na stację LPG - akumulator padł ;]. Do mechanika - upalona kostka i coś z pompą. Wymienił komplet. Wszystko działo się przy przebiegu ok. 145 kkm (oryginalny). Teraz ma problem z dmuchawą, raz działa, raz nie. Już raz było coś wymieniane, ale problem co jakiś czas powraca, głównie jak włączona jest klimatyzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.