Skocz do zawartości

Alarm w piwnicy bloku?


Tomasso

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie piwnica, mieszkanie mamy dwa piętra wyżej, jakimś ogromnym nakładem sił i środków pewnie dałoby się pociągnąć przewód, ale zdecydowanie wygodniej było by bez kabla. Zasilanie w piwnicy jest tylko przy włączonym świetle, więc raczej alarm musiałby być na baterie.

 

Czy ktoś z Was przerabiał temat? Na allegro jest tego masa, ale chodzi mi o doświadczenia praktyczne.
 

Pytanie uzupełniające - robi się jeszcze alarmy z czujką otwarcia drzwi, czy wyparły je czujniki ruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec

Są zarówno czujniki otwarcia jak i ruchu bezprzewodowe na baterię. Pytanie tylko jak z zasięgiem przez dwa piętra bo może być słabo.

Popatrz sobie na stronę Satela. Dobrze by było w piwnicy zainstalować też syrenę aby złodzieja wypłoszyć.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krawiec napisał:

Dobrze by było w piwnicy zainstalować też syrenę aby złodzieja wypłoszyć.

 

OK!

No właśnie tego zasięgu się obawiam. Jeśli chodzi o zasilanie i wydłużenie czasu życia na baterii, to wydumałem sobie, że dołożę powerbank i zasilacz z instalacji oświetleniowej, który będzie go doładowywał nawet jeśłi mnie tam nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomasso napisał:

Jest sobie piwnica, mieszkanie mamy dwa piętra wyżej, jakimś ogromnym nakładem sił i środków pewnie dałoby się pociągnąć przewód, ale zdecydowanie wygodniej było by bez kabla. Zasilanie w piwnicy jest tylko przy włączonym świetle, więc raczej alarm musiałby być na baterie.

 

Czy ktoś z Was przerabiał temat? Na allegro jest tego masa, ale chodzi mi o doświadczenia praktyczne.
 

Pytanie uzupełniające - robi się jeszcze alarmy z czujką otwarcia drzwi, czy wyparły je czujniki ruchu?

też coś takiego potrzebuje. Zasilanie da radę zrobić modyfikując instalację oświetleniową. Potrzebuję czujnik otwarcia drzwi i informację o załączeniu alarmu. I to jest pytanie jak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobrze, to tj kolega polecił popatrz na stronie Satela na czujniki bezprzewodowe ABAX +centralkę można zainstalować w domu - powinno działać, zasięg jest dość duży, teoretycznie do 100m. U mnie w dużym domu mam czujniki bezprzewodowo i mimo żelbetu zasięg jest na max. 

Dane o baterii znajdziesz w instrukcji, w czujnikach zalania które mam bateria trzyma 2-3 lata (przy non stop czuwaniu). W Satelu można sobie dowolnie poskładać wszystko z klocków i dobrać czujniki i moduły wykonawcze wg uznania, może nie będzie to tanie rozwiązanie ale na pewno dobre i trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że jednak na Satelu to się nie uda, będzie problem z zasięgiem a to równa się zżeraniu baterii (CR123 3V) poza tym drogo.

Można by spróbować na RP501 Elmesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DamianB napisał:

Jak masz tam zasięg WiFi to można spróbować na częściach z Xiaomi Smart Home, seria Aqara. Największy koszt to brama, ale możesz ją potem wykorzystać też w mieszkaniu w nieograniczony sposób.

Masz doświadczenie z tymi urządzeniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2018 o 09:07, DamianB napisał:

Jak masz tam zasięg WiFi to można spróbować na częściach z Xiaomi Smart Home
 

 

Tak się zastanawiam, chcę coś jak najprostszego, co włączę i będzie banglało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.