Skocz do zawartości

folia na oknach - technika montażu


eryko

Rekomendowane odpowiedzi

panowie pytanie techniczne , chodzi o firmy które zakładają folie na szyby (takie profesjonalne)  czy do takiego montażu konieczny jest demontaż boczków drzwi tylnich czy robią oni to jakoś magicznie bez rozkładania drzwi ?

mam ochotę na folię ale nie bardzo bym chciał tykać tapicerkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, eryko napisał:

panowie pytanie techniczne , chodzi o firmy które zakładają folie na szyby (takie profesjonalne)  czy do takiego montażu konieczny jest demontaż boczków drzwi tylnich czy robią oni to jakoś magicznie bez rozkładania drzwi ?

mam ochotę na folię ale nie bardzo bym chciał tykać tapicerkę .

Nie ściągają boczków, co najwyżej ściągają ślizgasz przy szybie od wewnętrznej strony żeby folię wsunąć pod ślizgacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi kiedys zakladali to nie rozbierali w ogole... a zrobili to bardzo ladnie i dodatkowo bylem w szoku bo po ponad roku trzeba bylo folie wymienic (zostala rozcieta z mojej winy) i mieli mistrzowie w bazie ze mam folie taka i taka i odrazu pozniej byli przygotowani :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eryko napisał:

panowie pytanie techniczne , chodzi o firmy które zakładają folie na szyby (takie profesjonalne)  czy do takiego montażu konieczny jest demontaż boczków drzwi tylnich czy robią oni to jakoś magicznie bez rozkładania drzwi ?

mam ochotę na folię ale nie bardzo bym chciał tykać tapicerkę .

 

Przy zabawach w samodzielny montaż daj spokój z zdejmowaniem boczków, żeby potem nie skrzypiała Ci tapicerka. Pamiętaj-dużo wody z atomizera (np z mydłem), dobrze pościągać pęcherze i wsunąć ile się da. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nadwoziach 3d lub coupe gdy szyba ma tzw. "listek" czyli czarną obwolutę po całym obwodzie nie ma potrzeby demontażu szyby.

Przy tylnych  szybach w nadwoziach sedan/5d aby było to zrobione jak należy konieczne jest wymontowanie szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nadwoziach 3d lub coupe gdy szyba ma tzw. "listek" czyli czarną obwolutę po całym obwodzie nie ma potrzeby demontażu szyby.
Przy tylnych  szybach w nadwoziach sedan/5d aby było to zrobione jak należy konieczne jest wymontowanie szyby.
Przyciemnialem kilka aut i nigdy fachowcy nie wyciagali szyb. W niektorych przypadkach demontowali wewnetrzny slizgacz, czyli ta dolna uszczelke kurzowa a bez niej to masz w cholere miejsca pomiedzy boczkiem a szyba.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie docina folie pod rozmiar szyby bo na YT widać, że mają ładnie już docięte.
Na lewej stronie foli na zewnatrz auta. Ogolnie wymiar foli biora z zewnatrz pojazdu. Jak szyba jest wygieta to rowniez na zewnatrz profiluja ja poprzez podgrzanie.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.