Skocz do zawartości

Opna 17' uszkodzenie foto


Ecotec

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym wymienił i nie zaprzątałbym sobie głowy czy mi strzeli przy 130 czy dopiero przy 180 km/h
Złudne podejście.

Opona ze zdjęcia jest OK, zadziałała obszarem służącym do ochrony felgi i szansa na wystrzał jest identyczna jak na Twoich oponach. Możesz mieć oponę uszkodzoną od wewnątrz czego nie zauważysz podczas eksploatacji, a można zauważyć dopiero przy wymianie kół / opon. Równie dobrze po każdym wjechaniu w większą dziurę mógłbyś wymieniać opony na wszelki wypadek.

Przypadek, że opona strzeli w sposób 0-1 jest niezwykle rzadki przy markowych oponach.

99% przypadków uszkodzenia to gwóźdź/wkręt itp.


Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złudne podejście.

Opona ze zdjęcia jest OK, zadziałała obszarem służącym do ochrony felgi i szansa na wystrzał jest identyczna jak na Twoich oponach. Możesz mieć oponę uszkodzoną od wewnątrz czego nie zauważysz podczas eksploatacji, a można zauważyć dopiero przy wymianie kół / opon. Równie dobrze po każdym wjechaniu w większą dziurę mógłbyś wymieniać opony na wszelki wypadek.

Przypadek, że opona strzeli w sposób 0-1 jest niezwykle rzadki przy markowych oponach.

99% przypadków uszkodzenia to gwóźdź/wkręt itp.


Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

No nie wiem, po takim ubytku na pewno będzie kłopot z "biciem" opony.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, po takim ubytku na pewno będzie kłopot z "biciem" opony.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

W najgorszym wypadku trzeba podjechać wyważyć i na 99.9% nie będzie żadnego problemu z wyważeniem i biciem :-)

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym wypadku trzeba podjechać wyważyć i na 99.9% nie będzie żadnego problemu z wyważeniem i biciem :-)

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Rozumiem, że odpowiadasz z doświadczenia? Moje jest nieco inne, ba, nawet nowe opony założone na nowe felgi i wyważone standardową maszyną, potrafią bić, no ale to temat na osobną dyskusję.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gilbert3 napisał:

Rozumiem, że odpowiadasz z doświadczenia? Moje jest nieco inne, ba, nawet nowe opony założone na nowe felgi i wyważone standardową maszyną, potrafią bić, no ale to temat na osobną dyskusję.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Mnie czasem nachodzą przemyślenia na temat wyważenia kol i bicia.

Z lat młodzieńczych pamietam, że sami z ojcem potrafiliśmy lyzka zdjąć i założyć opone.

Nikt w życiu tego nie wyważał, nic nie bilo. Co prawda autem był polonez (opony "kartoflami", czyli D ileś tam w nazwie), ojciec raczej jeździł przepisowo, ale ja jako młody adept sztuki kierowania dawałem w palnik ile wlezie.

 

Teraz często, w różnych autach, czuć że bije. 

Jeszcze gorsze opony, felgi produkują, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Mnie czasem nachodzą przemyślenia na temat wyważenia kol i bicia.

Z lat młodzieńczych pamietam, że sami z ojcem potrafiliśmy lyzka zdjąć i założyć opone.

Nikt w życiu tego nie wyważał, nic nie bilo. Co prawda autem był polonez (opony "kartoflami", czyli D ileś tam w nazwie), ojciec raczej jeździł przepisowo, ale ja jako młody adept sztuki kierowania dawałem w palnik ile wlezie.

 

Teraz często, w różnych autach, czuć że bije. 

Jeszcze gorsze opony, felgi produkują, czy jak?

Może dlatego, że jak człowiek młody i chce pojeździć to takie rzeczy zupełnie nie przeszkadzają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ecotec napisał:

Uszkodziłem oponę o metalowy krawężnik na stacji benzynowej. Czy takie uszkodzenie kwalifikuje ją do wymiany ?

20180909_090416.jpg

Mój wulkanizator mówi ze to pikuś, od tego masz właśnie ten rant ochronny. 

Na urlopie załatwiłem oponę gorzej, 3 spore ścięcia boku opony, dość głebokie ale nie do osnowy-tez krawężnik przy minimalnej prędkości (wyjezdzalem z miejsca parkingowego pod supermarketem). Wrocilem 1400km na tej oponie, bo przez tydzień nie znalazłem na miejscu takiej samej, a oferowali mi tylko jakieś chińskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.