Skocz do zawartości

Zakup auta z OC a rekalkulacja składki


jarosz19

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jarosz19 napisał:

Witam,

kupiłem, autko z ważną polisą (05/19) OC w Proama. Czy muszę się zgłosić do ubezpieczyciela w celu rekalkulacji składki? Czy jak to wygląda aby jak najmniej stracić? Poprzedni właściciel miał max zniżki, ja nie mam zniżek, prawko od 10lat.

Zgłosić powinieneś z kilku powodów.

-masz taki obowiązek

-dla swojego dobra, bo może być część składki opłacona

-może się okazać, że po rekalkulacji składka dla Ciebie będzie tak ekstremalnie wysoka, że w innym towarzystwie ubezpieczeniowym zrobisz to za 1/3 ceny

Generalnie siedzenie "cicho" niewiele Ci daje, po sprzedający zapewne zgłosi, więc rekalkulacji nie unikniesz. Inna kwestia, że im szybciej to zrobisz tym szybciej będzie Ci staż ubezpieczeniowy się naliczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy rekalkulacja skladki zawsze oznacza doplate?

 

bo co jesli autem jezdzil mlody gniewny 21 lat i zaplacil za OC : 3k ....a auto kupil dziadek 80 lat z bezszkodowa jazda od przed-wojny i 60% znizka na OC ?

Ubezpieczyciel tez sie sam odezwie i odda roznice mlodemu-gniewnemu ?:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się do mnie nigdy nie odezwali, gdy sam kupowałem i nic mi nie wiadomo, żeby odezwali się do kupujących ode mnie samochód.

 

p.s.

Oczywiście zawszę zgłaszam sprzedaż auta, ale zakupu nie zgłaszam do TU (zgłaszam gdy kończy się OC poprzedniego właściciela).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mati_lecha napisał:

Jeszcze się do mnie nigdy nie odezwali, gdy sam kupowałem i nic mi nie wiadomo, żeby odezwali się do kupujących ode mnie samochód.

 

Odzywają się jak mają okazję siągnąć parę stówek. Do kumpla po roku od kupna auta napisali, żeby dopłacił różnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, iwik napisał:

 

Odzywają się jak mają okazję siągnąć parę stówek. Do kumpla po roku od kupna auta napisali, żeby dopłacił różnicę...

 

jak kupiłem swoje pierwsze auto to też mi ubezpieczalnia taki numer wycięła. Nie miałem wtedy żadnych zniżek, a poprzedni właściciel 60%. I tuż przed końcem OC (po prawie roku) przysłali mi wezwanie do zapłaty różnicy bez jakiejkolwiek informacji wcześniejszej. Tak mnie to wkurzyło (brak kontaktu wcześniejszego i forma wezwania) że natychmiast wypowiedziałem umowę i do tej pory nie ubezpieczyłem niczego w link4 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2018 o 12:37, jarosz19 napisał:

byłem w ubezpieczalni i pan mówi że nie mam nic robić tylko jeździć z umową kupna w razie kontroli i będzie okej? czy ma rację?

Jak Ty nic nie zrobisz to 50% że nie będzie rekalkulacji, ale dla świętego spokoju zgłosi to sprzedający i wtedy i tak będzie rekalkulacja. Dla Policji przejdzie i to i to, natomiast minus jest taki, że Ty teraz liczysz "na drapane", siedzisz cicho, a sprzedającemu się przypomni za kilka mies i wtedy zrobią Ci rekalkulację, przy odrobinie pecha dość dużą i będziesz bulił. Imho lepiej wiedzieć od razu na czym się stoi i wtedy podejmować decyzję, gdy masz szansę zrezygnować z tego ubezp. bo potem może być za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AkuQ napisał:

Jak Ty nic nie zrobisz to 50% że nie będzie rekalkulacji, ale dla świętego spokoju zgłosi to sprzedający i wtedy i tak będzie rekalkulacja. Dla Policji przejdzie i to i to, natomiast minus jest taki, że Ty teraz liczysz "na drapane", siedzisz cicho, a sprzedającemu się przypomni za kilka mies i wtedy zrobią Ci rekalkulację, przy odrobinie pecha dość dużą i będziesz bulił. Imho lepiej wiedzieć od razu na czym się stoi i wtedy podejmować decyzję, gdy masz szansę zrezygnować z tego ubezp. bo potem może być za późno.

Sprzedajacy zazwyczaj szybko zglasza zeby ewentualnej odpowiedzialnosci nie miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.