Skocz do zawartości

Golf 1.0 TSI vs Rapid


pejus1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zmuszony jestem kupić drugie auto które będzie poruszać się na trasie dom-przedszkole-praca-zakupy-dom. Roczny przebieg to pewnie jakieś 8-10kkm. Budżet to jakieś 64kzł. Miałem w planach kupić nowe Polo, ale tak sobie przeglądam że w sumie za niewiele więcej jest Golf w wersji City 1.0 85KM ( jakieś 64-65kzł wyjściowo) oraz Rapid z tym samym silnikiem za jakieś 58kzł. Polo w wersji comfortline to jakieś 54kzł. Wiem, że silnik pewnie słaby ale do miasta powinno być OK. Oglądaliśmy Aurisa jeszcze, ale ten deska jest fatalna. Coś jeszcze nowe można kupić w tych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego zastosowania to polecam jakiegoś świeżego konstrukcyjnie z B-klasy. Rozrośnięte teraz są więc pewno przestronność C-klasy z przed 10-15 lat.

Plusy to na pewno lepsze wyposażenie/silnik niż golas klasy C.  I20/Rio, Polo/Ibiza, Swift. 

 

Ale jeżeli jest parcie na większy rozmiar to:

- Megane 1.6Sce 115km -kolega kupił początkiem roku z wyprzedaży rocznika podstawową wersję 1.6 115km za 53tys (opony z. gratis, ubezpieczenie za 1zł, pakiet przeglądów na 4 lata+ 4 lata gwarancji za 2k). Dobra oferta a auto całkiem spoko jak na podstawę (tylko czy nie z wyprzedaży po tyle są to nie wiem, aaaa i brał z ich kredytem). 

- Astra V 1.4T- jak się poszuka to dobre ceny się trafiają.

- Tipo 1.4 T-jet

- Leon 1.2 Tsi

Te mi na szybko przychodzą do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pejus1982 napisał:

Witam,

 Coś jeszcze nowe można kupić w tych pieniądzach?

Ogólnie to astra, ale może takie coś jak w linku poniżej?

Większe w środku niż się wydaje, dobrze wyposażone, a na światłach zawstydzi niejednego paska w tedeiku ;)

https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-208-allure-110-km-dach-panorama-podgrz-fotele-navi-alufelgi-fv-23-ID6AVmxU.html#8a8903764f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia cee'd II FL spokojnie w 64k zł się zmieści cenowo, a tym bardziej, że wszedł nowy model. Jako kręcenie się wokół komina przysłowiowo to i starczy 1,4 100KM. Np. https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-hatchback-1-4-dohc-100km-wersja-m-ID6B57EY.html#5bec41fa66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pejus1982 napisał:

Witam,

 

zmuszony jestem kupić drugie auto które będzie poruszać się na trasie dom-przedszkole-praca-zakupy-dom. Roczny przebieg to pewnie jakieś 8-10kkm. Budżet to jakieś 64kzł. Miałem w planach kupić nowe Polo, ale tak sobie przeglądam że w sumie za niewiele więcej jest Golf w wersji City 1.0 85KM ( jakieś 64-65kzł wyjściowo) oraz Rapid z tym samym silnikiem za jakieś 58kzł. Polo w wersji comfortline to jakieś 54kzł. Wiem, że silnik pewnie słaby ale do miasta powinno być OK. Oglądaliśmy Aurisa jeszcze, ale ten deska jest fatalna. Coś jeszcze nowe można kupić w tych pieniądzach?

 

Zobacz sobie na Suzuki Baleno. Jeżeli to ma być drugie auto to jest to ciekawa propozycja. Ceny startują od 45 tys. za fajnie wyposażony samochód. Silnik Suzuki bardzo oszczędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pejus1982 napisał:

Witam,

 

zmuszony jestem kupić drugie auto które będzie poruszać się na trasie dom-przedszkole-praca-zakupy-dom. Roczny przebieg to pewnie jakieś 8-10kkm. Budżet to jakieś 64kzł. Miałem w planach kupić nowe Polo, ale tak sobie przeglądam że w sumie za niewiele więcej jest Golf w wersji City 1.0 85KM ( jakieś 64-65kzł wyjściowo) oraz Rapid z tym samym silnikiem za jakieś 58kzł. Polo w wersji comfortline to jakieś 54kzł. Wiem, że silnik pewnie słaby ale do miasta powinno być OK. Oglądaliśmy Aurisa jeszcze, ale ten deska jest fatalna. Coś jeszcze nowe można kupić w tych pieniądzach?

Kumpel ostatnio miał podobną zagwostkę. Co prawda szukał używanego (tańszego) auta, ale też czy wziąć trochę nowszy/mniejszy/lepiej wyposażony czy starszy/większy/golasa. Wybrał mniejsze.

Co jest priorytetem?

Jeśli auto rzeczywiście tylko na miejską jazdę, to lepiej ciut mniejsze - zawsze łatwiej zaparkować, można wziąć lepiej wyposażone, przy takim samym silniku powinno trochę mniej palić bo lżejsze, a dzieci i zakupy pomieści. To zadanie w zupełności spełni nawet kilkuletnia Panda :) Niemiec, Włoch, Francuz czy Koreańczyk - gdzie lepsze warunki finansowe albo co się bardziej podoba lub jest aktualnie na placu. To już nie te czasy, że auta jednej marki rdzewieją na potęgę, innej żłopią olej, a jeszcze innej mają ciągłe problemy z elektryką. 

Suzuki Swift/Baleno wyglądają ciekawie, Nissan Micra też już nie jest taka mikro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lnk napisał:

Do takiego zastosowania to polecam jakiegoś świeżego konstrukcyjnie z B-klasy. Rozrośnięte teraz są więc pewno przestronność C-klasy z przed 10-15 lat.

Plusy to na pewno lepsze wyposażenie/silnik niż golas klasy C.  I20/Rio, Polo/Ibiza, Swift. 

 

Ale jeżeli jest parcie na większy rozmiar to:

- Megane 1.6Sce 115km -kolega kupił początkiem roku z wyprzedaży rocznika podstawową wersję 1.6 115km za 53tys (opony z. gratis, ubezpieczenie za 1zł, pakiet przeglądów na 4 lata+ 4 lata gwarancji za 2k). Dobra oferta a auto całkiem spoko jak na podstawę (tylko czy nie z wyprzedaży po tyle są to nie wiem, aaaa i brał z ich kredytem). 

- Astra V 1.4T- jak się poszuka to dobre ceny się trafiają.

- Tipo 1.4 T-jet

- Leon 1.2 Tsi

Te mi na szybko przychodzą do głowy

Czlowieku, jazda wokol komina a Ty walisz autami po 120KM?
Po ciul taki rozmach?

Auto powinno miec klime, wspomaganie, centralny bo to po prostu wygodne i korzysta sie z tego. reszta to bajerki dla sasiada:)

Elektryka przodu jest wszedzie, ABS,ESP standard.

Do takich zabiegow zapakowalbym uzywke 10 letnia pewna za 10-14 tys  sprawna oczywiscie.

Chyba ze leasing jakis i koszty potrzebne to ok.

Do zastosowan jak w opisie to i 70KM wystarczy a i 1.0 pokula wystarczajaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fanlan napisał:

Czlowieku, jazda wokol komina a Ty walisz autami po 120KM?
Po ciul taki rozmach?

Auto powinno miec klime, wspomaganie, centralny bo to po prostu wygodne i korzysta sie z tego. reszta to bajerki dla sasiada:)

Elektryka przodu jest wszedzie, ABS,ESP standard.

Do takich zabiegow zapakowalbym uzywke 10 letnia pewna za 10-14 tys  sprawna oczywiscie.

Chyba ze leasing jakis i koszty potrzebne to ok.

Do zastosowan jak w opisie to i 70KM wystarczy a i 1.0 pokula wystarczajaco.

 

Wyskoczyłeś z argumentem, że ktoś proponuje mocniejsze a sam zaproponowałeś stare auto komuś kto szuka nowego w budżecie 60 tysi. Sam kupiłem nową małą puszkę do jeżdżenia po mieście i pomimo, że na 10-letnią Pandę wydałbym mniej to jednak jeżeli możliwości finansowe pozwalają to nowe zawsze będzie miało przewagę nad używką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko do miasta - ibiza 1.0t będzie jak najbardziej OK i jeszcze 10k z założonego budżetu zostanie na fajne wakacje. Rapid IMO za drogi w stosunku do tego co oferuje, jakby był za 50k to OK, ale za 60k to słaba oferta.

Baleno bym rozważył tylko przy cenie w okolicach 42-44k, bo trochę paździerz w środku w porównaniu nawet do plastikowej ibizy.

208 można dorzucić do koszyka, bo w środku będzie wyglądał najlepiej ze wszystkich autek klasy B, ale będzie jednocześnie najmniejszy (w mieście to może być nawet zaleta). Tylko to koniec produkcji modelu, więc też brałbym pod uwagę tylko przy dobrym upuście (okolicach ceny baleno) dla wersji active (drugiej od 'dołu')

 

Jak ma wyjeżdżać na obwodnice - golf, leon, astra. 85KM na papierze szału nie robi, ale uturbione 1.0 jeżdzi IMO dużo lepiej od jakiegoś wolnossącego 1.4 w koreańcu.

Meganka 1.6 lub 1.2t wydaje się dobrą ofertą, ale tylko przy zdecydowanie niższej cenie od powyższych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pejus1982 napisał:

Witam,

 

zmuszony jestem kupić drugie auto które będzie poruszać się na trasie dom-przedszkole-praca-zakupy-dom. Roczny przebieg to pewnie jakieś 8-10kkm. Budżet to jakieś 64kzł. Miałem w planach kupić nowe Polo, ale tak sobie przeglądam że w sumie za niewiele więcej jest Golf w wersji City 1.0 85KM ( jakieś 64-65kzł wyjściowo) oraz Rapid z tym samym silnikiem za jakieś 58kzł. Polo w wersji comfortline to jakieś 54kzł. Wiem, że silnik pewnie słaby ale do miasta powinno być OK. Oglądaliśmy Aurisa jeszcze, ale ten deska jest fatalna. Coś jeszcze nowe można kupić w tych pieniądzach?

W sprawie SEAT-a mogę pomóc z ofertą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pejus1982 napisał:

Witam,

 

zmuszony jestem kupić drugie auto które będzie poruszać się na trasie dom-przedszkole-praca-zakupy-dom. Roczny przebieg to pewnie jakieś 8-10kkm. Budżet to jakieś 64kzł. Miałem w planach kupić nowe Polo, ale tak sobie przeglądam że w sumie za niewiele więcej jest Golf w wersji City 1.0 85KM ( jakieś 64-65kzł wyjściowo) oraz Rapid z tym samym silnikiem za jakieś 58kzł. Polo w wersji comfortline to jakieś 54kzł. Wiem, że silnik pewnie słaby ale do miasta powinno być OK. Oglądaliśmy Aurisa jeszcze, ale ten deska jest fatalna. Coś jeszcze nowe można kupić w tych pieniądzach?

 

Rapid 1.0 - jakosc jak w Polonezie. Golf ma lepsze materialy i dobra ergonomie. Do miasta to 1.0 styknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem objazd po salonach i mam ból głowy bo Astra 1.4T całkiem fajnie się odpycha, ale jest troszkę droższa. Golf mieści się w budżecie. Plus Golfa to normalny bagażnik w porównaniu z Astrą 5d, a minus to silnik. Salonu Seata nie ma w Częstochowie więc w wekend się wybiorę jak coś. Rapida odpuszczam bo troszkę taki ”lanosopodobny”. W chwili obecnej to raczej wezmę Polo z placu dealera bo to świeży model i 1.0 powinno wystraczyć w tym aucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2018 o 21:14, pejus1982 napisał:

Coś jeszcze nowe można kupić w tych pieniądzach?

do takich zastosowań proponuję ok 2 razy tańsze auto - poważnie. Napisałeś o Astrze 1.4t, że fajnie się opdycha. Może się przydać jak często w trasy jeździsz a tak to...

 

 Do miasta tego absolutnie nie potrzebujesz. Serio - jak musi być VW to wbijaj w jakiegoś Up-a 5d a za resztę kasy urlop, remont - cokolwiek:ok: Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to astra, ale może takie coś jak w linku poniżej?
Większe w środku niż się wydaje, dobrze wyposażone, a na światłach zawstydzi niejednego paska w tedeiku
https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-208-allure-110-km-dach-panorama-podgrz-fotele-navi-alufelgi-fv-23-ID6AVmxU.html#8a8903764f

Bardzo fajny ten pug :ok:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacob24 napisał:

do takich zastosowań proponuję ok 2 razy tańsze auto - poważnie. Napisałeś o Astrze 1.4t, że fajnie się opdycha. Może się przydać jak często w trasy jeździsz a tak to...

 

 Do miasta tego absolutnie nie potrzebujesz. Serio - jak musi być VW to wbijaj w jakiegoś Up-a 5d a za resztę kasy urlop, remont - cokolwiek:ok: Pozdr

Jako użytkownik 5-drzwiwego Up!'a potwierdzam, że jako auto do miasta spisuje się rewelacyjnie. Nawet żona, która na co dzień jeździ Astrą z mocnym silnikiem coraz bardziej lubi to małe toczydło. 60 KM w małym, lekkim aucie w zupełności pozwala do jazdy po mieście i nie bycia zawalidrogą. W środku z racji bryły auta miejsca jest bardzo dużo. Mając 189 cm wzrostu mam dużo miejsca wokół. Z tyłu dwójka dzieci spokojnie się mieści. Oczywiście nie  jest to auto na długie podróże po kraju, ale ruch miejski i po okolicy to super rozwiązanie. Aha, spalanie 5,5 litra w ruchu Wrocław - podwrocławska wieś czyli trasy po 16 km pół na pół miasto wieś. Nowy Up! to wydatek ok. 40 kPLN, czyli dużo poniżej budżetu. Z wyposażenia będzie miał wszystko co trzeba w jeździe miejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2018 o 22:41, pejus1982 napisał:

Dzisiaj zrobiłem objazd po salonach i mam ból głowy bo Astra 1.4T całkiem fajnie się odpycha, ale jest troszkę droższa. Golf mieści się w budżecie. Plus Golfa to normalny bagażnik w porównaniu z Astrą 5d, a minus to silnik. Salonu Seata nie ma w Częstochowie więc w wekend się wybiorę jak coś. Rapida odpuszczam bo troszkę taki ”lanosopodobny”. W chwili obecnej to raczej wezmę Polo z placu dealera bo to świeży model i 1.0 powinno wystraczyć w tym aucie. 

Seata odpuść, mało ASO. Na przeglądy będziesz miał wycieczki do Katowic. Nie wiem jak teraz ale w sobotę  nie pracowali. 

 

Choć ibiza zdecydowanie lepiej wygląda od polo. Arona bardzo ciekawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pejus1982 napisał:

Zdecydowaliśmy się zamówić demonstracyjna Fiestę z 2017r. Przebieg 8kkm, silnik 1.0. Bardzo fajnie nam się jechało po mieście, silnik elastyczny. 

ST line? Oni do produkcji maja dobre ceny taka 100KM z dodatkami za 62k. Taniej niz z wyprzedazy rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wujekcybul napisał:

ST line? Oni do produkcji maja dobre ceny taka 100KM z dodatkami za 62k. Taniej niz z wyprzedazy rocznika.

Nie wiem co to za wersja bo nie znam się na tych oznaczeniach Forda, ale ma bogate wyposażenie, łącznie z listwami chromowanymi na zewnątrz. Cena to 44kzł. Co ciekawe auto na oponach wielosezonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pejus1982 napisał:

Nie wiem co to za wersja bo nie znam się na tych oznaczeniach Forda, ale ma bogate wyposażenie, łącznie z listwami chromowanymi na zewnątrz. Cena to 44kzł. Co ciekawe auto na oponach wielosezonowych.

Nie wiesz co kupiles? :panic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2018 o 10:07, pejus1982 napisał:

Nie wiem co to za wersja bo nie znam się na tych oznaczeniach Forda, ale ma bogate wyposażenie, łącznie z listwami chromowanymi na zewnątrz. Cena to 44kzł. Co ciekawe auto na oponach wielosezonowych.

 

Masz elektryczne szyby z tyłu?

Czy to Mk7 czy już mk8? Bo cena wskazuje na mk7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2018 o 21:01, spad napisał:

Też nie znam wersji Astry jaką mam. :) W znaczeniu wiem co mam, ale jak to się nazywa to nie.

 

Bo te Astry J sedan maja chyba tylko jedna wersje obecnie ;]

Ewentualnie mozna tylko dokladac jakies pakiety wyposazenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.