Skocz do zawartości

Chopper niskobudżetowy


Cendra

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jako, że ja kompletnie nie znam się na dwóch kółkach, nie jeździłem, itp to zadam kilka głupich pytań.

 

Mój ojciec zamarzył sobie mieć motocykl, choppera.

Ma budżet 5000 zł. Maszyna ma mu służyć tylko i wyłącznie do weekendowych, krótkich wycieczek. Jak go znam to nie wiele pojeździ ale... obym się mylił :)

Czy jest szansa kupić jakiś sensowny sprzęt w takim budżecie?

Ma kat. A, więc z pojemnością można zaszaleć :) Facet ma ponad 180 kg i pewnie ze 100kg waży wiec nie wchodzi w grę jakaś 125 ;)

Może znacie jakieś forum, gdzie poczytam podobne tematy? Jakoś nic ciekawego nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jak najbliżej siebie, coś co poprostu wpadnie w oko. Jak będzie się podobał to będzie większa przyjemność :)To nie może być mały sprzęt, bo będzie się męczył już po godzinie jazdy, ewentualnie wysunięte podnóżki wchodzą w grę itd. Intruder za 5 tyś niezależnie od pojemności to raczej będą kłopoty a nie bezproblemowy sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chętnie się dowiem jaka maszyna będzie wygodna dla niemałego faceta.

Poza tym, też chcę wiedzieć , które motocykle warto kupić mimo tego, że mają ponad 30 lat.

Czy po prostu brać jak najmłodszego chinola, typu Junak i się nie przejmować bo takie kilkuletnie jeszcze są coś warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha Virago 535 ,, da się znależć w tych pieniądzach tylko trzeba trochę poszukać , na forach użytkowników będzie drogo ale można coś sensownego wyhaczyć od handlarzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy ja mam 183 cm i 100kg  mam Rebelke 250 i na dojazdy do pracy mi wystarcza a nawet byłem nia ww Łagowie na zlocie a to 160Km w jedna strone Czasami wracam z pracy to zabieram swoją:piekna: , zakupy w sakwy i tez daje rady. No chyba że ktos potrzebuje maszyny do ścigania a nie do jazdy to faktycznie 535 bedzie mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 5k to jedynie starego pierdzika idzie kupić, na którym normalnych rozmiarów facet będzie wyglądał jak małpa na chudej gałęzi... totalnie nie tędy droga.

 

Lepszym rozwiązaniem byłby jakiś naked, Inazuma, XJR, Bandit. Szczególnie ten ostatni w podanej kwocie powinien być osiągalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie co by nie kupił, stan będzie loteria. Dlatego moim zdaniem warto poszukać czegoś, co w przyszłości można łatwo sprzedać (jakiegoś kultowego old timera). 

Np. coś z Honda CB, CM, CX albo BMW

 

Dziś w oko wpadło mi: Honda CX 500 , tylko że do takiego moto trzeba trochę serca. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zet napisał:

Praktycznie co by nie kupił, stan będzie loteria. Dlatego moim zdaniem warto poszukać czegoś, co w przyszłości można łatwo sprzedać (jakiegoś kultowego old timera). 

Np. coś z Honda CB, CM, CX albo BMW

 

Dziś w oko wpadło mi: Honda CX 500 , tylko że do takiego moto trzeba trochę serca. 

 

 

 

CX500 są świetne, ale stare okrutnie, mają swoje problemy techniczne. Za to znam gościa, który bardzo dużo rzeczy jest w stanie do nich dorobić/zregenerować. Jak ktoś szuka to PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.