Skocz do zawartości

Ściągacze do sprężyn


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do takiego domowego zastosowania  typu raz na nie wiadomo ile potrzebuje rozbroić kolumnę MCphersona nadadzą się np takowe podejdzie klucz i chyba grzechotka też z tego co widzę.

Do tej pory taki manewr robiłem dwa razy i teraz będzie trzeci. Za kazdym razem musiałem szukać od kogo pożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam coś podobnego. Rozbrajałem dwa razy kolumny w dwóch różnych autach. Ani to wygodne ani bezpieczne. Ostatecznie w Renault SCII skończyło się na wizycie u mechanika, który ma prasę do ściskania sprężyn. 10 minut, 40 zł  i dwie strony uzbrojone, ja męczyłem się z godzinę i nie mogłem wystarczająco ścisnąć aby założyć nowe łożysko i nową poduchę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie ma żartów. Kiedyś znajomemu mechanikowi, jeszcze w czasach PRL, kiedy wszystkiego brakowało, taka sprężyna rozcięła brzuch i uszkodziła jelita. Omal nie zginął.

Nie oszczędzaj na ściągaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wydam z goła inną opinię

mam i ja takie ściągacze - i pomimo swoich lat i wielu wielu wymian jakie dokonały mają się świetnie

 

zatem - jak wszędzie trzeba uważać ale nie ma tragedii i ja nie widzę w nich nic za co by karać tego co to wymyślił

 

oczywiście  takie jak poniżej są o wiele lepsze

ale dla czy ja wiem czy to warto

 

Znalezione obrazy dla zapytania ÅciÄgacz do sprÄżyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do takiego domowego zastosowania  typu raz na nie wiadomo ile potrzebuje rozbroić kolumnę MCphersona nadadzą się np takowe podejdzie klucz i chyba grzechotka też z tego co widzę.
Do tej pory taki manewr robiłem dwa razy i teraz będzie trzeci. Za kazdym razem musiałem szukać od kogo pożyczyć.
Przy ostroznej pracy dadzą radę... Pamiętaj: wylotem od siebie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.