Skocz do zawartości

Czy do 20kzł można kupić ....


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

... sensowny samochód?

 

Od jakiegoś czasu się rozglądam i po pierwsze nie wiem co chce kupić, a po drugie- nie chce / boję się szukać... Czekam aż ktoś znajomy coś będzie sprzedawał ;)

 

A teraz do rzeczy:

- rok min 2007, chętnie 8-9

- paliwo.... chętnie założone już LPG, nigdy nie miałem diesla i raczej nie chce mieć, ale może to błąd?

- realny przebieg.... powiedzmy 170kkm?

- kombi albo coś vanowatego, nie lubię małych aut

- lubię wypas.... min to kliamtronik, wielofunkcyjna kierownica, komputer pokładowy,  tempomat, min 4 poduszki, czujniki parkowania, chętnie podgrzewane fotele itp

 

W zasadzie marka, nie ma dla mnie znaczenia. Przywykłem, że mam auto takie jakie wpadnie w jak najlepszym stanie. Moc na pewno nie mniej niż 100KM, najchętniej ze 120, max 140-150 ;]

 

Znaczenie mają ceny części... odpadają więc jakieś Audi i BMW, ale one to odpadają też z racji połączenia budżetu i wymagań rocznikowych ;]

 

Przeglądając ogłoszenia.... jakieś Focusy, Zafiry i inne.

 

Auto ma być wygodne, większość kręcę się w obrębie 50-100km od domu, ale kilka razy w roku wypad po PL, czasem jakaś przysłowiowa Chorwacja.

 

Znajdzie się tu jakaś wróżka i powie w którą stronę iść? Na co sobie popatrzeć?

 

EDIT: absolutnie mi się nie śpieszy, po prostu co jakiś czas wracam do tematu i wiem, że nic nie wiem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomecki napisał:

 

jak coś urwie zad to można przymknąć oko

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-impreza-sprowadzony-naped-4x4-tempomat-przebieg-tylko-95tys-km-polecam-ID6AUORY.html#8e89d1ae27

 

W okolicach 20 kzł znajdziesz na pełnym wypasie. Gaz łyka, w aucie nie ma się co psuć, ceny części normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcindzieg napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-impreza-sprowadzony-naped-4x4-tempomat-przebieg-tylko-95tys-km-polecam-ID6AUORY.html#8e89d1ae27

 

W okolicach 20 kzł znajdziesz na pełnym wypasie. Gaz łyka, w aucie nie ma się co psuć, ceny części normalne.

 

fajnie wygląda, ale 4x4 to i pewnie więcej pali? Ale za to ciut bezpieczniej ;)

 

zapamiętam i będę obserwował rynek :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-impreza-sprowadzony-naped-4x4-tempomat-przebieg-tylko-95tys-km-polecam-ID6AUORY.html#8e89d1ae27

 

W okolicach 20 kzł znajdziesz na pełnym wypasie. Gaz łyka, w aucie nie ma się co psuć, ceny części normalne.

 

Pisał coś o częściach. Może to stereotyp, ale ja mam z tyłu głowy, że z Subaru to jest gorzej niż z Mitsubishi w tej sprawie ;)

 

Ja bym szedł w jakiegoś Focusa Mk2 kombi. Powinien znaleźć nawet krajowe z tym budżetem.

 

A jeśli nie kombi, a starczy żeby był duży, to Chevy Epica.

Przykładowy jakiś

https://allegro.pl/ogloszenie/chevrolet-epica-l6-lpg-zadbany-prywatnie-7531084092

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomecki napisał:

 

fajnie wygląda, ale 4x4 to i pewnie więcej pali? Ale za to ciut bezpieczniej ;)

 

zapamiętam i będę obserwował rynek :ok:

 

No nie jest mistrzem oszczędzania. Ale gaz łyka bez problemu. Ma reduktor więc masz 10 biegów - pod górkę czy pociągnąć przyczepę bez problemu. Jak Cię na początku nie odrzuci to polubisz. Szczególnie w zimie. Wersja 2.0 jeździ lepiej ale ciężko za 20 kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kravitz napisał:

Pisał coś o częściach. Może to stereotyp, ale ja mam z tyłu głowy, że z Subaru to jest gorzej niż

Nie jest. Mam Forestera z tego rocznika (dużo wspólnych części) i nie jest drogo. Rzekłbym jest normalnie. Do tego jest kupa używek posprowadzanych na złom z częściami za grosze. Dlatego polecam 2008 ->. Do poprzedniej generacji nie jest źle ale jest gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, cesarz napisał:

Meriva, Scenic? Ewentualnie nawet Laguna 3 w tej cenie sie znajdzie. Croma też

Croma to na 99,9999% diesel i z dpf-em

Swoja droga mam CROME  i nie narzekam poza niewielkimi  slabosciami jak to podczas eksploatacji kilkuletniego auta.

Celowalbym jednak w Merive B 1,4 chyba TURBO 120KM  chyba nawet z gazem fabrycznym toto wychodzilo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citroeny C5 się słabo cenią a spełniają chyba wymagania? Koleżanki ojciec sprzedał kilkuletniego za 26 tys. bo nie było chętnych na więcej a auto było nagrodą w konkursie, więc mu nie zależało za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Joki napisał:

Citroeny C5 się słabo cenią a spełniają chyba wymagania? Koleżanki ojciec sprzedał kilkuletniego za 26 tys. bo nie było chętnych na więcej a auto było nagrodą w konkursie, więc mu nie zależało za bardzo.

 

trochę się tych zawieszeń boję ;]Może ktoś coś opowiedzieć? @Muzyk?

 

ale ogólnie byłbym za... niedaleko nawet coś takiego widzę

 

ps: czy mówiłem już, że mnie się nie śpieszy? ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomecki napisał:

trochę się tych zawieszeń boję

 

Tam był z tego co pamiętam jakiś problem z silnikiem 1.6T, który jest głównym benzynowym silnikiem w tym samochodzie i występuje w kilku wersjach mocowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avensis II kombi 1.8 

+1

Najlepiej po FL, aby nie było ryzyka z braniem oleju.

Miałem do niedawna wersję 2.0 sprzed FL (akurat ten silnik do gazu się nie nadaje, ale jest bardzo oszczedny) , pierwszy miesiąc produkcji tego modelu, ten samochód jest totalnie bezawaryjny, całkiem wygodny i... nudny do wyzygu. Taka japońska Skoda, jak o tym aucie mówiłem. Przyjeżdżasz, parkujesz i odchodzisz nie oglądając się za siebie default_wink.gif

 

Wysłane z telefonu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citroeny C5 się słabo cenią a spełniają chyba wymagania? Koleżanki ojciec sprzedał kilkuletniego za 26 tys. bo nie było chętnych na więcej a auto było nagrodą w konkursie, więc mu nie zależało za bardzo.
To chyba musialo byc daaaaaawno...
Nie ma wg mnie zadnych szans na sensowne C5 za 20kPLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomecki napisał:

 

trochę się tych zawieszeń boję ;]Może ktoś coś opowiedzieć? @Muzyk?

 

ale ogólnie byłbym za... niedaleko nawet coś takiego widzę

 

ps: czy mówiłem już, że mnie się nie śpieszy? ;]

 

 

W firmie mielismy C5 2003 nalot 650000 km, zawieszenie wymiana gruszek, spokoj, drugi 2007 nalot 350000 zawieszenie hudro ori, jest jeszcze C5 2009 ale on ma dopiero ok 80000 wiec tam nic nie bylo wymieniane.

hydro sa super, zaladujesz 400 kg i nie widac, szczerze to france odeszli np w DS5 od tego pomyslu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kravitz napisał:

A jeśli nie kombi, a starczy żeby był duży, to Chevy Epica.

Przykładowy jakiś

https://allegro.pl/ogloszenie/chevrolet-epica-l6-lpg-zadbany-prywatnie-7531084092

 

Auto jest wygodne, ale z praktycznością to tak średnio. Bagażnik szału nie robi (coś ponad 400litrów).

'Limuzyna' do turlania się dostojnego raczej, nie do wyścigów spod świateł. Mnie najbardziej brakuje w niej automatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomecki napisał:

... sensowny samochód?

 

Da się tylko trzeba trafić. Np. siostra się przymierza do sprzedaży xsary picasso z 2007, jest pierwszą właścicielką, kupiła w salonie. przebieg 64 tys. Benzyna. Cena pewnie koło 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, subArek napisał:

Da się tylko trzeba trafić. Np. siostra się przymierza do sprzedaży xsary picasso z 2007, jest pierwszą właścicielką, kupiła w salonie. przebieg 64 tys. Benzyna. Cena pewnie koło 10.

 

taki wynalazek odrzucam, ale najchętniej taką drogą bym kupił coś ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 14.09.2018 o 11:41, tomecki napisał:

 

taki wynalazek odrzucam, ale najchętniej taką drogą bym kupił coś ;]

 

 

Ja taką drogą zakupiłem Megane III Grandtour 1.5 dCi i jak czytam Twój opis to wszystkie wymagania spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2018 o 07:52, Maciej__ napisał:

To chyba musialo byc daaaaaawno...
Nie ma wg mnie zadnych szans na sensowne C5 za 20kPLN.

Sensowne C5 2.0 z roku 2008r z przebiegiem 97kkm sprowadzone do PL przez znajomego poszło w ciągu 2 tygodni za bagatela 28999zł!!! o cenie 20kzł możesz zapomnieć o benzynie w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.