Skocz do zawartości

Zabrudzenia kostki - środki do usunięcia zabrudzeń


wawo

Rekomendowane odpowiedzi

Używałem środka Feda w tym samym celu - nie pomógł, trochę wypalił trawę i jeszcze zeżarł mi pędzel. Sprawę trochę uratowała myjka wysokociśnieniowa i nalot trochę zszedł ale widać różnicę pomiędzy miejscami gdzie woda nie leci. Boję się wziąć silniejszego kerszera żeby kostki nie zepsuć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mitunio napisał:

Używałem środka Feda w tym samym celu - nie pomógł, trochę wypalił trawę i jeszcze zeżarł mi pędzel. Sprawę trochę uratowała myjka wysokociśnieniowa i nalot trochę zszedł ale widać różnicę pomiędzy miejscami gdzie woda nie leci. Boję się wziąć silniejszego kerszera żeby kostki nie zepsuć. 

Myjka  z tego typu zabrudzeniami nic nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wawo napisał:

Ponawiam pytanie

Nic nie podpowiem, ale powiem, co nie pomogło:

Kwasek cytrynowy, ocet i podkład reaktywny - nic nie pomogły. Ten ostatni nawet zaszkodził bo chyba utrwalił plamę na fioletowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maras77 napisał:

Nic nie podpowiem, ale powiem, co nie pomogło:

Kwasek cytrynowy, ocet i podkład reaktywny - nic nie pomogły. Ten ostatni nawet zaszkodził bo chyba utrwalił plamę na fioletowo.

Chemia musi być specjalistyczna,. np. płyn karchera do karchera takoż - te mocniejsze rozpuszczaja uszczelki myjki, stad plyn do myjki nie może być mocny. 20 zł do piachu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie schodzi samą myjką bo też miałem plamy od podlewania przy brzegach. Czasem dodawełem uniwersalny środek Karchera. Przed impregnacją kostki stosowałem środek Remisil, też na bazie jakiegoś kwasu, schodziło ładnie. Skoro u Ciebie nie schodzi może to kwestia samego materiału który chłonie. Ja z tradycyjną kostką brukową nie mam takiego problemu. IMHO jak zadzwonić do specjalistycznego sklepu/producenta z tego typu chemią to powinni Ci coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2018 o 19:54, _Majkel_ napisał:

podepnę się do tematu: czym usunąć plamy oleju silnikowego z kostki brukowej? Kostka ma 10+ lat, a auto musi cieknąć bo to zabytek😁

spróbuj palnikiem podgrzać...powinno zadziałać in plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2018 o 19:54, _Majkel_ napisał:

podepnę się do tematu: czym usunąć plamy oleju silnikowego z kostki brukowej? Kostka ma 10+ lat, a auto musi cieknąć bo to zabytek😁

Dowolny środek do mycia silników. Ale jak to stare zabrudzenie to trzeba kilka razy. Spryskujesz, czekasz aż wsiąknie i zareaguje z olejem, płuczesz. Czekasz aż wyschnie i patrzysz czy jeszcze wyjdzie. Jak wyjdzie to ponawiasz. Po góra kliku razach będzie jak nowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się do tematu: czym usunąć plamy oleju silnikowego z kostki brukowej? Kostka ma 10+ lat, a auto musi cieknąć bo to zabytek
Pracuję w firmie, która produkuje taki preparat :) Nazywa się Oil Spoter. Do czyszczenia nie potrzeba myjki czy specjalistycznych maszyn. Tu masz informacje http://proelite.pl/landing-srodek-do-czyszczenia-kostki-brukowej-z-oleju-oil-spoter/

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PingNoMore napisał:

Pracuję w firmie, która produkuje taki preparat :) Nazywa się Oil Spoter. Do czyszczenia nie potrzeba myjki czy specjalistycznych maszyn. Tu masz informacje http://proelite.pl/landing-srodek-do-czyszczenia-kostki-brukowej-z-oleju-oil-spoter/

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

A poradzi sobie z antykorozją KROWN?

 

http://krown.pl/pages/proces-zabezpieczania-pojazdu

 

Mam cały podjazd pod samochodem żony tym ufajdany i nic się tego nie ima.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poradzi sobie z antykorozją KROWN?
 
http://krown.pl/pages/proces-zabezpieczania-pojazdu
 
Mam cały podjazd pod samochodem żony tym ufajdany i nic się tego nie ima.
 
Z tego co czytałem jest to substancja oleista. Powinno sobie bardzo dobrze poradzić.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PingNoMore napisał:

Z tego co czytałem jest to substancja oleista. Powinno sobie bardzo dobrze poradzić.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Spróbowałem płynem do silników i ładnie schodzi. Więc na razie zostanę przy tym sposobie, bo jest prostszy i nie wymaga suchego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.