Skocz do zawartości

Lacetti a rdza??


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się kupić Laczka dla kobiety w hatchbacku. Do marki mam sentyment, Lanos do zabawy nadal stoi w garażu. Silnik 1.6 jak widzę to w sumie identyko jak Lanos , 1.4 niemalże , 1.8 to zmniejszone 2.0.

Domyślam sie ,że jakość blach i zabezpieczenia podobne jak w Lanosie chociażby a tu było róznie. Jeden przegnity , drugi nawet bez purchelka a jak Lacetti pod tym względem??

Czy były opcje full z silnikiem 1.4??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem z 2009 roku z silnikiem 1.4. Ani grama rdzy do 2018 roku nie stwoerdzilem (sprzedany niedawno). Full wypas to to nie byl ale mial 2 poduszki, abs i klimatyzacje manualna. Po przesiadce z Nubiry 1.6 stwierdzam ze sa to bardzo podobne auta, jednak Lacetti jest bardziej dopracowane i troche lepiej wyciszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wesol napisał:

Przymierzam się kupić Laczka dla kobiety w hatchbacku. Do marki mam sentyment, Lanos do zabawy nadal stoi w garażu. Silnik 1.6 jak widzę to w sumie identyko jak Lanos , 1.4 niemalże , 1.8 to zmniejszone 2.0.

Domyślam sie ,że jakość blach i zabezpieczenia podobne jak w Lanosie chociażby a tu było róznie. Jeden przegnity , drugi nawet bez purchelka a jak Lacetti pod tym względem??

Czy były opcje full z silnikiem 1.4??

 

Szczerze mówiąc przegnitego lacetona to nigdy nie widziałem... Obstawiam że zardzewiały to musi być po jakichś grubszych przygodach i naprawach w szopie u Zenka...

Full opcje hatchback to raczej sprowadzane. I z dieslem w większosci lub 1.8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój (rodziców już teraz), rocznik 2007, jak na razie nie ma śladów rdzy.

Teścia sedan wcześniej miał purchla na łączeniu tylnego zderzaka i nadkola, ale to raczej z powodu kiepskiej naprawy szkody w tym miejscu przez ASO (zresztą w momencie sprzedaży auto pojechało do nich na poprawkę, bo wyszło jeszcze przed upływem gwarancji na nanprawę).

Podsumowując, normalnie użytkowane auto, bez napraw blacharskich i nie utopione wcześniej nie powinno mieć rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to rocznik 2006, ale jeździ od 2007, bez żadnych przygód wypadkowych. Jedyna rdza jaka się pojawiła to purchle na tylnych nadkolach przy zawiniętym rancie. Prawą stronę robiłem u blacharza/lakiernika rok temu, po Nowym Roku będę musiał zrobić lewą, aby nie dopuścić do większego rozprzestrzenienia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój niestety rdzewiał. Rocznik 2006. Trzeba było robić progi i tylne nadkola. Lanosa też miałem, gdy był sprzedawany progi nie istniały ( rocznik 2000 ) a na błotnikach tylnych także wyszła ruda. Dziwi mnie że niektórzy piszą że Lanosy raczej nie rdzewieją. Ja widziałem mnóstwo skorodowanych, problem nie występował w wersjach made in Korea. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2018 o 11:44, wesol napisał:

Czy były opcje full z silnikiem 1.4??

pamiętam że oglądałem w 2008r w salonie nówkę 1.4 bardzo fajna sport, spoilerki alusy itp, 1.6 nie było w tej wersji wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

U mnie Lacetti MY05 (produkcja końcówka 2004), wyglądał tak -https://forum.chevroletteampoland.com/viewtopic.php?f=79&t=7493

 

W drugim Lacetti, MY07 (produkcja koniec 2006), już poprawiałem konserwację + robiłem małą łatkę, poki co się trzyma, ale jeszcze z rok/dwa i trzeba będzie całe wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SebaSRS napisał:

U mnie Lacetti MY05 (produkcja końcówka 2004), wyglądał tak -https://forum.chevroletteampoland.com/viewtopic.php?f=79&t=7493

 

W drugim Lacetti, MY07 (produkcja koniec 2006), już poprawiałem konserwację + robiłem małą łatkę, poki co się trzyma, ale jeszcze z rok/dwa i trzeba będzie całe wymienić. 

A obydwa auta od nowości w Twoich rękach?

U mnie śladu nie ma... Auto krajowe z 2008...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.