Skocz do zawartości

A po pierwszych 10 dniach września...


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3.10.2018 o 20:56, Jaruga napisał:

A mi się wydaje że cała końcówka roku będzie rozczarowujaca. 

Nie ma samochodów. Znajomy z pewnej państwowej instytucji robił we wrześniu przetarg na kilkanaście aut w dość popularnej specyfikacji. Warunek dostawa do końca roku bo kasa przepadnie. Nikt nie był w stanie spełnić tego warunku. Bo nie ma aut i długo nie będzie. Proponowane dostawy to marzec. 

Więc te auta które są tanio nie pójdą. 

Może się okazać że nie będzie pobitego rekordu z zeszłego roku. 

Jeden temat to że nie ma, a drugi, to że niektóre modele będą dostarczane dopiero w przyszłym roku, bo nie mają jeszcze badań homologacyjnych wg WLTP. Producenci zadbali o najpopularniejsze modele, które są koniami pociągowymi sprzedaży, ale wersje wyższe i mniej popularne modele czekają w kolejce na badania.

 

Ja myślę, że rozczarowująca może być w skali rynku, ale marki premium (i popularne przy droższych modelach) mogą mieć na koniec roku żniwa i wyprzedzadzą wszytsko co mają. Od stycznia mają wjść zmiany w przepisach podatkowych, wprowadzające ograniczenie do 150 000 zł łącznej wartość opłat leasingowych,aby można to było wrzucić w koszty działalności. Ludzie będą chcieli zdążyć, więc wykupią co będzie na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.