Skocz do zawartości

Troje dzieci na tylnej kanapie


GoldFinger

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

W najbliższym czasie muszę przeorganizować foteliki na tylnej kanapie (Honda Civic VIII, ufo, poduszki boczne + kurtyny) dla trójki dzieci (8 lat 136 cm, 5 lat, 15 miesięcy). Obecnie jeżdżą kolejno w fotelikach 15 - 36 kg, 9 -18 kg oraz 0 - 13 kg  ale że najmłodsze już wyrasta ze swojego to muszę je przesadzić do następnego rozmiaru. I teraz jakie podejście zastosować:

1. Najstarsze posadzić na środku bez fotelika. Z tego co pamiętam to przepisy w Polsce pozwalają na takie rozwiązanie przy jeździe w 5 osób w samochodzie. Ale w codziennym podwożeniu przez jednego rodzica do szkoły, przedszkola to już może być działanie nieprzepisowe (?). Druga sprawa czy przepis o przewożeniu dziecka bez fotelika obowiązuje także w innych krajach Europy (wycieczki, wyjazdy wakacyjne)?

2. Dobrać w sklepie fotelik 15 - 36 kg tak by wszystkie trzy udało się fizycznie zmieścić na szerokość w aucie i by jeszcze można było jakoś zapinać/odpinać pasy. Na podstawie doświadczeń z dotychczasowymi fotelikami wiem, że umiejscowione one są poza optymalnymi wgłębieniami siedzisk więc można zapomnieć o możliwości zastosowania ISOFIX a mocowania zapięć dla klamer pasów bezpieczeństwa ograniczają/są ograniczone szerokością fotelika środkowego (ograniczony dostęp). Do tego dochodzi wątpliwość dotycząca występowania kurtyn i czy one nie narobią więcej szkody niż pożytku.

 

Osobiście skłaniałbym się ku pozostawienia rozwiązania drugiego tym bardziej, że już w pewien sposób przetestowanego. Jutro mam zamiar podjechać do sklepu, który podobno oferuje profesjonalną pomoc przy doborze i wpasowywaniu fotelików do konkretnych modeli samochodów więc poznam i ich opinię na temat.

 

Czy jesteście w stanie coś doradzić lub wnieść do rozważań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem samochód. teraz mieszczą mi się 3 pełnowymiarowe foteliki z isofixem, nawet dla 8 latka.

ale opcja 2 jest ok. dla malucha polecałbym fotelik do jazdy tyłem, który potem można odwrócić np. https://panfotelik.pl/joie-stages.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JacWeg napisał:

A nie można najstarszego dzieciaka posadzić na podstawce na przednim fotelu (jak jedzie kierowca + 3 dzieciaków), a w przypadki jazdy 5 osób podstawka do bagażnika i najstarszy dzieciak na środkowe miejsce z tyłu..

mandatu na pewno nie zapłaci, ale czy to jest bezpieczne rozwiązanie ?https://fotelik.info/pl/news/czy-dziecko-moze-byc-przewozone-na-podstawce,407.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2018 o 11:35, Marcinas napisał:

ja zmieniłem samochód. teraz mieszczą mi się 3 pełnowymiarowe foteliki z isofixem, nawet dla 8 latka.

ale opcja 2 jest ok. dla malucha polecałbym fotelik do jazdy tyłem, który potem można odwrócić np. https://panfotelik.pl/joie-stages.html

Ja zrobiłem to samo. Teraz każdy ma oddzielny fotel, z własnym fotelikiem, każda osoba jest oddalona od innych o kilkadziesiąt cm - a jest 5 osób.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 16.09.2018 o 11:38, JacWeg napisał:

A nie można najstarszego dzieciaka posadzić na podstawce na przednim fotelu (jak jedzie kierowca + 3 dzieciaków), a w przypadki jazdy 5 osób podstawka do bagażnika i najstarszy dzieciak na środkowe miejsce z tyłu..

 

Nie można.

Z przodu dziecko  <150cm nie może jechać w "poddupku", musi w pełnym foteliku. W poddupku może jechać z tyłu (a w przypadku 3 dzieci z tyłu, jedno (powyżej 3 lat) może nawet bez).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wald0 napisał:

Z przodu dziecko  <150cm nie może jechać w "poddupku", musi w pełnym foteliku.

AFAIR PoRD nie rozróżnia "poddupnika" od pełnego fotelika.

Pytanie, jak można zdefiniować "inne urządzenie przytrzymujące dla dzieci" i dlaczego ta definicja ma się różnić w zależności od miejsca zamontowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 16.09.2018 o 11:38, JacWeg napisał:

A nie można najstarszego dzieciaka posadzić na podstawce na przednim fotelu (jak jedzie kierowca + 3 dzieciaków), a w przypadki jazdy 5 osób podstawka do bagażnika i najstarszy dzieciak na środkowe miejsce z tyłu..

Ty masz dzieci wogóle??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lisik napisał:

Napisz cos o tym besafe- jak sie spisuje, czy nie irytuje np versus ten maxicosi

 

Za krótko użytkuję ten fotelik (od soboty) by wyrobić sobie o nim zdanie. W sklepie zamontowali oba foteliki (BeSafe, Romer), więc ich nie ruszałem, nie wypinałem. Zauważyłem, że regulacja wysokości fotelika w postaci motylka (BeSafe) jest wygodniejsza niż szarpanie zagłówka w Maxi-Cosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.