Skocz do zawartości

Y20DTH Pomoc w doborze oleju


denyx23

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam serdecznie wszystkich użytkowników :)
Teraz czas na pytanie:
Otóż za jakieś 2 tygodnie zmieniam olej wraz z filtrem oleju.
Najpierw o samochodzie:
Astra G Sedan 2001
Y20DTH 101KM 119,870km przebieg (Autentyczny, samochód po szwagrze który jest 1 właścicielem od zakupu z salonu).
Aktualnie samochód ma zalany Motul 8100 X-Clean Plus C3 5w30.
Powiem tak, wg tego co znalazłem w internecie te silniki mają normę brania oleju aż 0,6L na 1000km, u mnie wychodzi jakoś 300ml na 1tyś.
Jaki olej byście polecili?, lać ten co jest aktualnie czy może coś lepszego?, zalecacie płukankę przed wymianą oleju?, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półsyntetyka nie mam zamiaru lać.
Max 5w40, jak zaleca producent.

@Auto jak sprowadziłem od szwagra z Niemiec do Polski, miało robiony przegląd i diagnosta powiedział że silnik suchy jak pieprz.
Na oko strzeliłem te 300ml, bo z tego co wiem między min a max na bagnecie jest 1l ?, jeśli tak to będzie mniej, jakieś niecałe 200ml na 1tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półsyntetyka nie mam zamiaru lać.
Max 5w40, jak zaleca producent.

@Auto jak sprowadziłem od szwagra z Niemiec do Polski, miało robiony przegląd i diagnosta powiedział że silnik suchy jak pieprz.
Na oko strzeliłem te 300ml, bo z tego co wiem między min a max na bagnecie jest 1l ?, jeśli tak to będzie mniej, jakieś niecałe 200ml na 1tyś
Jeśli suchy silnik, to spal ten olej, nie wyparowuje przecież. Jak tyle dolewasz, to wlewaj zalecany GM 5W30, który jest tani. Silnik i tak mimo małego przebiegu nie jest w dobrej kondycji, a lanie jeszcze lepszego oleju go cudownie nie uzdrowi.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.