Skocz do zawartości

Zielona nalepka na szybie - jak usunąć?


czechu

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, rostex napisał:

Postawić auto na słońcu albo podgrzać delikatnie suszarką/opalarką od zewnątrz.

Od zewnątrz nie polecam :old:. Lepiej na samą naklejkę, tylko po co? ;] Ale na przednia od zewnątrz żeby odkleić naklejkę wewnątrz? :hehe: :facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szwagierce usuwałem jakąś naklejkę chyba uzywanejaknowe.pl

Włącz silnik, włącz ogrzewanie tylnej szyby na ok 10 min i odklejaj. Ale musi być porządnie rozgrzane, to bardzo ładnie schodzi. Resztki kleju możesz choćby zmywaczem do paznokci zmyć. Ja tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, volkov napisał:

Ostatnio szwagierce usuwałem jakąś naklejkę chyba uzywanejaknowe.pl

Włącz silnik, włącz ogrzewanie tylnej szyby na ok 10 min i odklejaj. Ale musi być porządnie rozgrzane, to bardzo ładnie schodzi. Resztki kleju możesz choćby zmywaczem do paznokci zmyć. Ja tak zrobiłem.

Wydaje mi się, że naklejka do usunięcia jest na przedniej szybie.

Ja poprostu odcinam staromodna żyletka, resztki kleju jak zostaną to płynem do naczyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZUBERTO napisał:

Wydaje mi się, że naklejka do usunięcia jest na przedniej szybie.

Ja poprostu odcinam staromodna żyletka, resztki kleju jak zostaną to płynem do naczyń.

Aaa masz rację. Nie skupiłem się na tym co czytam. Taka lepa to na bank na przedniej szybie.

 

A przy okazji spytam czym usuwacie naklejkę z rejestarcją z przedniej szyby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volkov napisał:

Aaa masz rację. Nie skupiłem się na tym co czytam. Taka lepa to na bank na przedniej szybie.

 

A przy okazji spytam czym usuwacie naklejkę z rejestarcją z przedniej szyby? 

Tym o czym napisałem w poście na który odpowiedziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volkov napisał:

I płyn do naczyń to bierze?

Długo to moczysz?

Za wiele tego kleju to mi nie zostawało.

Kawałek szmatki nasączonej płynem, trochę potrzeć i tyle.

Jedna naklejkę tak podcialem, że zeszła idealnie w całości, nie pozostawiając śladu po sobie.

Ostatnia trochę opór stawiała, ale wklejona była w samiutkim rogu, ciężko dotrzeć zyletka było, skalpel odprawiłem na kijku i taka kosą wycialem.

W necie widziałem gotowe narzędzie do odcinania, coś w rodzaju żyletki z rękojeścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, amazaque napisał:

Od zewnątrz nie polecam :old:. Lepiej na samą naklejkę, tylko po co? ;] Ale na przednia od zewnątrz żeby odkleić naklejkę wewnątrz? :hehe: :facepalm:.

A dlaczego nie polecasz grzać od zewnątrz? Zrobiłem tak juz kilkanaście aut i nie było problemu. A grzejąc od środka możesz popalić deskę lub tapicerkę słupka.

 

Ostatnio udało mi się odkleić naklejkę z numerem rejestracyjnym w aucie które pół dnia stało na słońcu. Wystarczyło złapać za róg naklejki i powoli odrywać. Zeszła pięknie, nawet nie trzeba było używać benzyny ekstrakcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.