Skocz do zawartości

Ciekawostka z Grecji


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzcie co oni kupują:

 

1. Toyota Yaris: 4477 egzemplarzy
2. Fiat Panda: 3123
3. Volkswagen Polo: 3059
4. Peugeot 208: 2824
5. Opel Corsa: 2622
6. Nissan Micra: 2544
7. Nissan Qashqai: 2395
8. Renault Clio: 2293

9. Citroen C3: 2071 
10. Hyundai i20: 1883

 

Pomijając kaszkaja - sama klasa B 8]

Wygląda że w PL faktycznie przedłuża się siusiora samochodem, bo raczej nie mamy większych potrzeb transportowych niż Grecy ani więcej nie zarabiamy ;)

Swoją drogą zaskoczony jestem ich pragmatyzmem. 

 

źródło:

https://www.samar.pl/__/3/3.a/100241/TOP-10--Jakie-modele-kupują-Grecy.html?locale=pl_PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bym mieszkał w Grecji to bym miał tak samo mały samochód , byłem widziałem i co najważniejsze przemykałem przez nie które wąskie uliczki , także mnie to nie dziwi im mniejszy tym lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak we Włoszech (zwłaszcza na południu). Fiaty 500 na każdym kroku, Pandy, Smarty... nawet takie Grande Punto (których też oczywiście jest sporo) już jest przyduże dla tych co parkują na co dzień w ciasnych uliczkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie co oni kupują:
 
1. Toyota Yaris: 4477 egzemplarzy
2. Fiat Panda: 3123
3. Volkswagen Polo: 3059
4. Peugeot 208: 2824
5. Opel Corsa: 2622
6. Nissan Micra: 2544
7. Nissan Qashqai: 2395
8. Renault Clio: 2293
9. Citroen C3: 2071 
10. Hyundai i20: 1883
 
Pomijając kaszkaja - sama klasa B 8]
Wygląda że w PL faktycznie przedłuża się siusiora samochodem, bo raczej nie mamy większych potrzeb transportowych niż Grecy ani więcej nie zarabiamy 
Swoją drogą zaskoczony jestem ich pragmatyzmem. 
 
źródło:
https://www.samar.pl/__/3/3.a/100241/TOP-10--Jakie-modele-kupują-Grecy.html?locale=pl_PL
Ciasno a gdzieś pojechać się nie da bo wszystko na wyspach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bielaPL napisał:
2 godziny temu, Jaruga napisał:

 

Ciasno a gdzieś pojechać się nie da bo wszystko na wyspach

Taa ile jest z Salonik do Aten ?

 

Faktycznie rządzi tam klasa B, paska czy inne a6 spotkać ciężko 😉

U nas często pierwsze auto to właśnie pasek

 

Sam zaczynałem od beczki w123, tyle że przejąłem po ojcu 

Później już raczej coś wielkości kompakta kupowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

Rozejrzyj się dookoła i spróbuj zaparkować audi A6 :hehe:

google maps

 

Z przodu jest Rav4 III-gen, z prawej stara seria 7, z lewej Outlander i Avensis, z tyłu Octavia Scout.

Nie róbmy problemu tam gdzie go nie ma ;) Samochód poniżej 5 metrów wepchniesz wszędzie, kwestia wyczucia.

Nie wiem na ile pragmatyzm wpływa na wybór samochodu w Grecji, ale nie podejrzewam aby miejsca parkingowe w jakiś szczególny sposób go determinowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał:

Rozejrzyj się dookoła i spróbuj zaparkować audi A6 :hehe:

google maps

każde stare miasto tak ma

https://goo.gl/maps/15pJH28UXDL2

w Krk, Wawie też jest problem, tutaj Grecja nie jest wyjątkiem i czymś niezwykłym

na prowincji nie ma problemu z parkowaniem, a tam też auta klasy B - jak to wytłumaczysz ?

jakiś wioskowy lidl i auta raczej do kompakta w dół

https://goo.gl/maps/xsWEfSWo9dU2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koonrad napisał:

w Krk, Wawie też jest problem, tutaj Grecja nie jest wyjątkiem i czymś niezwykłym

na prowincji nie ma problemu z parkowaniem, a tam też auta klasy B - jak to wytłumaczysz ?

Jakbyś był 'na prowincji' w małych miasteczkach w Grecji, Chorwacji czy w Pd. Włoszech to jednak byś widział różnicę w stosunku do naszej 'prowincji'.

Prosty przykład - wyjazd/wyjazd z garażu w Cro - meganką I sedan musiałem się 'składać' na 5 razy. Podczas gdy stare Yugo właściciela wjeżdżało na raz z poprawką (o problemie z otwarciem drzwi nawet nie mówię...)

Ilość m2, która jest dostępna na auto jest u nas ze 2x większa niż tam, szczególnie w starej zabudowie.

W Waw, czy Krk nawet w centrum jest więcej miejsca niż centrum Aten czy Neapolu.

 

Pomijając już kwestię kosztów utrzymania, która pewnie nie jest bez znaczenia w stosunkowo biednych jednak krajach jak na EU, to samo poruszanie się dużym samochodem na co dzień jest tam po prostu upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, iwik napisał:

Jakbyś był 'na prowincji' w małych miasteczkach w Grecji, Chorwacji czy w Pd. Włoszech to jednak byś widział różnicę w stosunku do naszej 'prowincji'.

byłem i wiem że prowincja to nie tylko wybrzeże gdzie wykorzystuje się każdy m2, zwłaszcza jak wioska wpasowana jest w zbocze góry

u nas w górach też ludzie mają strome wjazdy itd

 

Grecja to nie tylko góry, ba spora część kraju jest w miarę płaska

https://goo.gl/maps/U3hkcboLX5H2

https://goo.gl/maps/eEUwsxGWyrp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2018 o 19:09, amazaque napisał:

Dzisiaj klasa B czyli te wszystkie Clio, 208, ale też Polo i Corsa są wielkości poprzedniej generacji kompaktów i mogą z powodzeniem służyć jako podstawowy samochód dla rodziny 2+2. 

Ale nie zapakujesz do tego pralki, lodówki a co gorsza betoniarki. W wątku o MPV naprawdę takie argumenty padały  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, marcindzieg napisał:

Ale nie zapakujesz do tego pralki, lodówki a co gorsza betoniarki. W wątku o MPV naprawdę takie argumenty padały  ;]

No i gdzie dwa wozki i 4 rowery jak 2+2? W przypadku 2+2 to co namniej Chrysler Pacifica. Albo Dacia Duster ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wladmar napisał:

No i gdzie dwa wozki i 4 rowery jak 2+2? W przypadku 2+2 to co namniej Chrysler Pacifica. Albo Dacia Duster ;]

Dla 2+3 miałem Galaxy MK3, to już powód do kpin czy jeszcze nie? I wiozlem wózek i 5 rowerów + graty na dwa tygodnie z wersja pod namiot. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię małe auta. Wychowałem się na Seicento i Pandzie i zawsze się śmiałem że tam gdzie nic się nie zmieściło mieściło się Seicento xD jak widzę ludzi gnajacych do pracy np passatem samych to zastanawiam się po co? Miejsca parkingowe wielkie też nie są i wiem jak się galaxym gdzieś jechało na miasto i problem z zaparkowaniem gdzie np Panda parkowało się pod wejściem a jak było trzeba pralkę przewieść to też się przewiozło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luke16 napisał:

A ja lubię małe auta. Wychowałem się na Seicento i Pandzie i zawsze się śmiałem że tam gdzie nic się nie zmieściło mieściło się Seicento xD jak widzę ludzi gnajacych do pracy np passatem samych to zastanawiam się po co? Miejsca parkingowe wielkie też nie są i wiem jak się galaxym gdzieś jechało na miasto i problem z zaparkowaniem gdzie np Panda parkowało się pod wejściem a jak było trzeba pralkę przewieść to też się przewiozło :P

Pandy może bym nie kupił, ale jest kilka małych, agresywnych aut do miasta na które zerkam z zaciekawieniem np. Peugeot 108.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2018 o 18:37, Jaruga napisał:

Pomijając kaszkaja - sama klas

Wygląda że w PL faktycznie przedłuża się siusiora samochodem, bo raczej nie mamy większych potrzeb transportowych niż Grecy ani więcej nie zarabiamy ;)

Swoją drogą zaskoczony jestem ich pragmatyzmem. 

Tak jest - wydłużanie i nic innego. Kilka lat jeździłem Fiestą i dopóki nie spędzałem połowy czasu na autostradzie gdzie głowa pękała od hałasu i nie zdarzało się zbyt często, że coś mi się nie mieściło do bagażnika, to się sprawdzała. Obiektywnie - jeżeli ktoś jeździ tylko po mieście i rzadko dalej poza miasto, nie potrzebuje nic przewozić, to w sumie więcej nie potrzebuje. U nas i całej wschodniej Europie, duży samochód to manifestacja stanu posiadania. Na zachodzie EU samochód to przedmiot codziennego użytku i o ile nie kupisz sobie supercar, to nie zrobisz na nikim wrażenia. Nikt też nie będzie cię oceniał jako bogatego bo przyjechałeś Audi Q5, ani jako biednego bo przyturlałeś się np. Polo.  Stąd różnica EU zachodnia a wschód. Tak samo jak na zachodzie EU jest w Azji (Japonia, Tajwan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.