Skocz do zawartości

UNO 1.4 - czujnik temperatury


lukasz1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pacjent to UNO 1996 1.4 i.e. 70KM 51 kW...

 

Gdzieś czytałem, że przy kolektorze dolotowym znajduje się CZUJNIK TEMPERATURY CIECZY, który przekazuje informację do komputera sterującego dozowaniem mieszanki.

I teraz do Was pytanie. Czy możecie mi opisać gdzie dokładnie znajduje się ten czujnik, jak się do niego dobrać ? Jak go zdemontować ? Może jakieś zdjęcia ?

Macie też jakąś informację jak sprawdzić ten czujnik ? Może da się miernikiem cyfrowym ( jeżeli tak to jaką wartość powinien pokazywać).

 

Silnik pracuje czasem nierówno i sądzę że po prostu świece są zalewane przez błędny sygnał właśnie z tego czujnika.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku są dwa czujniki. Jeden czujnikw kolektorze dolotowym, a drugi w głowicy.

1. Czujnik koło paska rozrządu - to czujnik temperatury cieczy chłodzącej dla wskaźnika na tablicy liczników.

2. Czujnik w kolektorze dolotowym - koło modułu zapłonowego (chyba przy cewce) - to czujnik temperatury płynu do komputera.

 

Nie wiem czy w 1.4 jest taki sam jak w 1.0/1.1, ale jeśli tak, to czujnik ten wygląda tak:

v20-72-0443_02_td_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.