Skocz do zawartości

1.2TSI 85KM - ujeżdża ktoś?


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że z tym silnikiem można kupić TANIO całkiem fajne auto z grupy VW.

I przeszła mi przez myśl idea o zakupie takiego wynalazku i dołożenie jakiegoś box-a, a póżniej po usunięciu ewentualnych wad wieku dziecięcego w ASO - po prostu go zaczipować na 130-140KM.

Pytenie do użytkowników tego silnika - czy da się tym sprawnie jeździć w budzie seata leona, albo golfa?

W sesie sprawnie wyprzedzić TIRa, i utrzymywać prędkości autostradowe?

Ile to pali?

Głośne, ciche?

 

Z góry dzięki za wszelkie info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w Sportsvanie, więc stosunkowo dużej budzie.

Średnie spalanie z 8000km 6.2, z tym że większość tego to trasy. Po mieście 7-8 litrów przy normalnej jeździe, bez ecodrajwingu.

Bez problemu da się utrzymać licznikowe 140km/h, nie jest jakoś przesadnie głośno przy tej prędkości. Wiadomo, że głośności nie porównuję do lexusa ls... jest ciszej niż w peżocie 308hdi i w epice.

Silnik ma wtedy jakieś 3100 obr/min (skrzynia 5b).

 

Dupo-hamownia 'mówi', że subiektywnie jeździ to dużo lepiej niż wolnossące 1.6. Na poziomie 2.0 w epice w zakresie średnich (użytecznych) obrotów. Różnica jest powyżej 4k obr. gdzie epika 2.0 zaczyna jechać, a VW 1.2 kończy ;].

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jaruga napisał:

Zauważyłem że z tym silnikiem można kupić TANIO całkiem fajne auto z grupy VW.

I przeszła mi przez myśl idea o zakupie takiego wynalazku i dołożenie jakiegoś box-a, a póżniej po usunięciu ewentualnych wad wieku dziecięcego w ASO - po prostu go zaczipować na 130-140KM.

Pytenie do użytkowników tego silnika - czy da się tym sprawnie jeździć w budzie seata leona, albo golfa?

W sesie sprawnie wyprzedzić TIRa, i utrzymywać prędkości autostradowe?

Ile to pali?

Głośne, ciche?

 

Z góry dzięki za wszelkie info ;)

 

Idz na jazdy probne to sie przekonasz czy Ci odpowiada...

Aczkowliek jak bedziesz sie zbyt dlugo zastanawial to nic nie kupisz, bo ta wersja City znikala dosc szybko.

Ja mialem kiedy Golfa z tym silnikiem na kilka dni i do spokojnej jazdy jest wystarzajacy.

IMHO jezdzilo to przyjemniej niz 1.6 hdi w wersji 90KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał:

Dupo-hamownia 'mówi', że subiektywnie jeździ to dużo lepiej niż wolnossące 1.6. Na poziomie 2.0 w epice w zakresie średnich (użytecznych) obrotów. Różnica jest powyżej 4k obr. gdzie epika 2.0 zaczyna jechać, a VW 1.2 kończy ;].

 

 

A ogólnie zadowolony jesteś z wyboru, czy żałujesz że nie dołożyłeś parę PLN do mocniejszej wesji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zastępczego Leona z tym silnikiem. Nic mu nie brakuje. W mieście wystarczająco dynamiczny w trasie 160 tez pojedzie. Wiadomo nie ma 200KM to wg AK nie jedzie. Ja bym brał i po paru miesiącach wgrał program na 130KM. Można pójść ciut dalej z DP i IC i wtedy to łykasz prawie wszystko na drodze. I to nadal wychodzi dużo taniej niż 1.4/1.5 tsi a osiągi będą podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Idz na jazdy probne to sie przekonasz czy Ci odpowiada...

Aczkowliek jak bedziesz sie zbyt dlugo zastanawial to nic nie kupisz, bo ta wersja City znikala dosc szybko.

Ja mialem kiedy Golfa z tym silnikiem na kilka dni i do spokojnej jazdy jest wystarzajacy.

IMHO jezdzilo to przyjemniej niz 1.6 hdi w wersji 90KM.

 

Myślę o Leonie. W golfie jakoś się nie widzę ;)

Nie chcę jeździć autem w którym żeby rozpoznać generację to trzeba być fanem marki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaruga napisał:

A ogólnie zadowolony jesteś z wyboru, czy żałujesz że nie dołożyłeś parę PLN do mocniejszej wesji?

W budżecie który chciałem przeznaczyć na auto nie bardzo miałem alterrnatywę.

Jakbym kupował auto 2-3 miesiące wcześniej to za jakieś 3-4 tyś. więcej były jeszcze 1.2tsi 110km ze skrzynią 6b, w momencie jak kupowałem nie było już dostępnych takich wersji. 1.4tsi to już było 10k więcej, a do nowego 1.5 tsi musiałbym dołożyć jakieś 20k i 'wskoczyć' w lepsze wyposażenie.

Za te pieniądze jestem zadowolony z wyboru.

 

Kupując czytałem trochę o tym silniku i jednym z plusów była właśnie możliwość łatwego podniesienia mocy programem za ok 1.5 tyś PLN. Także to mam planach ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ja z tych 2 zdecydowanie bardziej wolalbym Golfa :ok:

Nowych golfów 1.2 już nie ma. Wersja City to teraz 1.0.

Zostały tylko leony.

 

Edit: Ale zostały np. takie 'leżaki magazynowe':

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-promocja-125km-climatic-radio-tempomat-od-reki-ID6AMHQe.html#959ffe4358

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pejus1982 napisał:

Myślisz pewnie o nowym Golfie w wersji City za około 64kzł. Chyba kolega @demoneczek ma Rapida z tym silnikiem. 

Ja mam ten "gorszy" silnik 😁 1.0 TSI 110 KM . Jakby jakies pytanka dto dawac. Ja sie przesiadłem z Roomstera 86KM to Rapid dla mnie rakieta. Jak ktoś lubi szybko zap..... to ponad 200 pojdzie bez problemu w 4 osoby na pokładzie. Pisałem już w innych postach , chciałem Golfa Sportsvana ale były tylko 1.2 TSI 85KM i kosmicznych cenach w mojej konfiguracji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaruga napisał:

Zauważyłem że z tym silnikiem można kupić TANIO całkiem fajne auto z grupy VW.

I przeszła mi przez myśl idea o zakupie takiego wynalazku i dołożenie jakiegoś box-a, a póżniej po usunięciu ewentualnych wad wieku dziecięcego w ASO - po prostu go zaczipować na 130-140KM.

Pytenie do użytkowników tego silnika - czy da się tym sprawnie jeździć w budzie seata leona, albo golfa?

W sesie sprawnie wyprzedzić TIRa, i utrzymywać prędkości autostradowe?

Ile to pali?

Głośne, ciche?

 

Z góry dzięki za wszelkie info ;)

Nowego leona z tym silnikiem to już raczej nie zamówisz. Na placu też ich jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pejus1982 napisał:

Jakie średnie spalanie?

image.png.5fad25f547c33d344be43ba887fceea7.png

 

Tu masz z tłuczenia się po miasteczkach, Wrocławiu plus 15 km autostradą. Fabią SW - 113 kg cięższą niż Ibiza...

 

Nie zamulam, ale jeżdżę specyficznie... :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, grogi napisał:

 

 

Tu masz z tłuczenia się po miasteczkach, Wrocławiu plus 15 km autostradą. Fabią SW - 113 kg cięższą niż Ibiza...

 

Nie zamulam, ale jeżdżę specyficznie... :P 

Ladne spalanie musiales delikatnie jechac. :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, tomy napisał:

Musiały być głównie małe miasteczka, albo jeździł w nocy, bo np w Wawie o takiej średniej km/h można pomarzyć :oslabiony:

Dla większości Warszawiaków to jest często zaskoczenie, więc trzymaj się mocno. Oprócz zatkanej Warszawy istnieją w Polsce miasta gdzie nie przejazd 50km nie trwa dłużej niż godzina. Ja na przykład w dniu dzisiejszym trasę Czeladź - Gliwice (42km) pokonałem w 23 minuty w zasadzie nie wyjeżdżając z miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, format napisał:

Dla większości Warszawiaków to jest często zaskoczenie, więc trzymaj się mocno. Oprócz zatkanej Warszawy istnieją w Polsce miasta gdzie nie przejazd 50km nie trwa dłużej niż godzina. Ja na przykład w dniu dzisiejszym trasę Czeladź - Gliwice (42km) pokonałem w 23 minuty w zasadzie nie wyjeżdżając z miasta.

 

Dlatego jakiekolwiek porownywanie spalania w miescie nie ma praktycznie zadnego sensu ;]

Jednemu spali X, drugiemy 2X i w zasadzie oba wyniki beda poprawne i w pelni akceptowalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

Dlatego jakiekolwiek porownywanie spalania w miescie nie ma praktycznie zadnego sensu ;]

Jednemu spali X, drugiemy 2X i w zasadzie oba wyniki beda poprawne i w pelni akceptowalne...

Dokładnie tak, warto mimo wszystko pamiętać że w Warszawie mieszka sporo poniżej 10% mieszkańców kraju. 

 

Jako anegdotę dodam, że Trójka zawsze rządziła pod tym względem w prognozach pogody, przez długi czas mieli zwyczaj mówienia o pogodzie w kraju przez pryzmat ul. Myśliwieckiej. To że słyszałem że w kraju dziś świeci słońce nie oznaczało że świeci w kraju, oznaczało że taka jest prognoza dla stolicy. W Kato równie dobrze mógł przez cały dzień padać deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomy napisał:

Musiały być głównie małe miasteczka, albo jeździł w nocy, bo np w Wawie o takiej średniej km/h można pomarzyć :oslabiony:

Przecież widać, że skończyłem o 8:30... Korków nie było, tylko syn mi zabrał telefon, żeby się w google maps bawić i się pogubiłem... 

 

Z całego tygodnia miałem średnią 5.4l - z czego ciut więcej niż połowa po A4... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję Fabię II z 1,2 TSi 86 KM. W tej konfiguracji - bardzo OK. Jakby była skrzynia 6, to 140 km/h by było bardzo komfortowe.

Ciche i bezawaryjne (poza tym, że ma już trzeci łańcuch rozrządu - po drugiej poprawce, ale trzeci przejechał już tyle co 2 poprzednie).

Zużycie paliwa - akceptowalne, choć 1,4 TSi 150 KM w większej O III pali mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, noras napisał:

Użytkuję Fabię II z 1,2 TSi 86 KM. W tej konfiguracji - bardzo OK. Jakby była skrzynia 6, to 140 km/h by było bardzo komfortowe.

Ciche i bezawaryjne (poza tym, że ma już trzeci łańcuch rozrządu - po drugiej poprawce, ale trzeci przejechał już tyle co 2 poprzednie).

Zużycie paliwa - akceptowalne, choć 1,4 TSi 150 KM w większej O III pali mniej. 

jeśli Fabia II to tam jest silnik EA111 (łańcuch), autor wątku pyta bardziej o EA211 (pasek) więc ten sam typoszereg co ten co piszesz ze jest w OIII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, noras napisał:

Użytkuję Fabię II z 1,2 TSi 86 KM. W tej konfiguracji - bardzo OK. Jakby była skrzynia 6, to 140 km/h by było bardzo komfortowe.

 

Nie wiem jak w Fabii, ale w golfie VII różnica w obrotach przy licznikowych 140km/h na najwyższym biegu w skrzyni 5b vs 6b jest minimalna (ok 100 obrotów - circa 3100 vs 3000 obr./min)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.