Skocz do zawartości

Megane II benzyna


WaWeR

Rekomendowane odpowiedzi

Jakies powszechnie znane pułapki?

Cos z hamulcami? Elektronika? Zawieszeniem? Skrzynia biegów i przeguby?

Silnik znam. K4M. (F4R ciezko trafic ale nie wykluczam). Pojdzie do gazu.

Jak duza butla tam wejdzie?

Teoretycznie wiem duzo, ale kazda dodatkowa informacja moze byc ta ktrorej nie znalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi spodobało się w mojej megance prowadzenie i miekka zawiecha. Kupił od handlarza II po lifcie w stanie mocno średnim. W aucie wymienił tylko opony, bo były łyse :) A tak to jeździ i nic się nie dzieje.

Nie kupuj K4M, za mały silnik do Meganki. F4R spali max litr więcej, a czuć, że coś żyje pod maską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi spodobało się w mojej megance prowadzenie i miekka zawiecha. Kupił od handlarza II po lifcie w stanie mocno średnim. W aucie wymienił tylko opony, bo były łyse  A tak to jeździ i nic się nie dzieje.

Nie kupuj K4M, za mały silnik do Meganki. F4R spali max litr więcej, a czuć, że coś żyje pod maską. 

Za maly nie jest. Wolal bym f4r ale...znajdz taka by po nia nie jechac 500km.

Na oto moto znalazlem sztuk 1. W Rawie Mazowieckiej.

Tak ze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem na olx i jest calkiem ich sporo. Chyba, ze masz jakies konkretne wymagania co do egzemplarza. Ja bym sie teraz nawet nie zastanawial nad k4m. Ale niestety do MIII juz nie montowali F4R.
Kombi, powyzej 2007? W odleglosci do 100km ode mnie? Nie ma zadnego. 3d/5d i kabrio odpadaja. Kombi lub sedan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomata napisał:

A 1.4? :)

 

poza tym 1.6 za mały do megi? Przecież to nawet do scenica wkładają (choć to już chyba faktycznie slabe) 

1,4 16v to K4J

1,6 16v do megane do miasta wystarczy a na trasie jednak 2,0 jest lepsze, cichsze, lepiej zestoniowane biegi mawg mnie oczywiście. A że spali litr gazu więcej to nie tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomata napisał:

Ja tam   na clio nie narzekam. Oprócz spalania ;]

 

No widzisz, a taki F4R spala tyle samo. A wrażenia z jazdy są duuuzo lepsze.

K4M jest strasznie paliwożerny, nie miałem jeszcze auta które do pojemnosci 1600cm3 by tyle spalało. Takie 2.0 w lagunie spalało mi tyle, co tutaj 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, czachabrava napisał:

 

No widzisz, a taki F4R spala tyle samo. A wrażenia z jazdy są duuuzo lepsze.

K4M jest strasznie paliwożerny, nie miałem jeszcze auta które do pojemnosci 1600cm3 by tyle spalało. Takie 2.0 w lagunie spalało mi tyle, co tutaj 1.6.

Przez to żałuję że nie kupiłem clio 2.0 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No widzisz, a taki F4R spala tyle samo. A wrażenia z jazdy są duuuzo lepsze.
K4M jest strasznie paliwożerny, nie miałem jeszcze auta które do pojemnosci 1600cm3 by tyle spalało. Takie 2.0 w lagunie spalało mi tyle, co tutaj 1.6.
Co Wy z tym spalaniem?
3 osoby, pelen kufer, autostrada Szwecja. 6.2. Predkosci 120 mniej wiecej rowno. Klima wlaczona.
Srednio lpg pali mi do 9l. Po polsce. Na autostadzie przy jezdzie 140-150 z klima wyszlo 10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2018 o 17:14, WaWeR napisał:

 

Jakies powszechnie znane pułapki?

Cos z hamulcami? Elektronika? Zawieszeniem? Skrzynia biegów i przeguby?

Silnik znam. K4M. (F4R ciezko trafic ale nie wykluczam). Pojdzie do gazu.

Jak duza butla tam wejdzie?

Teoretycznie wiem duzo, ale kazda dodatkowa informacja moze byc ta ktrorej nie znalem.

 

Mam Megane II 1,6,16v kombi,  zawieszenie, silnik, skrzynia i przeguby bez problemów. LPG mam założone, butla 60 litrów, mam też założone wzmocnienie na podłodze pod butlą.

Problemów troche sprawia elektryka musze wymienić skrzynkę bezpieczników. ogólnie fajne autko:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada koduje się sama po podpięciu,co do reszty nie wiem.Miałem M2 prawie 6lat silnik 1.6 16V paliła mi tak z czystym sumieniem 7-8L benzyny,fakt kupiłem 6 letnią 50kkm udokumentowane, fajnie wyposażona.Najechałem nią do 105kkm- wymieniłem rozrząd, 1 cewkę i 2a razy pompkę spryskiwaczy.Jedna awaria która utrudniła uruchomienie silnika to czujnik wałka rozrządu-ale tu okazała się zaolejona wtyczka,umycie załatwiło sprawę.Auto wygodne pakowne(kombi)nie zraziłem się do marki RENAULT mam teraz trójkę 1,2Tce.

Podstawa to brać egzemplarz nie zmęczony życiem to pewna mina.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎24‎.‎09‎.‎2018 o 21:59, WaWeR napisał:
Dnia ‎24‎.‎09‎.‎2018 o 21:15, czachabrava napisał:
Patrzylem na olx i jest calkiem ich sporo. Chyba, ze masz jakies konkretne wymagania co do egzemplarza. Ja bym sie teraz nawet nie zastanawial nad k4m. Ale niestety do MIII juz nie montowali F4R.

Kombi, powyzej 2007? W odleglosci do 100km ode mnie? Nie ma zadnego. 3d/5d i kabrio odpadaja. Kombi lub sedan.

mamy w domu K4M 1.6.kombi. W mieście nie ma tragedii, nie jest to zawalidroga, na obwodnicy też daje radę:ok: Trochę na autostradzie brakuje ale nie mocy co VI biegu, bo powyżej 130 km/h robi się już głośniej. Przebieg ponad 220 tyś.km oleju nie dolewam, wycieków brak. Robione tuleje wahaczy przód/tył, jakieś końcówki, sworznie, rozrząd, hamulce. Elektronika nie spłatała jeszcze żadnego figla. Na pewno zawieszenie sztywniejsze od Megane I. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, WaWeR napisał:

A tak swoją drogą, to w jakich modelach lub od którego rocznika, były 6 biegów ?

W sceniku po lifcie na pewno, a w megane też?

 

 

Tylko, ze ta skrzynia 6b w polaczeniu z 1.6noPB niewiele wnosi...

Nadal jest glosno przy predkosciach autostradowych :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 6 biegu to loteria w meganach,można było spotkać ale nie koniecznie w 2,0 chyba była-co innego diesel tam to i owszem były.W sceniku po lifcie z 1,6 są chyba wszystkie z 6 skrzynią,która nic nie wniosła bo są tam krótsze przełożenia na poszczególnych biegach.Moją meganą przy prędkosci 100km/h na 5 biegu miałem 3000 obr.kolega ma scenika z 2007r z 1,6 silnikiem 6skrzynia i tam przy 100km/h też ma 3000obr silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.