Skocz do zawartości

Alufelgi z innym ( mniejszym) ET


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie poszukuje alusów do Hondy Jazz żony. Dane producenta to 14" 4x100 ET 45 dla felgi 14" a ze opony letnie mam ok to zrobiłbym przekładkę. Tylko że większość oferowanych alu ma ET około 35. Sądzę że ten centymetr szkody nie zrobi - no ale nie chaiłabym się zdziwić. Bo juz w Corsie 2 widziałem jak z mniejszym ET "głupio" wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Centowariat napisał:

mniejsza wartosć et felga bardziej wystaje na zewnatrz,

przy takiej zmianie wizualnie raczej się poprawi niż pogorszy

To wiem tylko czy na zakręcie nie będzie obcierało o rant koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, AxiT napisał:

Panowie poszukuje alusów do Hondy Jazz żony. Dane producenta to 14" 4x100 ET 45 dla felgi 14" a ze opony letnie mam ok to zrobiłbym przekładkę. Tylko że większość oferowanych alu ma ET około 35. Sądzę że ten centymetr szkody nie zrobi - no ale nie chaiłabym się zdziwić. Bo juz w Corsie 2 widziałem jak z mniejszym ET "głupio" wyglądało.

ET trzeba dobrze dobrać bo inaczej będzie łotstawać albo łopcierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, electrofinger napisał:

ET trzeba dobrze dobrać bo inaczej będzie łotstawać albo łopcierać.

 

Powiem więcej, nawet jak będzie łotstawać to też może łopcierać :P I trzeba wtedy podcinać zderzak :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo ET nie mowi wszystkiego. Wazna jest jeszcze szerokosc felgi.

Honda ma fabrycznie mocno schowane koła, wiec zmiana ET na mniejsze nie powinna zabić. Np w Civicu jezdzilem na 15mm dystansach, zeby mi sie hamulec zmiescil pod felgą :) i nic nie obcierało, a hardcorowcy ładują nawet 25mm na stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.