Skocz do zawartości

Diesla czy benzyna ? A może hybryda ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

Co z samochodów teraz bezie najbardziej ekonomiczne ? Szukam samochodu żeby wziąć na firmę dotychczas jeździłem autem z gazem i byłem bardzo zadowolony. Od paru lat jeździłem Renowkami i zawsze byłem zadowolony niestety teraz w tych czasach mało które auto nadaje się do gazu A benzynowe silniki TCE żłopia bardzo dużo. Szukam samochodu wielkosci Megane kombi. Co możecie sensownego polecić ?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lysy1980 napisał:

 

Co z samochodów teraz bezie najbardziej ekonomiczne ? Szukam samochodu żeby wziąć na firmę dotychczas jeździłem autem z gazem i byłem bardzo zadowolony. Od paru lat jeździłem Renowkami i zawsze byłem zadowolony niestety teraz w tych czasach mało które auto nadaje się do gazu A benzynowe silniki TCE żłopia bardzo dużo. Szukam samochodu wielkosci Megane kombi. Co możecie sensownego polecić ?

 

Jakie robisz przebiegi?

Bo juz sam fakt, ze auto bedzie na DG powoduje, ze eksploatacja wychodzi sporo taniej, nawet na noPB ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2018 o 09:30, Lysy1980 napisał:

 

Co z samochodów teraz bezie najbardziej ekonomiczne ? Szukam samochodu żeby wziąć na firmę dotychczas jeździłem autem z gazem i byłem bardzo zadowolony. Od paru lat jeździłem Renowkami i zawsze byłem zadowolony niestety teraz w tych czasach mało które auto nadaje się do gazu A benzynowe silniki TCE żłopia bardzo dużo. Szukam samochodu wielkosci Megane kombi. Co możecie sensownego polecić ?

 

 

Bez planowanych przebiegów i sposobu eksploatacji to może być tylko wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2018 o 09:30, Lysy1980 napisał:

 

Co z samochodów teraz bezie najbardziej ekonomiczne ? Szukam samochodu żeby wziąć na firmę dotychczas jeździłem autem z gazem i byłem bardzo zadowolony. Od paru lat jeździłem Renowkami i zawsze byłem zadowolony niestety teraz w tych czasach mało które auto nadaje się do gazu A benzynowe silniki TCE żłopia bardzo dużo. Szukam samochodu wielkosci Megane kombi. Co możecie sensownego polecić ?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

TIPO 1.4 albo 1.6 jesli jest

Dla mnie ladne nawet, jak z materialami i jakoscia ich w srodku ale na fiaty ja narzekac nie moge.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 12345 napisał:

Do hybrydy? Hmm. Ekstra.

 

Jeżeli chcesz gaz na firmę to musisz chyba b dużo jeździć.

Albo bardzo oszczędzać.

 

 

 

 

Oszczednoscia i praca narody sie bogaca:) Kiedys takie hasla brzmialy, a teraz....kazdy grosz zaoszczedzony nie parzy, a jesli jezdzi sie chocby 20 kkm rocznie to i sens jest gazu.

Nie wiem  jak realnie  HYBRID  aurisa pali w miescie wroclawiu np. Bo ze ladna to  fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2018 o 09:30, Lysy1980 napisał:

 

Co z samochodów teraz bezie najbardziej ekonomiczne ? Szukam samochodu żeby wziąć na firmę dotychczas jeździłem autem z gazem i byłem bardzo zadowolony. Od paru lat jeździłem Renowkami i zawsze byłem zadowolony niestety teraz w tych czasach mało które auto nadaje się do gazu A benzynowe silniki TCE żłopia bardzo dużo. Szukam samochodu wielkosci Megane kombi. Co możecie sensownego polecić ?

 

do gazu masz tipka, obojętnie 90KM czy 120KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 12345 napisał:

Jeżeli chcesz gaz na firmę to musisz chyba b dużo jeździć.

Albo bardzo oszczędzać.

Bo jak na firmę to mam przestać liczyć ile to moja kieszeń kosztuje i cieszyć się, że państwo więcej przygarnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 12345 napisał:

Jeżeli chcesz gaz na firmę to musisz chyba b dużo jeździć.

Albo bardzo oszczędzać.

A co w tym dziwnego? Sam bardzo dużo jeżdżę i tylko LPG, taniej się nie da... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2018 o 09:34, marcindzieg napisał:

Astry miały fajne ceny.

W zeszłym tygodni prosiłem o ofertę na model J z gazem, bo słyszałem, że za 50k można kupić.

Najtańszą ofertę dostałem na 63k, więc podziękowałem, bo stary model za taka kasę to odpada, wole tipo z lpg w wersji business za 59000zł brutto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2018 o 09:30, Lysy1980 napisał:

 

... benzynowe silniki TCE żłopia bardzo dużo.

 

Citroen ds4 z silnikiem 1,2 turbo 130KM pali średnio 7l/km - czy to dużo ?

 

Jeżeli chcesz kombi z gazem to zastanów się nad fiatem tipo kombi. Co do awaryjności i spalanie się nie wypowiem, bo sam w przyszłym tygodniu będę posiadaczem takiego, ale ufam, że okres gwarancji przejeździ bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lukash21 napisał:

W zeszłym tygodni prosiłem o ofertę na model J z gazem, bo słyszałem, że za 50k można kupić.

Najtańszą ofertę dostałem na 63k, więc podziękowałem, bo stary model za taka kasę to odpada, wole tipo z lpg w wersji business za 59000zł brutto .

Powiem Ci że jechałem Tipo na taksówce i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Materiały może nie jakieś super ale to wszystko wyglądało bardzo fajnie w środku. O silnikach się nie wypowiem choć taksówkarz narzekał na branie oleju. Ale wnętrze bardzo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lukash21 napisał:

Jeżeli chcesz kombi z gazem to zastanów się nad fiatem tipo kombi. Co do awaryjności i spalanie się nie wypowiem, bo sam w przyszłym tygodniu będę posiadaczem takiego, ale ufam, że okres gwarancji przejeździ bez problemów.

Awaryjne to nie powinno być - 1.4 16V czy tJet to dość dobre i sprawdzone jednostki. Zawieszenie proste, jeśli nie oszczędzili za bardzo na zabezpieczeniu antykorozyjnym to rdzewieć nie powinno.

W Grande z 1.4 16V sam silnik nie sprawia problemów, poza alternatorem który często pada - może w Tipo poprawili jego umiejscowienie. W zawieszeniu raz poleciała mi sprężyna, a teraz przy 170kkm coś się zaczęło tłuc z przodu. W Fiatach problemem są raczej drobne, upierdliwe usterki a nie większe awarie - styki, brak masy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.