Skocz do zawartości

Z cyklu.. budujemy dom


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do osób znających temat, chodzi o to czy zakładać śniegołapy czy nie, developer dał mi wybór sam poinformował mnie, że zamontują rynny stalowe jakieś wzmocnione i trochę wyżej i dlatego stwierdzili, że śniegołapy nie są konieczne (dach-blachodachówka), ale jak mam ochotę to może mi je zamontować(sam o to go wcześniej pytałem)

dom Praktyczny 2A   https://www.tooba.pl/projekt-domu-Praktyczny-2A-TIL-682?gclid=EAIaIQobChMIpoq5vfLa3QIVEeJ3Ch2z4wDoEAAYAiAAEgJICvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dobromir napisał:

Witam, mam pytanie do osób znających temat, chodzi o to czy zakładać śniegołapy czy nie, developer dał mi wybór sam poinformował mnie, że zamontują rynny jakieś wzmocnione i trochę wyżej i dlatego stwierdzili, że śniegołapy nie są konieczne (dach-blachodachówka), ale jak mam ochotę to może mi je zamontować(sam o to go wcześniej pytałem)

dom Praktyczny 2A   https://www.tooba.pl/projekt-domu-Praktyczny-2A-TIL-682?gclid=EAIaIQobChMIpoq5vfLa3QIVEeJ3Ch2z4wDoEAAYAiAAEgJICvD_BwE

Jest taki kącik specjalistyczny "zrób to sam", który nie zmieni tego wątku w bagno :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dobromir napisał:

Witam, mam pytanie do osób znających temat, chodzi o to czy zakładać śniegołapy czy nie, developer dał mi wybór sam poinformował mnie, że zamontują rynny jakieś wzmocnione i trochę wyżej i dlatego stwierdzili, że śniegołapy nie są konieczne (dach-blachodachówka), ale jak mam ochotę to może mi je zamontować(sam o to go wcześniej pytałem)

dom Praktyczny 2A   https://www.tooba.pl/projekt-domu-Praktyczny-2A-TIL-682?gclid=EAIaIQobChMIpoq5vfLa3QIVEeJ3Ch2z4wDoEAAYAiAAEgJICvD_BwE

Bez patrzenia w projekt (bo podany link nie jest akktywny w telefonie) - dawaj je tam, gdzie zsuwający się śnieg może narobić szkód, czyli nad wejściami czy wjazdem do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, dobromir napisał:

zamontują rynny jakieś wzmocnione i trochę wyżej i dlatego stwierdzili, że śniegołapy nie są konieczne (

Ja bym śniegołapy wolał dać tam, gdzie zsuwający śnieg może być problemem  (wejście do domu ewentualnie okna dachowe itp) a rynny puścił  niżej, tak aby zsuwający  się śnieg ich nie zabrał.

 

Wydaje mi się, że zatrzymywanie dodatkowego ciężaru na dach na siłę jest niepotrzebne 🤔

 

Pozdrawiam  

Pi_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobromir napisał:

Witam, mam pytanie do osób znających temat, chodzi o to czy zakładać śniegołapy czy nie, developer dał mi wybór sam poinformował mnie, że zamontują rynny stalowe jakieś wzmocnione i trochę wyżej i dlatego stwierdzili, że śniegołapy nie są konieczne (dach-blachodachówka), ale jak mam ochotę to może mi je zamontować(sam o to go wcześniej pytałem)

dom Praktyczny 2A   https://www.tooba.pl/projekt-domu-Praktyczny-2A-TIL-682?gclid=EAIaIQobChMIpoq5vfLa3QIVEeJ3Ch2z4wDoEAAYAiAAEgJICvD_BwE

 

Z tyłu nad tarasem zamontuj. W pozostałych miejscach nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobromir napisał:

Witam, mam pytanie do osób znających temat, chodzi o to czy zakładać śniegołapy c

A podkarpacie które masz w profilu to raczej Nisko czy bardziej Baligród....

Bo zakładam że nie budujesz w Langwedocji ;)  czy innej Kornwalii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chojny napisał:

Jedyne co by mnie skłoniło do założenia to Twoja lokalizacja: podkarpackie. 

 

Czyli dla nas, ludzi z nizin, ciepłych względnie rejonów to takie łapacze śniegu to trochę abstrakcja. 

Nie jest tak źle, do Bieszczad mam jeszcze trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była na Podlasiu taka zima, że nazbierało się tego śniegu mnóstwo. Tak dopadywał, topniał lekko, nawarstwiał, ale nie zsuwał.

W końcu wiosną wszystko oparło się o rynny. Mimo, że były nisko nic to nie dało bo lód spod spidu się zaczepił. Pourywało.

Facet z ubezpieczalni powiedział, że jak ktoś miał śnuegołapy to w pierwszej kolejności je urywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zależy. Ja nie mam ale jak pojedzie to trzeba zaraz przekopac tam gdzie przekopac trzeba. Jak zostawisz to na drugi dzień kilof i stalowa szufla tylko daje radę i to ciężko

Wysłane z mojego HTC U11 plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dobromir napisał:

Witam, mam pytanie do osób znających temat, chodzi o to czy zakładać śniegołapy czy nie, developer dał mi wybór sam poinformował mnie, że zamontują rynny stalowe jakieś wzmocnione i trochę wyżej i dlatego stwierdzili, że śniegołapy nie są konieczne (dach-blachodachówka), ale jak mam ochotę to może mi je zamontować(sam o to go wcześniej pytałem)

dom Praktyczny 2A   https://www.tooba.pl/projekt-domu-Praktyczny-2A-TIL-682?gclid=EAIaIQobChMIpoq5vfLa3QIVEeJ3Ch2z4wDoEAAYAiAAEgJICvD_BwE

Pierwsze pytanie - za darmo, czy za dopłatą?

Jak w cenie domu, to montuj wszędzie.

 

A jak za doplata to montuj wszędzie. Wejdziesz kiedyś na dach, noga się poślizgnie i taki sniegołap Ci życie uratuje, lub Twojemu dziecku i zonie.

 

Ja bym montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maras77 napisał:

A jak za doplata to montuj wszędzie. Wejdziesz kiedyś na dach, noga się poślizgnie i taki sniegołap Ci życie uratuje, lub Twojemu dziecku i zonie.

 

Ja bym montował.

 

Już nie przesadzaj, że rodzinne wycieczki na dach to atrakcja każdego domu ;l

Montuje się tam gdzie jest zagrożenie spadającym śniegiem, ja zrobiłem tylko przed garażem, na auta może spaść? Może, bo zimą stoją na dworze i śnieg wyrządzi szkody. Na tarasie może spaść? Może, ale nikt o zdrowych zmysłach nie siedzi zimą na tarasie i patrzy się w spadający śnieg.

 

Druga sprawa estetyka, płotki nie wyglądają jak diamenty na dachu dlatego warto montować je z umiarem ;] Ale jeśli lubisz zrób sobie na całym dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, komor napisał:

 

Już nie przesadzaj, że rodzinne wycieczki na dach to atrakcja każdego domu ;l

Montuje się tam gdzie jest zagrożenie spadającym śniegiem, ja zrobiłem tylko przed garażem, na auta może spaść? Może, bo zimą stoją na dworze i śnieg wyrządzi szkody. Na tarasie może spaść? Może, ale nikt o zdrowych zmysłach nie siedzi zimą na tarasie i patrzy się w spadający śnieg.

 

Druga sprawa estetyka, płotki nie wyglądają jak diamenty na dachu dlatego warto montować je z umiarem ;] Ale jeśli lubisz zrób sobie na całym dachu.

Pogadamy jak Ci żona posadzić kwiatki czy krzaczki przy tarasie i jedna większa "lawina" to połamie :phi:.

U siebie mam spory dach, gdzie śniegu zsuwa się dość dużo, na szczęście wiekszość mam nad trawnikiem więc jest ok. Jedynie w jednym miejscu dałem płotki gdzie mam śmietnik. Aczkolwiek po 2 latach miałem problem, że rynny nie potrafiły zebrać całej wody z dachu bo byłu jakby zbyt schowane, wg dekarza wszystko było ok, rynny też były wystarczająco szerokie, ale przy bardzo dużych ulewach i połaci o długości ok 8m, na śliskiej i płaskiej dachówce woda osiągała taką V, że wypadał poza rynne. Zdecydowałem się wysunąć rynny, kosztem ryzyka jej zerwania przez śnieg, aby temu zapobiec dałem wąskie śniegołapy na całej długości. Kosztowały niewiele, są bardzo mało widoczne i po 2 zimach stwierdzam, że spełniają swoją rolę. Śnieg albo całkowicie zatrzymują albo powodują jego rozbicie i wyhamowanie. Dzięki temu rynny mają lżej no i owym kwiatkom jest lepiej bo nie spada jedna duża lawina. Od tego czasu ani jeden krzaczek nie został złamany :).

Natomiast co do płotków to się zgadzam, mimo koloru dachu wyglądają fatalnie, dlatego mam je tylko z tyłu domu przy śmietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.