Skocz do zawartości

Fiat Freemont


el_guapo

Rekomendowane odpowiedzi

Za i przeciw dla diesla 170KM oraz manuala.

Czy ten samochód ma problemy z DPF? (typ DPFa)

Czy ten samochód ma problemy z ciśnieniem smarowania, wszak to ta sama jednostka co w Oplu a tam problem występuje?

Czy tam faktycznie nie ma rolety bagażnika?

Inne RAŻĄCE problemy (coś jak pompa oleju w TDI albo łańcuch rozrządu w 1.6 PSA/BMW albo panewki w 1.5 dCI)?

 

Interesuje mnie wyciszenie i komfort w trasie - na co dzień auta nie używam, jestem świadomy gabarytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, el_guapo napisał:

Interesuje mnie wyciszenie i komfort w trasie - na co dzień auta nie używam, jestem świadomy gabarytów.

Bardzo przyjemnie się jedzie w trasie. Można komfortowo ciąć 160 bez zmęczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF jest bezobsługowy - awaryjność na przeciętnym poziomie. Jak będziesz jeździł głównie trasy (a do tego Freemont nadaje się najlepiej) to nie powinno się nic dziać.

 

Roleta jest tyle, że większość Freemontów w Polsce jest 7-mio osobowych i po złożeniu ostatniego rzędu siedzeń wygląda to tak jakby rolety nie było.

Pozostaje jeździć z rozłożonymi siedzeniami albo szukać wersji 5-osobowej to wtedy będziesz miał roletę zasłaniającą wszystko z tyłu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HARDTECHNO napisał:

A polecają bardziej chyba 3.0 V6 i LPG. Tak mi się o uszy

... tam były chyba 2 typy (albo 2 różne konstrukcje) tego V6 - jeden się nadawał do LPG, a drugi nie bardzo. Nowsze roczniki którymi byłem zainteresowany nie polecali gazować. Nie pamiętam już szczegółów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Azbest napisał:

... tam były chyba 2 typy (albo 2 różne konstrukcje) tego V6 - jeden się nadawał do LPG, a drugi nie bardzo. Nowsze roczniki którymi byłem zainteresowany nie polecali gazować. Nie pamiętam już szczegółów. 

a to nie był przypadkiem wtrysk bezpośredni ?

Jest tam zwykła wnęka na koło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie był przypadkiem wtrysk bezpośredni ?
Jest tam zwykła wnęka na koło ?
Nie wiem jak fiat Ale interesowałem jego pierwowzorem dodge jurney i tam siedzi normalny wtrysk. Koło jest podwieszane = butla ~ 70l
Minus taki że nawet w wersji 5os niema co zrobić z zapasem.
W trosce zapas mam w miejscu kanapy 3rzedu zamiast kupy niepotrzebnego styropianu

Auto zdecydowanie gozej się prowadzi na tle tribeci Ale tylko podczas dynamiczej jazdy. Do spokojnej rodzimego crousingu ok.

Wysłane z tel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF jest bezproblemowy chyba że jeździsz tylko po mieście. Mam ponad 220kkm i jest ok. Uszczelka smoka taka jak w Oplu kwalifikuje się do wymiany. Mi po długim postoju ikonka ciśnienia na chwilę po starcie mrugnie. Roleta jest do wersji 7 osobowej ale jako akcesorium dodatkowe, do tego nie jest zwijana. Ja nie mam i nie narzekam. Auto bardzo wygodne, funkcjonalne, ale nie do dynamicznej jazdy. Po 200 tys nie skrzypi, fotele ładnie się trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2018 o 14:14, el_guapo napisał:

Za i przeciw dla diesla 170KM oraz manuala.

Czy ten samochód ma problemy z DPF? (typ DPFa)

Czy ten samochód ma problemy z ciśnieniem smarowania, wszak to ta sama jednostka co w Oplu a tam problem występuje?

Czy tam faktycznie nie ma rolety bagażnika?

Inne RAŻĄCE problemy (coś jak pompa oleju w TDI albo łańcuch rozrządu w 1.6 PSA/BMW albo panewki w 1.5 dCI)?

 

Interesuje mnie wyciszenie i komfort w trasie - na co dzień auta nie używam, jestem świadomy gabarytów.

 

Oglądałem kiedyś test Zachara z Autocentrum na youtube.

Tyle co zapamiętałem z tego filmu to:

- napęd 4x4 jest słaby,

- bardzo dużo użytecznych schowków w środku. Widać ze producent się postarał o to,

- wnętrze trzeszczy w każdym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Oglądałem kiedyś test Zachara z Autocentrum na youtube.
Tyle co zapamiętałem z tego filmu to:
- napęd 4x4 jest słaby,
- bardzo dużo użytecznych schowków w środku. Widać ze producent się postarał o to,
- wnętrze trzeszczy w każdym miejscu
Potwierdzam 1 i 2 pkt. 3 nie - było ok

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2018 o 20:51, Azbest napisał:

... tam były chyba 2 typy (albo 2 różne konstrukcje) tego V6 - jeden się nadawał do LPG, a drugi nie bardzo. Nowsze roczniki którymi byłem zainteresowany nie polecali gazować. Nie pamiętam już szczegółów. 

Nie wiem jak w Journey-u ale we Freemoncie był tylko jeden model silnika 3,6 V6 i sporo ludzi jeździ na LPG bez problemów (zresztą sam Fiat sprzedawał te auta z fabrycznie zamontowana instalacją Tartarini)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2018 o 20:39, dzidzia napisał:

Też oglądałem, trzeszczy podłokietnik, ale ogarnięcie tego to 10min roboty i spokój na zawsze. Reszta jest naprawdę ok. 

Potwierdzam - jeździłem dwoma egzemplarzami i nic nie skrzypiało (a nie jeździłem wyłącznie po gładkich drogach).

Oczywiście, że nie jest to żadna klasa premium więc w środku jest trochę twardych plastików ale ogólnie autko daje radę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...
4 godziny temu, el_guapo napisał:

No dobra - męczyłem Was i męczyłem i w końcu jest...

(jak ja nie lubię przesiadać się do "nowego" samochodu - stary jest jak para ulubionych trampek, a nowy trzeba "rozchodzić").

 

 

 

spory kawałek blachy. ;] Niech się sprawuje :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, el_guapo napisał:

No dobra - męczyłem Was i męczyłem i w końcu jest...

(jak ja nie lubię przesiadać się do "nowego" samochodu - stary jest jak para ulubionych trampek, a nowy trzeba "rozchodzić").

 

20190604_195504.jpg.805b43841d39c0e39bd9dea8ae5a047b.jpg

Bardzo fajny. Daj znac w temacie za jakis czas jak ze spalaniem w miescie. Tez mnie interesuje ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, dzikipzs napisał:

Bardzo fajny. Daj znac w temacie za jakis czas jak ze spalaniem w miescie. Tez mnie interesuje ten model.

 

Dziś po S8 i porannych korkach: 6/100 (przy 120km/h), powrót w korkach przez miasto nie po ekspresówce i wynik zakończony 7,8/100.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, el_guapo napisał:

 

Dziś po S8 i porannych korkach: 6/100 (przy 120km/h), powrót w korkach przez miasto nie po ekspresówce i wynik zakończony 7,8/100.

A ja jestem szczęśliwy jak w FF z silnikiem 3,6 uda mi się zejść ze spalaniem poniżej 11 L :)

Jednak komfort z jazdy i świadomość, że w razie czego jest parę koni pod maską bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, el_guapo napisał:

 

Dziś po S8 i porannych korkach: 6/100 (przy 120km/h), powrót w korkach przez miasto nie po ekspresówce i wynik zakończony 7,8/100.

 

Gratuluję! Takie spalanie to chyba w manualu ? :)

Automat i 4x4  po Warszawie to około 9-10l na 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, dzidzia napisał:

 

Nie - to polski produkt - zapewne zimówki :) Też takie miałem

Faktycznie jak się teraz przyjrzałem to widzę zarys logo producenta na kołpaczkach :hehe:. Nie zabijajcie mnie, ale jak bryła całego samochodu mimo że jest "osobliwy" i ma jakiś klimat, to te koła wyglądają jak by ktoś do garnituru założył klapki japonki ze skarpetkami :phi:. Teraz jeszcze pytanie czy to diler wciska czy klient sam sobie to kupił? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, amazaque napisał:

Faktycznie jak się teraz przyjrzałem to widzę zarys logo producenta na kołpaczkach :hehe:. Nie zabijajcie mnie, ale jak bryła całego samochodu mimo że jest "osobliwy" i ma jakiś klimat, to te koła wyglądają jak by ktoś do garnituru założył klapki japonki ze skarpetkami :phi:. Teraz jeszcze pytanie czy to diler wciska czy klient sam sobie to kupił? 

 

Ok to ja odpowiem na swoim przykładzie -letnie miałem oryginalne 19-tki - według mnie ładne :) Potrzebowałem felg do pon zimowych. Priorytety jako taki wygląd i cena. I według mnie te felgi wyglądają nieźle (jak na zimówki) - przy moim czarnym lakierze efekt był niezły.Zauważ, że są to 17-tki - najmniejsze koła jakie można do tego samochodu założyć :)  Może to wina zdjęcia, że tak je odbierasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, amazaque napisał:

Faktycznie jak się teraz przyjrzałem to widzę zarys logo producenta na kołpaczkach :hehe:. Nie zabijajcie mnie, ale jak bryła całego samochodu mimo że jest "osobliwy" i ma jakiś klimat, to te koła wyglądają jak by ktoś do garnituru założył klapki japonki ze skarpetkami :phi:. Teraz jeszcze pytanie czy to diler wciska czy klient sam sobie to kupił? 

polskie ATT ;)

Na życzenie klienta - też tego nieco podokładałem jak się Remonty jeszcze sprzedawały - tańsze niż fabryczne, i większy wybór ogumienia ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dzidzia napisał:

 

 

Gratuluję! Takie spalanie to chyba w manualu ? :)

Automat i 4x4  po Warszawie to około 9-10l na 100km.

 

Tak, ale już mam 8,5/100 po kręceniu się po mieście i przykładając najwyższą uwagę do operowania prawą stopą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, el_guapo napisał:

 

IMHO widziałem gorsze. To set na lato, zima jest na oryginalnych fiatowskich felgach.

 

Mam taki rozmiar balonowych opon - świetne w każdy teren miejski i pozamiejski :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marcindzieg napisał:

A mi się podobają. I jakie by nie były na pewno są fajniejsze od stalowych z kołpakami.

Felgi OK, ale obraz psują balonowe opony.

Też na takich jeżdżę, bo cenię sobie komfort i nie stresuję się możliwością uszkodzenia felg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rwIcIk napisał:

Felgi OK, ale obraz psują balonowe opony.

 

Dlaczego? To nie rajdówka. Jak dla mnie to nie są ani za duże ani za małe. Jak ktoś pakuje wielkie felgi, naleśniki i pod spodem widać śmiesznie małe tarcze czy wręcz bębny to dopiero wygląda komicznie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, rwIcIk napisał:

Mam taki rozmiar balonowych opon - świetne w każdy teren miejski i pozamiejski :ok:

 

W stosunku do opon na poprzednim aucie (245/45/18) na tych buja jak na kontenerowcu :) - ale nierówności (torowisk) się nie odczuwa.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.