Skocz do zawartości

Astra H GTC błędy ECN i problem z radiem, włączenie komputera pokładowego


L_R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem Opla Astry GTC z silnikiem 1,6 Z16XER, 2009. Po "wypedałowaniu" błędów pokazały się następujące: ECN 000000, ECN 059761, ECN 161600, ECN 161450.  Auto ma założone 18 calowe felgi więc podejrzewam że pierwszy błąd wynika właśnie z tego powodu (C0000) - ale w opisie jest również wzmianka że, ten błąd może pochodzić z radia (B0000), drugi to wadliwa praca termostatu (o tym uprzedził mnie sprzedający), trzeci i czwarty prawdopodobnie dotyczy działania tylnej wycieraczki a właściwie wyłącznika wycieraczki - jednak wycieraczka działa bez zarzutu łącznie ze spryskiwaczem. Natomiast jeśli chodzi o działanie radia to poprzedni właściciel podmienił normalną antenę na płetwę i radio nie może się dostroić do żadnej stacji. Moje pytania są następujące :

1. Czy błąd ECN000000 wystarczy wykasować, czy też trzeba dokonać zmian w ustawieniach ABS lub podobnych, 

2. Czy wymiana termostatu wystarczy żeby pozbyć się błędu ECN059761

3. Czy błędy ECN161600 i 161450 przy działającej wycieraczce mają jakieś znaczenie i czy można je spokojnie "olać"

4. Czy podmiana anteny może być powodem braku możliwości dostrojenia radia

5. Czy w tym modelu (VIN:W0L0AHL0895075165) można aktywować komputer pokładowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy czytane pedałami pochodzą tylko z napędu, czyli poprzedzone są literą P.

1. Nie ma tego błędu w spisie = olać.

2. Tak, pod warunkiem, że jest to jego wina. Poza termostatem, może być uszkodzenie przewodów, lub sterownika silnika.

3. Te błędy nie dotyczą wycieraczki, tylko immobilizera i CIMu. Jeśli silnik odpala to olać.

4. Może być. wystarczy nie podłączyć wzmacniacza.

5. Tutaj info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! :oki:. Małżonka będzie przeszczęśliwa bo to tak właściwie będzie jej auto. Termostat i radio myślę że ogarnę, resztę to pojeździmy i się zobaczy. A co do punktu piątego to sorki, Było to tak dawno że zupełnie zapomniałem:mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, L_R napisał:

Dzięki ! :oki:. Małżonka będzie przeszczęśliwa bo to tak właściwie będzie jej auto. Termostat i radio myślę że ogarnę, resztę to pojeździmy i się zobaczy. A co do punktu piątego to sorki, Było to tak dawno że zupełnie zapomniałem:mlot:

Cena termostatu renomowanego producenta może Cię zaskoczyć. Obejrzyj jeszcze czy nie ma wycieku z chłodniczki oleju bo to standardowa usterka dla tych silników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.