Skocz do zawartości

Auto Szarpie po odpaleniu (zimny silnik), vw passat b5 1.8t automat 2001r.


gruhagruha5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z brakiem mocy zaraz po odpaleniu silnika (ok.400m) naciskam w podłogę i auto szarpie i czasami zaskoczy i wyrywa do przodu. Byłem u paru mechaników i problem jest nadal. Nie znam się w ogóle na samochodach i jest to moje pierwsze auto, zaden mechanik nie chce mi pomóc dlatego może wam się przytrafiła podobna sytuacja. 

Informacje:

Jedyny błąd jaki pokazuje przez obd to uboga mieszanka powietrza w stosunku do paliwa, układ jest raczej szczelny ponieważ nie słychać żadnego świszczenia, gwizdania,

Pompa paliwa sprawna, świecie wymieniane niedawno, obydwie sondy lambda sprawne, olej w normie, auto nie jest w gazie, skrzynia automatyczna tiptronic (po nocy jak odpale, to wrzucenie "D" jest dosyć ciężkie, a jak już użyje więcej siły to potrafi szarpnąć raz porządnie autem), auto również jak na 150km słabo się zbiera, na obrotach 3000+ odżywa, ale poniżej to bardzo słabo, przebieg 170k, zauważyłem że jak po odpaleniu nie ma mocy to wielokrotne wduszenie pedału gazu przyspiesza okres zanim auto załapie i jedzie normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.