Skocz do zawartości

DSG koniec sprzęgła


boniffacy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Skonczylo mi sie sprzęgło w dsg 2.0 tdi 170 KM. Chcę wymienic skrzynie na inną, używaną, ale nie moge dostać takiej jak mam czyli o oznaczeniu LQT. Pytanie, czy inna o innym oznaczeniu bedzie działać i nie bedzie z tym problemu, czy musi byc koniecznie LQT?Może mial ktoś z tym do czynienia i coś podpowie? Czy te skrzynie sa zamienne, czym sie roznia itd. Bede wdzieczy za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to jest dsg? To nie jest zwykla skrzynia i zwykle sprzeglo jak w manualu. Tu wymiana polega tak naprawdę na remoncie skrzyni, wymianie sprzegla, mechatroniki i jej zestrojeniu z kompa. To nie jest zwykla wymiana sprzegla, a koszty moga nawet dojsc do 7 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, boniffacy napisał:

Bo to podwójne sprzeglo i kosztuje od 3-5 tys z wymiana, a uzywana skrzynia od 1 tys... taka roznica 

Mam powershfta i wiem jakie są ceny wymiany sprzęgieł ale nie wpadłbym na pomysł zakupu skrzyni za tysiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, boniffacy napisał:

Wiesz co to jest dsg? To nie jest zwykla skrzynia i zwykle sprzeglo jak w manualu. Tu wymiana polega tak naprawdę na remoncie skrzyni, wymianie sprzegla, mechatroniki i jej zestrojeniu z kompa. To nie jest zwykla wymiana sprzegla, a koszty moga nawet dojsc do 7 tys

 

Z uzywana skrzynia za 1kPLN bedzie tak samo, tylko jeszcze dolozysz tysiaka wiecej na jej zakup...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, boniffacy napisał:

Wiesz co to jest dsg? To nie jest zwykla skrzynia i zwykle sprzeglo jak w manualu. Tu wymiana polega tak naprawdę na remoncie skrzyni, wymianie sprzegla, mechatroniki i jej zestrojeniu z kompa. To nie jest zwykla wymiana sprzegla, a koszty moga nawet dojsc do 7 tys

a co jak kupisz skrzynie za 2 tys i po dwóch miesiącach będziesz musiał remontować? W poprzednim aucie czyli Passat już raz się bawiłem w remont skrzyni i wyszedł mnie 3000 zł to i tak lepiej jak kupno innej bo nie wiesz ile na niej pośmigasz. 

Regenerowanie sprzęgła hydrokinetycznego jest tańsze niż kupno innej skrzyni. Osobiście pozbyłem się problemu sprzedając Passata bo w VW te skrzynie to tragedia i to dosyć kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.