Skocz do zawartości

[K] Astra V HB Enjoy D16DTH MT6 136KM


piotrulex

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Co o tym sądzicie?

 

Do intensywnego pojeżdżenia przez jakieś 2 lata

 

Koszty użytkowanie, serwisowanie itd mnie nie interesują

 

Wybrać w zakładanym budżecie do 80 tysi mogę jeszcze

 

Model: Peugeot 308' ACTIVE
Silnik: 1499 CC DIESEL BlueHDi 130 KM S&S €6.2

 

lecz z sentymentu raczej będzie to Astra

 

Niestety teraz jedynie HB więc już się martwię jak się na wakacje spakujemy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, piotrulex napisał:

Hej

 

Co o tym sądzicie?

Do intensywnego pojeżdżenia przez jakieś 2 lata

Koszty użytkowanie, serwisowanie itd mnie nie interesują

Wybrać w zakładanym budżecie do 80 tysi mogę jeszcze

Model: Peugeot 308' ACTIVE
Silnik: 1499 CC DIESEL BlueHDi 130 KM S&S €6.2

lecz z sentymentu raczej będzie to Astra

 

 

 

A mozesz sie przejechac i wybrac to co Ci lepiej pasuje?

Bylismy taka Astra 1.6 diesel na wakacjach ale w wersji 110KM i spokojnie dawala rade.Kombi spalilo ok 5,3l z 4kkm... Minusem jest nieduzy zbiornik, ale w dieslu az tak nie przeszkadza.

Enjoy to dosc podstawowa wersja, wiec ja bym porownal wyposazenie z Pugiem i wybral to, gdzie jest lepiej.

IMHO jakosc samego wnetrza i materialow jest klase wyzej w Pugu. Nie wiem tylko czy mala kierownica i sterowanie z tabletu bedzie Ci odpowiadac ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Z sentymentu padło na Astrę no i ma 6KM więcej :)

 

Faktycznie, za prawie identyczną kasę, Bełgot jest lepiej wyposażony niż Asterka

 

Jak nadejdzie dzień odbioru i trochę poujeżdżam to podzielę się opinią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Odebrałem w piątek, zrobiono raptem tysiaka. Z chęcią bym wrócił do wcześniejszego prawie 3-letniego Golfa w kombi :(. Pomijam nawet wyposażenie, którego w nowym aucie mi brakuje. Sam odgłos pracującego silnika, precyzja skrzyni biegów a nawet odgłos zamykanych drzwi jest w Astrze kilka poziomów niżej :( No niestety ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, piotrulex napisał:

Odebrałem w piątek, zrobiono raptem tysiaka. Z chęcią bym wrócił do wcześniejszego prawie 3-letniego Golfa w kombi :(. Pomijam nawet wyposażenie, którego w nowym aucie mi brakuje. Sam odgłos pracującego silnika, precyzja skrzyni biegów a nawet odgłos zamykanych drzwi jest w Astrze kilka poziomów niżej :( No niestety ...

Ale zmieniłeś noPb na ON?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AstraC napisał:

Ale zmieniłeś noPb na ON?

No nie, wspomniałbym o tym. Ja cały czas na ON

 

Astra na 1ce i jak się dociśnie to na 2ce wydobywa dźwięki jak słaba benzyna 1,0 :(

 

Golf niby nic wielkiego, ale przy tej astrze był prawdziwy luksus ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, piotrulex napisał:

No nie, wspomniałbym o tym. Ja cały czas na ON

 

Astra na 1ce i jak się dociśnie to na 2ce wydobywa dźwięki jak słaba benzyna 1,0 :(

 

Golf niby nic wielkiego, ale przy tej astrze był prawdziwy luksus ...

Problemem jest wyposażenie. To samo mam z Fordem. ;] Mam lepiej (znacznie!) wyposażoną Vectrę niż Granda i też odczucia dużo bardziej pozytywne. :ok:

Co do silnika nie pomogę, ja po 2.0TDCI z Galaxego świadomie zrezygnowałem z tego napędu. Dla mnie diesel to zło w 4 cylindrach, jedyne dwa akceptowalne jeśli chodzi o kulturę pracy to było 2.5DTI w Omedze - tu było bardzo ok i 3.0 V6 CDTI, choć to już było delikatnie słychać diesla. ;]

Ogarniesz i tą Astrę, z drugiej strony jednak była tańsza od Golfa, to też nie bierze się z niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, AstraC napisał:

Problemem jest wyposażenie. To samo mam z Fordem. ;] Mam lepiej (znacznie!) wyposażoną Vectrę niż Granda i też odczucia dużo bardziej pozytywne. :ok:

Co do silnika nie pomogę, ja po 2.0TDCI z Galaxego świadomie zrezygnowałem z tego napędu. Dla mnie diesel to zło w 4 cylindrach, jedyne dwa akceptowalne jeśli chodzi o kulturę pracy to było 2.5DTI w Omedze - tu było bardzo ok i 3.0 V6 CDTI, choć to już było delikatnie słychać diesla. ;]

Ogarniesz i tą Astrę, z drugiej strony jednak była tańsza od Golfa, to też nie bierze się z niczego.

Tak, pewnie dlatego jestem negatywnie nastawiony gdyż kilku drobiazgów mi brakuje i to czasem bardzo banalnych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎16‎.‎01‎.‎2019 o 11:28, AstraC napisał:

Problemem jest wyposażenie. To samo mam z Fordem. ;] Mam lepiej (znacznie!) wyposażoną Vectrę niż Granda i też odczucia dużo bardziej pozytywne. :ok:

Ogarniesz i tą Astrę, z drugiej strony jednak była tańsza od Golfa, to też nie bierze się z niczego.

 

Mimo wszystko Golf jest autem wg mnie dużo bardziej dopracowanym niż Astra  a jeśli chodzi o jakość wnętrza to tak ze 2 klasy wyżej :ok:

Jak sam słusznie zauwzyles, cena nie bierze się z niczego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Mimo wszystko Golf jest autem wg mnie dużo bardziej dopracowanym niż Astra  a jeśli chodzi o jakość wnętrza to tak ze 2 klasy wyżej :ok:

Jak sam słusznie zauwzyles, cena nie bierze się z niczego ;)

Dokładnie. Wizualnie Golf na kolana nie powala ale w porównaniu z Astrą to świetny samochód. Jest prosty ale dopieszczony. Astrę tez pewnie można kupić w jakiejś super wersji wyposażenia ale brak tych mat wygłuszających, goła blacha, cienka zdejmowana podłoga bagażnika, brak oświetlenia schowka czy siłownika maski silnika to lekka słabizna i przesadna oszczędność. Tu wszystko trąci taką malizną. Golf był klasę wyżej. Też niby 1,6TD ale odgłos silnika czy perfekcja skrzyni biegów to w Golfie półka wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miesiąc i 5 tysi km minęły

 

Średnie spalanie 6,2 a prędkość chyba 67km/h

 

Wcześniej jeździłem Golfem a to PODOBNO auto tej samej klasy

 

Na Astrę narzekać wiele nie będę ale miedzy autami naprawdę jest przepaść, dosłownie we wszystkim

 

Po tym miesiącu pojechałem na myjnie automatyczną, było zimno więc podczas mycia siedzę w aucie

 

Podczas mycia łomot w aucie jest przerażający. Po wyjechaniu oglądałem czy coś mi się przypadkiem nie urwało. Maska na płaskiej powierzchni ugina się pod lekkim wciśnięciem palca wskazującego, w Golfie do tego samego trzeba użyć znacznie większej siły. Tu wszystko jest cieniutkie :(

 

Kupując nowe auto z pewnością nie kupię Astry, a może i Opla :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piotrulex napisał:

Miesiąc i 5 tysi km minęły

 

Średnie spalanie 6,2 a prędkość chyba 67km/h

 

Wcześniej jeździłem Golfem a to PODOBNO auto tej samej klasy

 

Na Astrę narzekać wiele nie będę ale miedzy autami naprawdę jest przepaść, dosłownie we wszystkim

 

Po tym miesiącu pojechałem na myjnie automatyczną, było zimno więc podczas mycia siedzę w aucie

 

Podczas mycia łomot w aucie jest przerażający. Po wyjechaniu oglądałem czy coś mi się przypadkiem nie urwało. Maska na płaskiej powierzchni ugina się pod lekkim wciśnięciem palca wskazującego, w Golfie do tego samego trzeba użyć znacznie większej siły. Tu wszystko jest cieniutkie :(

 

Kupując nowe auto z pewnością nie kupię Astry, a może i Opla :(

Potwierdzam.

Astrą jeździłem 2 razy na jeździe próbnej, i też od razu wychwyciłem że dzieli ją sporo od Golfa. Wyposażenie może być podobne, ale ogólny odbiór samochodu jest sporo lepszy w Golfie.

 

Jedna, jeszcze obserwacja, jak ktoś zna Golfa tylko z oglądania na ulicy nie zrozumie powyższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piotrulex napisał:

 

 Kupując nowe auto z pewnością nie kupię Astry, a może i Opla :(

Fajnie przeczytać, że ktoś porównywał te dwa auta przez dłuższy okres czasu. Mam lekki dylemat (Golf vs Astra), no i powyższy post przechylił szalę na korzyść Golfa.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Swiko napisał:

Fajnie przeczytać, że ktoś porównywał te dwa auta przez dłuższy okres czasu. Mam lekki dylemat (Golf vs Astra), no i powyższy post przechylił szalę na korzyść Golfa.

Dzięki!

 

A nie lepiej się przejechać i przekonać samemu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A nie lepiej się przejechać i przekonać samemu? ;)

Zawsze warto. Jednak wszystkiego podczas jazdy testowej nie wypatrzy. Choćby na myjnię nie pojedzie ;)

 

W Golfie po bardzo krótkim czasie coś mi lekko drżało w bagażniku i przeszkadzało, gdyż słuch mam ponad przeciętny. Zgłosiłem, szukali, znaleźli coś w klapie bagażnika, jakaś spinka czy cuś. W Astrze mam podobnie z tym, że głośniej. Koleś na serwisie pyta się czy książkę gwarancyjna czytałem. No oczywiście, że nie :). No to szkoda, mówi, tam jest wyraźnie napisane, ze poszukiwanie takich dzwięków to usługa płatna. Wow, ręce opadły. Po serwisie VW zawsze był pięknie umyty, włącznie z gumami wewnątrz. Tu się zapytali czy umyć. Ja pytam czy to w gratisie. Serwis mówi, oczywiście że nie, płatne 25 zeta

 

Niby drobiazgi ale właśnie z takich rzeczy jest wielki Świat zbudowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrulex napisał:

Zawsze warto. Jednak wszystkiego podczas jazdy testowej nie wypatrzy. Choćby na myjnię nie pojedzie ;)

 

W Golfie po bardzo krótkim czasie coś mi lekko drżało w bagażniku i przeszkadzało, gdyż słuch mam ponad przeciętny. Zgłosiłem, szukali, znaleźli coś w klapie bagażnika, jakaś spinka czy cuś. W Astrze mam podobnie z tym, że głośniej. Koleś na serwisie pyta się czy książkę gwarancyjna czytałem. No oczywiście, że nie :). No to szkoda, mówi, tam jest wyraźnie napisane, ze poszukiwanie takich dzwięków to usługa płatna. Wow, ręce opadły. Po serwisie VW zawsze był pięknie umyty, włącznie z gumami wewnątrz. Tu się zapytali czy umyć. Ja pytam czy to w gratisie. Serwis mówi, oczywiście że nie, płatne 25 zeta

 

Niby drobiazgi ale właśnie z takich rzeczy jest wielki Świat zbudowany :)

 

Z czegos roznica w cenie pomiędzy Astra a Golfem musi się brac ;)

U mnie na przeglądzie myja za free :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, TomekD000 napisał:

Jedna, jeszcze obserwacja, jak ktoś zna Golfa tylko z oglądania na ulicy nie zrozumie powyższego.

:)

 

Dokładnie

 

Jak dostałem Golfa to czułem się w nim jak swój ojciec. Auto z wyglądu tak zwykłe, proste, nieszczególne, że aż niezauważalne

 

Ile bym teraz dał za tego dziadkowego Golfa :)

 

No i jeszcze jedno. Nowym Golfikiem zrobiłem 150 tysi i nigdy nie byłem na serwisie. Tu wszystko chodziło bezbłędnie. Tylko standardowe dolewki oleju po zapaleniu kontrolki i przeglądy okresowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2019 o 07:03, Maciej__ napisał:

 

A nie lepiej się przejechać i przekonać samemu? ;)

Jezdzilem. Astra z wypozyczalni jakis tydzien, Golfem doslownie pare kilometrow. Z tym drugim mam stycznosc w pracy kazdego dnia, ale przy przegladach rejestracyjnych moge najwyzej stwierdzic co im dolega pod wzgledem technicznym. Astra K jest jeszcze zbyt nowym modelem zebym mogl cos w tym temacie stwierdzic. Dlatego fajnie bylo przeczytac opinie kogos kto jezdzil jednym i drugim przez dluzszy czas :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Swiko napisał:

Jezdzilem. Astra z wypozyczalni jakis tydzien, Golfem doslownie pare kilometrow. Z tym drugim mam stycznosc w pracy kazdego dnia, ale przy przegladach rejestracyjnych moge najwyzej stwierdzic co im dolega pod wzgledem technicznym. Astra K jest jeszcze zbyt nowym modelem zebym mogl cos w tym temacie stwierdzic. Dlatego fajnie bylo przeczytac opinie kogos kto jezdzil jednym i drugim przez dluzszy czas :-).

Może to dziwnie zabrzmi, ale zaryzykuję ... :)

 

W Astrze nawet dźwięk podczas zamykania drzwi jest "tani" w porównaniu z Golfem

 

W weekend jeździliśmy z teściem po salonach samochodowych bo jakiegoś niedrogiego SUVa chce kupić

 

Naprawdę po tym dźwięku idzie poznać jakie auto w wersji podstawowej kosztuje 65-75 tysi a jakie choćby 100-110

 

Tu naprawdę łatwo odróżnić Suzuki SX4 S-Cross czy Vitarę od VW Tiguana czy Mazdy CX-5

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotrulex napisał:

Może to dziwnie zabrzmi, ale zaryzykuję ... :)

 

W Astrze nawet dźwięk podczas zamykania drzwi jest "tani" w porównaniu z Golfem

 

W weekend jeździliśmy z teściem po salonach samochodowych bo jakiegoś niedrogiego SUVa chce kupić

 

Naprawdę po tym dźwięku idzie poznać jakie auto w wersji podstawowej kosztuje 65-75 tysi a jakie choćby 100-110

 

Tu naprawdę łatwo odróżnić Suzuki SX4 S-Cross czy Vitarę od VW Tiguana czy Mazdy CX-5

Mam rozumieć że kupiłeś astre bez jazdy próbnej? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaruga napisał:

Mam rozumieć że kupiłeś astre bez jazdy próbnej? :hmm:

W  życiu bym nie kupił auta bez jazdy próbnej :)

 

Oczywiście, że służbowe

 

Tu do namysłu co wybrać miałem kilka minut :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.