Skocz do zawartości

Astra [J] Przetarta nitka obszycia kierownicy


vtorek

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie,

 

Przetarła się nitka na kierownicy w mojej astrze. Auto ma 3 lata i 38 kkm. Jest jeszcze na rozszerzonej gwarancji. Walczyć z gwarantem? Czy z biegu uznają za eksploatację? Ktoś ma jakieś doświadczenia w podobnym temacie?  Swoją drogą Opel stosuje strasznie tandetne materiały obecnie. Miałem Vectrę B, w której kierownica wyglądała o niebo lepiej przy 200 kkm.

 

 

20180912_075057.jpg

20180912_080546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, vtorek napisał:

Panie i Panowie,

 

Przetarła się nitka na kierownicy w mojej astrze. Auto ma 3 lata i 38 kkm. Jest jeszcze na rozszerzonej gwarancji. Walczyć z gwarantem? Czy z biegu uznają za eksploatację? Ktoś ma jakieś doświadczenia w podobnym temacie?  Swoją drogą Opel stosuje strasznie tandetne materiały obecnie. Miałem Vectrę B, w której kierownica wyglądała o niebo lepiej przy 200 kkm.

 

A to nie jest przetarte przypadkiem jakims pierscionekiem?

Bo nawet ta pseudo skora ma u Ciebie slady wytarcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

A to nie jest przetarte przypadkiem jakims pierscionekiem?

Bo nawet ta pseudo skora ma u Ciebie slady wytarcia...

U mnie w Cruze bliźniacza kierownica praktycznie bez uszczerbku dojechała ponad 110 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

A to nie jest przetarte przypadkiem jakims pierscionekiem?

Bo nawet ta pseudo skora ma u Ciebie slady wytarcia...

Nie. Nie noszę biżuterii :) I autem jeżdżę tylko ja. Tak mi się jakoś kciuk układa w tym kącie i stąd to wytarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vtorek napisał:

Nie. Nie noszę biżuterii :) I autem jeżdżę tylko ja. Tak mi się jakoś kciuk układa w tym kącie i stąd to wytarcie.

 

Hmm, moze masz jakis specyficzny pot ;]

Obejrzalem specjalnie kierownice u siebie, przy 30kkm wyglada jak nowa.

Zglos na gwarancji przy okazji przegladu I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Hmm, moze masz jakis specyficzny pot ;]

Obejrzalem specjalnie kierownice u siebie, przy 30kkm wyglada jak nowa.

Zglos na gwarancji przy okazji przegladu I tyle...

 

Zastanawiałem się i nad tym (potem) ale ja mam chyba raczej w drugą stronę, tzn mam bardzo suchą skórę - może to właśnie spowodowało wytarcie i przetarcie nitki.

Powalczę - dam znać jak będę miał jakieś wiadomości.

A kierownik zazwyczaj lewą ręką trzymam w ten sposób:

 

 

20181002_181435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vtorek napisał:

 

Zastanawiałem się i nad tym (potem) ale ja mam chyba raczej w drugą stronę, tzn mam bardzo suchą skórę - może to właśnie spowodowało wytarcie i przetarcie nitki.

Powalczę - dam znać jak będę miał jakieś wiadomości.

A kierownik zazwyczaj lewą ręką trzymam w ten sposób:

 

Powodzenia :ok:

Jak sie nie uda to chyba najlepiej byloby ta kiere oddac do jakiegos sensownego tapicera....

Ta fabryczna "skora" niestety jest bardzo podlej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2018 o 15:07, vtorek napisał:

Swoją drogą Opel stosuje strasznie tandetne materiały obecnie.

to prosze wypisz tutaj kto stosuje lepsze materiały w tej klasie cenowej i w tym segmencie co Astra J

w latach 2010-2015 pracowałem w ASO Opel i nie widziałem takiego uszkodzenia oraz wytarcia skory które jest obok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, binges napisał:

to prosze wypisz tutaj kto stosuje lepsze materiały w tej klasie cenowej i w tym segmencie co Astra J

w latach 2010-2015 pracowałem w ASO Opel i nie widziałem takiego uszkodzenia oraz wytarcia skory które jest obok...

Ostatnio do wyboru w cenie do 80 tysi miałem Astrę i Peugeot 308

 

Ten drugi wydawał się wykonany z lepszych materiałów i był nieco lepiej wyposażony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2018 o 15:21, binges napisał:

to prosze wypisz tutaj kto stosuje lepsze materiały w tej klasie cenowej i w tym segmencie co Astra J

w latach 2010-2015 pracowałem w ASO Opel i nie widziałem takiego uszkodzenia oraz wytarcia skory które jest obok...

Nie wypiszę, bo niestety nie znam innych marek tak dobrze więc się nie będę wygłupiał, ale mam tą astrę od nowości i już zdążył mi się przedziurawić dywanik gumowy kierowcy, totalnie starła mi się nakładka na pedale sprzęgła, wytarła się rzeczona skóra na kierownicy.

Miałem Astrę F, miałem vectrę B i w tej drugiej tak jak już wspominałem kierownik z 200 kkm nalotu wyglądał jak nówka przy tej mojej z astry. Ręce mam takie same od lat...

Wniosek z tego prosty, że Opel (a zapewne inne marki także) stosuje coraz gorsze materiały. Wiadomo, musi być coraz taniej i oszczędniej. Pierwsze co leci to jakość. A może też po prostu trafiłem akurat na gorszy egzemplarz.

Wrogiem Opla nie jestem, powiedziałbym nawet, że jestem fanem i kolejnym autem też pewnie będzie Opel 8] tylko takie jakościowe w sumie pierdoły mocno wkurzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Podbijam temat. W sumie już dawno dostałem od Centrum Reklamacyjnego Opla odpowiedź ale nie miałem czasu Wam wrzucić. Jak można się było spodziewać reklamacja została odrzucona. Trochę się z nimi poprzerzucałem mailami a ostateczna odpowiedź od nich brzmi tak:

 

Cytuj

Odnosząc się do Pańskiego zgłoszenia dotyczącego przetarć szwu na kołe kierownicy pragniemy poinformować, iż skóra jest produktem naturalnym i musi być odpowiednio konserwowana. Aby uniknąć uszkodzeń konieczne jest regularne czyszczenie skórzanego obszycia kierownicy produktami do pielęgnowania skóry lub wodą z mydłem.
Instrukcje pielęgnacji można również znaleźć w instrukcji Obsługi, sekcja "Troska o wygląd / Pielęgnowanie wnętrza".
Z przykrością przyjęliśmy informację o uszkodzeniu elementu przedmiotowego zgłoszenia, jednakże w przypadku Pańskiego zgłoszenia musimy ponownie odrzucić wszelkie roszczenia gwarancyjne

 

Skóra, nitka... whatever :)  Genralnie nie mam czasu na przepychanki. W jakimś stopniu w sumie też rozumiem ich stanowisko, dlatego też temat olałem.

No ale coś z tą nitką zrobić muszę - ktoś zna może w Krakowie lub okolicach jakiegoś ogarniętego tapicera, który mógłby to jakoś uratować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.