Skocz do zawartości

Co kupić do 10 000 zł


Krajowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Wczoraj mi miły Pan skasował Mazdę 6 w Kombi i pilnie poszukuje samochodu do 10 000 zł, ale totalnie nie mam pomysłu co kupić. Mam na głowie urządzanie mieszkania, więc mój budżet jest mocno ograniczony i wole kupić meble niż samochód.

 

Samochód chce kupić na pół max do roku czasu, a potem będzie coś lepszego. 

 

Założenia co do samochodu:

- auto z tych większych, mile widziane kombi

- samochód z LPG - warunek konieczny

- moc min 120-140 KM (to musi jechać)

- klimatyzacja automatyczna

- skrzynia manualna

- mogą być auta typu saab, alfa romeo, choć wolałbym coś z bardziej przyziemnego: Opla, Peugeota, Renault, Fiata itp (Mazda odpada, nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki)

- brak rdzy (tak, doświadczenie po Madzi)

 

Reasumując, musi być nie gorsze od Mazdy 6 z 2002r z silnikiem 2.0 140KM z którym to wrakiem zostanę...

 

 

Jak patrzyłem na szybko, to chyba Vectra C spełni moje wymagania, ale czy coś jeszcze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał co będzie najlepsze. Osobiście szukałabym laguny II 2.0 lub Vectry C na 407 SW raczej nie starczy $$$

I bym zapomniał C5 2.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
 
Wczoraj mi miły Pan skasował Mazdę 6 w Kombi i pilnie poszukuje samochodu do 10 000 zł, ale totalnie nie mam pomysłu co kupić. Mam na głowie urządzanie mieszkania, więc mój budżet jest mocno ograniczony i wole kupić meble niż samochód.
 
Samochód chce kupić na pół max do roku czasu, a potem będzie coś lepszego. 
 
Założenia co do samochodu:
- auto z tych większych, mile widziane kombi
- samochód z LPG - warunek konieczny
- moc min 120-140 KM (to musi jechać)
- klimatyzacja automatyczna
- skrzynia manualna
- mogą być auta typu saab, alfa romeo, choć wolałbym coś z bardziej przyziemnego: Opla, Peugeota, Renault, Fiata itp (Mazda odpada, nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki)
- brak rdzy (tak, doświadczenie po Madzi)
 
Reasumując, musi być nie gorsze od Mazdy 6 z 2002r z silnikiem 2.0 140KM z którym to wrakiem zostanę...
 
 
Jak patrzyłem na szybko, to chyba Vectra C spełni moje wymagania, ale czy coś jeszcze ?
 
Nubira

natapane Redmi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Luke16 napisał:

Tak jak kolega wyżej napisał co będzie najlepsze. Osobiście szukałabym laguny II 2.0 lub Vectry C na 407 SW raczej nie starczy $$$

I bym zapomniał C5 2.0 :)

Na L2PH2 ładną to zapomnij o 10 ;) niby królowa lawet ale po FL jak ktoś ma zadbaną to sprzeda drożej niż octavie czy passata :) a jak jeszcze jest 2.0T Initiale Paris to już cena kosmos za piękną sztukę 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawek_l_83 napisał:

Na L2PH2 ładną to zapomnij o 10

A patrz że nie patrzyłem na ceny. Półtora roku temu, znajomy sprzedał poliftowa 2.0 z LPG za 9500zl autko w bardzo ładnym stanie było i sam się zastanawiałem czy ją nie wziąć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2018 o 09:06, Luke16 napisał:

A patrz że nie patrzyłem na ceny. Półtora roku temu, znajomy sprzedał poliftowa 2.0 z LPG za 9500zl autko w bardzo ładnym stanie było i sam się zastanawiałem czy ją nie wziąć. ;)

Ja w tym roku miałem chętnego na swoją za 15kzł a mam ją z 2006r ale bogata opcja: grzana przednia szyba, fotele itd... brak panoramy, pełnej skóry, navi, przebieg 134kkm ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slawek_l_83 napisał:

Ja w tym roku miałem chętnego na swoją za 15kzł a mam ją z 2006r ale bogata opcja: grzana przednia szyba, fotele itd... brak panoramy, pełnej skóry, navi, przebieg 134kkm ;)

 

 

 

Magia przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2018 o 06:01, mokrii napisał:

Nubira

natapane Redmi5
 

 

To wbrew pozorom nie jest dowcip ;]

Ja takie auto użytkowałem jeszcze rok temu i w sumie to gdyby nie jakaś fanaberia na zmianę samochodu, to pewnie do tej pory bym jeździł.

Tam tylko KONIECZNIE trzeba wymienić przewody hamulcowe. I tyle.

 

Nawet osiągi były całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, slawek_l_83 napisał:

Ja w tym roku miałem chętnego na swoją za 15kzł a mam ją z 2006r ale bogata opcja: grzana przednia szyba, fotele itd... brak panoramy, pełnej skóry, navi, przebieg 134kkm ;)

 

 

 

W tej cenie pogoniłbym nawet jakbym nie miał w planach sprzedaży. 15 kPLN za 12-latka? Sprzedałbym od ręki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, spad napisał:

Sprzedałbym od ręki. :)

I co byś kupił? Za Scenica II fl z 2007 roku pierwsza rejestracja 2008 206tys km przebiegu dostałem 13500zl. Używki, ładne zadbane poszły do góry, w DE za darmo aut też nie rozdają. A benzyny czy same czy z LPG to już w ogóle chodliwy temat. 

Ładny Scenic I ph2 w pb to koszt 6-8tys zł w dieslu 3-5 i nikt tego nie chce. Znajomy buja się z Clio 1.5dci prawie pół roku i zszedł już na 2700zl. Clio z 2005 roku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dać 10 tys za Astre G to trzeba mieć nierówno pod kopułą. 
Dlaczego? Co bys zatem proponowal duzo lepszego?
Mozna kupic wzglednie mlode auto z klima i pewna historia o smiesznie niskich kosztach utrzymania...
Co wiecej potrzeba do jazdy wkolo komina?
Ja bym wolal taka Astra niz jakis wynalazek...
10kPLN to dobry rower kosztuje ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rostex napisał:

Żeby dać 10 tys za Astre G to trzeba mieć nierówno pod kopułą. 

nierówno pod kopułą to trzeba mieć, żeby tak gadać.

brat kupił w styczniu taką właśnie za 10,300, grudzien 2007, benzyna z klimą, 150 tys przebiegu, nie malowana nigdzie i śmiga aż miło. tydzień od zakupu dołożył lpg, które juz mu sie prawie zwróciło.

w dobrym stanie auta za mniej niz 10 tys sie nie kupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, slawek_l_83 napisał:

Ja w tym roku miałem chętnego na swoją za 15kzł a mam ją z 2006r ale bogata opcja: grzana przednia szyba, fotele itd... brak panoramy, pełnej skóry, navi, przebieg 134kkm ;)

To trzeba było sprzedać, dołożyć kilka $$$ i przyjeżdżać po mojego paścia :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blue_ napisał:

nierówno pod kopułą to trzeba mieć, żeby tak gadać.

brat kupił w styczniu taką właśnie za 10,300, grudzien 2007, benzyna z klimą, 150 tys przebiegu, nie malowana nigdzie i śmiga aż miło. tydzień od zakupu dołożył lpg, które juz mu sie prawie zwróciło.

w dobrym stanie auta za mniej niz 10 tys sie nie kupi

Za 10 tys to na spokojnie kupisz Astrę H z początku produkcji czyli 2004-2005 rok. Model o wiele młodszy, lepiej wyciszony itp. Ale dopóki się trafiają tacy miłośnicy starych modeli to te trzymają cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rostex napisał:

Za 10 tys to na spokojnie kupisz Astrę H z początku produkcji czyli 2004-2005 rok. Model o wiele młodszy, lepiej wyciszony itp. Ale dopóki się trafiają tacy miłośnicy starych modeli to te trzymają cene.

Vectrę C też, tylko kilka lat starszą, z przebiegiem nieznanym, pochodzeniem również.

Astra H za te pieniądze będzie również raczej stan kiepski. Tutaj za AG to dobra kasa, bo można kupić bardzo dobry egzemplarz, który nie będzie się potem sprzedawał wieki, ani nie będzie szybko wymagał inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2018 o 21:38, Tilok napisał:

To trzeba było sprzedać, dołożyć kilka $$$ i przyjeżdżać po mojego paścia :phi:

Żonka zakazała sprzedaży Laguny bo jest w idealnym stanie, za to sprzedaliśmy corolle - wybrała francuza zamiast japońca :]

 

Ty mi Espaca pogoń :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2018 o 14:34, spad napisał:

W tej cenie pogoniłbym nawet jakbym nie miał w planach sprzedaży. 15 kPLN za 12-latka? Sprzedałbym od ręki. :)

Tylko nic byś lepszego w tej cenie nie kupił, tak ogarniętego... z takim realnym przebiegiem 135kkm :] i w takim stanie blacharskim ... wnętrze bez rys jak nowe, tylko maska lakierowana reszta fabryka, 2kpl nowych kół...

Już sporo się naoglądałem samochód na sprzedaż i myślę, że spokojnie ktoś inny dałby za nią 13-14 jakby się naoglądał trupów :facepalm:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2018 o 14:11, Lato8 napisał:

Magia przebiegu

Może i tak, ale koleś mnie zna i wie jak u mnie z autami jest...

Ostatnio lekko usłyszałem pukniecie na koleinach i od razu u Maćka zamówiłem 2 końcówki drążków oryginalnych to co, że puka z lewej jak z prawej będzie to samo za chwile, więc wymieniłem obie strony...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czachabrava napisał:

Wszystko fajnie, ciesze się, że masz taka super lagune. Ale czemu w każdym wątku jest poruszany temat Twojej nieskazitelnej laguny. Ile Ci ludzie proponują za nią i jakie to super auto? Otwórz chwal wątek na HP.

 

Od 3 lat ja moze sprzedac, ale nie sprzedaje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czachabrava napisał:

Olej?

Czyzby?

Oleum (kwas siarkowy dymiący) – zwyczajowa nazwa roztworu tlenku siarki(VI) (SO3) w bezwodnym kwasie siarkowym.

Oleum uzyskuje się zwykle w trakcie produkcji kwasu siarkowego. Nasycając stopniowo 95% kwas siarkowy SO3 uzyskuje się najpierw 100% kwas siarkowy, a przy dalszym jego nasycaniu tworzy się oleum. W zależności od stężenia SO3 występują w nim jony różnych kwasów polisiarkowych. Przy stosunku H2O:SO3 = 1:2 produkt określany jest jako kwas pirosiarkowy (inaczej kwas disiarkowy(VI) lub kwas dwusiarkowy, H2S2O7). Substancja ta jest silnie żrąca. Z wodą daje kwas siarkowy:

H2S2O7 + H2O → 2H2SO4

Stężenie oleum bywa podawane w % wyższych niż 100, gdzie np. 20% oleum, czyli 20% roztwór SO3 w H2SO4 odpowiada kwasowi siarkowemu o stężeniu 100% + 18/80*20% = 104,5%.

 Czyzby auta w misce olejowel mialy OLEUM???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, fanlan napisał:

Czyzby?

Oleum (kwas siarkowy dymiący) – zwyczajowa nazwa roztworu tlenku siarki(VI) (SO3) w bezwodnym kwasie siarkowym.

Oleum uzyskuje się zwykle w trakcie produkcji kwasu siarkowego. Nasycając stopniowo 95% kwas siarkowy SO3 uzyskuje się najpierw 100% kwas siarkowy, a przy dalszym jego nasycaniu tworzy się oleum. W zależności od stężenia SO3 występują w nim jony różnych kwasów polisiarkowych. Przy stosunku H2O:SO3 = 1:2 produkt określany jest jako kwas pirosiarkowy (inaczej kwas disiarkowy(VI) lub kwas dwusiarkowy, H2S2O7). Substancja ta jest silnie żrąca. Z wodą daje kwas siarkowy:

H2S2O7 + H2O → 2H2SO4

Stężenie oleum bywa podawane w % wyższych niż 100, gdzie np. 20% oleum, czyli 20% roztwór SO3 w H2SO4 odpowiada kwasowi siarkowemu o stężeniu 100% + 18/80*20% = 104,5%.

 Czyzby auta w misce olejowel mialy OLEUM???

Widocznie kolega robciolas leje do silnika co popadnie. Jedni używają płukanek, inni ropy, cerateca. A on leje OLEUM. Widzisz w tym jakiś problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czachabrava napisał:

Widocznie kolega robciolas leje do silnika co popadnie. Jedni używają płukanek, inni ropy, cerateca. A on leje OLEUM. Widzisz w tym jakiś problem?

A Ty problemy z pisania bzdur nie widzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.