Skocz do zawartości

Opel Astra K


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Maciej__ napisał:

To jakos wyjatkowo tanio u Ciebie :ok: Regularna cena, czy masz jakas znizke -30%?

Jak pytalem to najtaniej bylo chyba 499 ale bez filtra... Finalnie zaplacilem chyba 600PLN.

Ale ty masz AK czy AJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądy Cruze (prawie to samo co Astra J) co 15 kkm

w ASO Opla:

1. 680 zł

2. 715 zł

3. 1124 zł (+ klocki tył)

4. 1412 (+ klocki przód i świece)

w prywatnym warsztacie

5. 380 zł

6. 226 zł

7. 254 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kravitz napisał:

 

Dobra, ciekawostka, która powoduje że zgłupiałem ;]

 

Pobawiłem się trochę Excelem, bo dostałem ofertę na VW Golfa GTI Performance. Taki będzie do odbioru w listopadzie, czyli mnie to urządza. Produkuje się podobno.

 

Nie porównuję tutaj samych aut bo byłoby to trochę bez sensu.

To co razi w oczy, to cena Golfa mocno wyższa od ceny Astry, ale tańsze ubezpieczenie i oferta finansowania. 

Obie rzeczy to oferty dealera.

 

I co wychodzi? Ciekawostka :)

Dwie ostatnie linijki z arkusza :hmm:

Przyjąłem cenę sprzedaży 3,5 letniego auta, na poziomie 55% nowego.

 

Edit: cena serwisu, to cena pakietu w VW za 3 letni serwis. Dla Astry przyjąłem że mnie będzie kosztować 1300PLN każdy serwis. Mogłem przesadzić, ale to kwot bardzo nie zmieni.

 

image.png.ec5e58e18e6a5365c528e576f5854e56.png

Na telefonie nie widzę, ale to miesięcznie to za co? Dałeś wpłatę własną na Golfa wyższą o połowę :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bartekm napisał:

Na telefonie nie widzę, ale to miesięcznie to za co? Dałeś wpłatę własną na Golfa wyższą o połowę :bzik:

Ale ma zamiar znacznie drożej sprzedać tego golfa potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jaruga napisał:

 

To wcale nie jest śmieszne - ja nie mam dokąd jeździć ;) mam 1,5 km do pracy a do marketu 200m i tak na dobrą sprawę to nie potrzebuję samochodu ;] I weź tutaj sobie jakoś logicznie uzasadnij taką drogą zachciewajkę 

 

Rower elektryczny sobie kup ;] :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kravitz napisał:

Dobra, ciekawostka, która powoduje że zgłupiałem 

 

cena ceną, tabelka tabelką, ale widzę że jak zwykle kombinujesz. Nie chce mi się teraz szukać dokładnych danych Golfa GTI Performance, ale brzmi drapieżnie ;]. Koła pewnie przynajmniej 18", zawias betonowy, fotele kubełkowe, burczący wydech... Na pewno bardzo fajny samochód, ale czego Ty właściwie potrzebujesz? Bo Astra 200KM to zwykła Astra, tak samo wyciszona, z takim samym normalnym zawieszeniem jak słabsze wersje, na kołach 17", które jeszcze jako tako nadają się na atakowanie krawężników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maro_t napisał:

 

cena ceną, tabelka tabelką, ale widzę że jak zwykle kombinujesz. Nie chce mi się teraz szukać dokładnych danych Golfa GTI Performance, ale brzmi drapieżnie ;]. Koła pewnie przynajmniej 18", zawias betonowy, fotele kubełkowe, burczący wydech... Na pewno bardzo fajny samochód, ale czego Ty właściwie potrzebujesz? Bo Astra 200KM to zwykła Astra, tak samo wyciszona, z takim samym normalnym zawieszeniem jak słabsze wersje, na kołach 17", które jeszcze jako tako nadają się na atakowanie krawężników...

Jak to czego? Poprzynudzać przez następne dwa lata, wybierając kolejne auta jako już za chwilę do kupienia. Żeby nie było to takich userów jest kilku i dobrze, bo coś się dzieje :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2018 o 20:32, maro_t napisał:

 

cena ceną, tabelka tabelką, ale widzę że jak zwykle kombinujesz. Nie chce mi się teraz szukać dokładnych danych Golfa GTI Performance, ale brzmi drapieżnie ;]. Koła pewnie przynajmniej 18", zawias betonowy, fotele kubełkowe, burczący wydech... Na pewno bardzo fajny samochód, ale czego Ty właściwie potrzebujesz? Bo Astra 200KM to zwykła Astra, tak samo wyciszona, z takim samym normalnym zawieszeniem jak słabsze wersje, na kołach 17", które jeszcze jako tako nadają się na atakowanie krawężników...

 

Wrzuciłem Golfa tutaj jako ciekawostkę ;) Sporo droższe auto, z lepszymi osiągami, wychodzi cenowo podobnie, z powodu tańszego finansowania i lepszej oferty ubezpieczeniowej :)

 

Felgi Golf ma 17", tak samo jak Astra.

Nie jestem pewny, ale wersja Performance ma chyba jako standard regulowane zawieszenie. Możesz wybrać Komfort i jest to wtedy zwykły Golf, a możesz beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2018 o 16:49, format napisał:

Ale ma zamiar znacznie drożej sprzedać tego golfa potem.

 

Dobra, chyba jednak będzie Golf.

Te auta trudno przebić, przez to co oferuje VW w finansowaniu, ubezpieczeniu i dodatkach

 

To co dzisiaj przyszło na email ;]

 

"Szanowny Panie Piotrze przesyłam specyfikacje VW Golfa wraz z oferta leasingu.

Dodatkowa gwarancja 2+2 / 80 000 KM wraz z pakietem przeglądów 4 / 60 000 KM jednorazowa opłata w PROMOCJI  - 299 zł brutto."

 

Dzisiaj jeszcze byłem w salonie Renuara, ale jak powiedziałem że mam ofertę z VW z finansowaniem, to powiedzieli tylko, że "to trudny przeciwnik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kravitz napisał:

...trudno przebić, przez to co oferuje VW w finansowaniu, ubezpieczeniu i dodatkach

"Szanowny Panie Piotrze przesyłam specyfikacje VW Golfa wraz z oferta leasingu.

Dodatkowa gwarancja 2+2 / 80 000 KM wraz z pakietem przeglądów 4 / 60 000 KM jednorazowa opłata w PROMOCJI  - 299 zł brutto."

Potwierdzam, ten pakiet serwisowy dostałem w cenie, bez pytania (wypadną mi pewnie tylko 2 przeglądy przez 4 lata, ale zawsze to jakieś 2k PLN w kieszeni)

Koszt kredytu natomiast był taki, że żal było brać auto w całości za gotówkę. U innych ten sam kredyt kosztowałby extra 5-7k PLN więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2018 o 20:08, kravitz napisał:

Dobra, chyba jednak będzie Golf.

###

Dzisiaj jeszcze byłem w salonie Renuara, ale jak powiedziałem że mam ofertę z VW z finansowaniem, to powiedzieli tylko, że "to trudny przeciwnik"

A ja wczoraj byłem przejechać się Sportsvanem z racji tego ze to auto mi sie nawet podoba i użytkowo jest super dopasowane do moich potrzeb.

Dzień wcześniej jechałem krótką trasę Renault Megane kombi, a to auto stylistycznie mnie jest po prostu extra.

No i nie potrafię powiedzieć jednoznacznie które mi się bardziej podobało, ale chyba trochę skłaniałbym się do Megane...

Sportsvan niby bardzo poprawny Ale jakiś taki nijaki.

Teraz jeżdżę Golfem V z którego jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sowik85 napisał:

No i nie potrafię powiedzieć jednoznacznie które mi się bardziej podobało, ale chyba trochę skłaniałbym się do Megane...

 

Przyznam, że gdybym brał pod uwagę tylko wygląd i chciał kompakta, to bym brał Megane, albo.....Civica ;]

 

Ja czasami kupuję głupie samochody, ale zasadniczo to jestem zadowolony najbardziej z tych które mi się w arkuszu kalkulacyjnym zgadzają ;)

 

Od trzech dni jeżdżę na rowerze do pracy. Nawet fajnie.

 

Golf zamówiony, zbieram papiery do wniosku leasingowego. Pechowo wysłałem papiery pocztą za zeszły miesiąc do księgowej i pewnie z tydzień zajmie zanim dojdą i będą zaksięgowane ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maro_t napisał:

 

bo bym potem przez x lat musiał słuchać, że znowu wybrałem egoistycznie i nawet szafki z Ikei nie ma jak przewieźć. To teraz się da, już raz nawet wiozłem ;]

A Ty wiesz co ja mam w domu za jeepa 5.9 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał:

 

bo bym potem przez x lat musiał słuchać, że znowu wybrałem egoistycznie i nawet szafki z Ikei nie ma jak przewieźć. To teraz się da, już raz nawet wiozłem ;]

To niebezpieczna droga. Kupujesz duże auto, a potem wozisz meble z Ikei całej rodzinie ;) :hehe:

Samochód trzeba wybierać właśnie egoistycznie ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż Ciebie żona ponoc wspiera i namawia na te gruchoty :hmm:
Bo wie że jak nie to to marudzę jej o motocyklu. Poza tym kilka razy ja przewiozlem c2 i też nie chciała już żebym nim jeździł. Ale ostatnio jak zobaczyła bagażnik w jeepie żeby płytki przewieźć to się załamała... 2 butle lpg ;) na szczęście siedzenia po złożeniu dają radę hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.