Skocz do zawartości

100.000km


electrofinger

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przejechałem tyle autem które widnieje w profilu. Kupiłem go w grudniu 2014 jako jeszcze pięcioletnie, za dwa miesiące będzie w moich rękach 4 lata. Pojechałem do DE do komisu, oglądnąłem, kupiłem... Dlaczego takie? Jest większe od poprzednika czyli A4 B5 1.8T, nowsze, cichsze, zdecydowanie lepiej wyposażone, ładniejsze. Na model ten zwróciłem pierwszy raz uwagę zaraz po przyjeździe do Austrii, parkował kilka metrów od wejścia do domu. Nie mogłem się napatrzeć...

 

Spalanie:

- jeżdżę głównie trasy, w A mieszkam na wsi więc korki są mi obce. Jeżdżę raczej dynamicznie więc wychodzi ok. 7,2l/100km Diesla. Poprzednik generował 8,5l/100km benzyny.

Serwis:

- Przeglądy co 30.000km robię w ASO olej, filtry itp. Dodatkowo po 15.000km wymieniam olej i filtry ale już w normalnym serwisie, mimo Long Life. Filtry i olej kupuję sam, jest to koszt ok. 400zł. Wymiana tego wszystkiego w ASO doliczając coś co wypadnie a nie jestem przygotowany to tak do 1000zł np. płyn hamulcowy, czy wymiana filtra paliwa, jakaś śruba, uszczelka itd...

Co się zepsuło:

- zamek drzwi kierowcy - otwierał drzwi po dwukrotnym naciśnięciu przycisku pilota, koszt w ASO 1055zł. Akurat była promocja i cena była niższa o 14%.

- lampy tylne zewnętrzne - "padają" LED`y - trzeba wymienić całą lampę. Zamówiłem ori Valeo w DE z przesyłką 110 Euro. Wymieniłem sam. Po miesiącu padła druga strona więc powtórnie 110 Euro.

- trzecie światło stopu - ok. 85 Euro w ASO w Austrii. Wymieniłem sam.

- czujnik temperatury w katalizatorze - migała kontrolka świec żarowych, żadnych problemów podczas jazdy. 650zł w ASO czujnik + wymiana bez promocji.

- urwałem na myjni tylną wycieraczkę - 240zł w ASO z wymianą i dyszą płynu. Była sobota, dobrze że mieli i zrobili.

- zawór EGR - tu się chyba dałem naciągnąć, ale jak kupiłem auto i dowiedziałem się że silnik jest nowy, jest wpis w ASO, to stwierdziłem że kasę zamiast na rozrząd to mogę wydać na zawór. 1070zł w ASO.

Czego nie dotykałem z rzeczy powszechnie uważane za drogie i psujące się:

- sprzęgło/dwumasa - nic, cisza, zero objawów

- wielowahacz - cisza, zero oznak zurzycia

- DPF - wg pomiaru na ostatnim przeglądzie w filtrze mam 11.27g sadzy nie do usunięcia a wartość graniczna to 25g. Jeżdżąc tak dalej to można zrobić jeszcze 300.000km...

Rzeczy eksploatacyjne:

- ze dwa lata temu wymieniłem tarcze i klocki z przodu. Kupiłem ATE w hurtowni, a wymiana w Feu Vert - cen nie pamiętam.

- w tym roku tarcze i klocki tył, też ATE, też sam kupiłem w hurtowni, ten sam serwis ale już pod nazwą Norauto bo ich kupili - cen nie pamiętam

 

3 wady tego auta:

- poprzedni właściciel. To są szczegóły, ale ja zwracam na nie uwagę. Większość ludzi traktuje auto jako przedmiot codziennego użytku, natomiast dla mnie samochód jest jedną z najważniejszych rzeczy. Więcej uwagi i nie powstaną drobne ryski, zadrapania...

- oświetlenie - Xenony świecą słabo. Jak jest noc i jest sucho to jest OK ale w deszczu to jest porażka... Do tego dochodzą tylne lampy LED które opisałem wyżej. Co ciekawe te lampy co są w klapie (avant) się nie psują i powstaje różnica: nóweczki lampy od zewnętrznej i porysowane, zmatowione lampy w klapie... A od kupna nie przepaliła się żadna żarówka no i oświetlenie wnętrza i zegarów jest perfekcyjne. Mamy tu nawet podświetlanie ręki...

- ukręcający się napęd pompy oleju - mam poprawiona wersję silnika: CAHA gdzie tzw. imbus został zmodyfikowany. Wg krążących opinii usterka nie została wyeliminowana - byłem w poleconym warsztacie w celu dokonania poprawek.

 

3 zalety:

- wygląd - nie mogłem się napatrzeć. Normalnie auto mi powszednieje po trzech miesiącach, a to dopiero po trzech latach.

- MMI 3G - Multi Media Interfejs i wszystko co z nim związane. Posiada 40Gb HDD gdzie znajdują się mapy do navi i muzyka jak sobie wgramy. Odtwarzacz DVD i kolorowy ekran, można filmy oglądać podczas jazdy. Zmieniarka na 6 płyt, wejście na dwie karty pamięci i kartę SIM. Obsługa wielu funkcji przyciskami w kierownicy. Obsługiwać MMI możemy również mową, ale w j. niemieckim. Głośników z przodu mamy po trzy na stronę a z tyłu po dwa. Nie mam B&O ani Bose a dźwięk mimo tego jest super.

- układ jezdny - czyli zawieszenie (jest tu 14 wahaczy), hamulce i napęd. Mam dobre opony które w połączeniu z konstrukcją pojazdu powodują że auto świetnie trzyma się drogi, hamuje bardzo przyzwoicie.

 

Po zakupie jak się pochwaliłem na HP to znalazło się kilku osobników, którzy stwierdzili, że to trzeba być debilem żeby dać tyle pieniędzy za używane auto, drogie w eksploatacji i w ogóle. Lepszym wyborem była Panda w gazie, bo nowe i tanie i nic się nie psuje i mało pali. Ani przez 5 sekund nie podzielałem i nie podzielam tej opinii.

 

Taka ciekawostka:

nie odpalił raz jeden. Zostawiłem włączoną lodówkę w bagażniku i wyładował się akumulator. Zestresowałem się bardzo bo sytuacja miała miejsce na promie...

WP_20150429_18_11_01_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Cinos napisał:

polifta masz? fajne auto, zawsze mi sie podobały

to 2.0 nie jest za małe do tej budy?

takie 3.0 TFSI musi jeździć pięknie

Polift. Dosyć rzadki egzemplarz bo produkowany ok. 2,5 roku w tej konfiguracji.

170KM powoduje że tym autem da się już jechać. Na autostradzie sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podzielenie się informacjami o aucie ;)
Jednak nie zawsze używane „premium” nie zawsze jest mega kosztowne.

Tez myślałem o A6c6 jak kupowałem w maju passerstti ale akurat nie było nic ciekawego pod leasing a teraz żałuje.

Planujesz wymieniać ? Jeśli tak, to na C7 czy inną markę ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie tez jestem zadowolony z A6. Chociaż ostatnio mialem małą kumulacji awarii, przednie wycieraczki - zatarł się mechanizm, padły moduły wentylatorów chłodnicy, wymiana paska pompy wytryskowej auto szarpało a w rezultacie przestalo odpalać wszystkie awarie wystąpiły w przeciągu miesiąca. Ogólnie Audi ma mnóstwo zalet przede wszystkim komfort jazdy, wygłuszenie, prowadzenie, ale trzeba mieć świadomość tego, że pewnie naprawy mogą kosztować worek pieniądzy. Ps Wymiana żarników zdecydowanie poprawia oświetlenie drogi.

WP_20180515_16_12_56_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Azbest napisał:

.. i sprawdzić odbłyśniki wewnętrzne - mogą wymagać regeneracji.

I da się to ot tak zobaczyć czy trzeba mieć jakieś lusterko czy kamerkę inspekcyjną? Oglądałem kiedyś filmiki z wymiany i o ile dobrze pamiętam to ok pół godziny na stronę trzeba poświęcić. Dodam że widoczność się nie pogarsza - od kupna jest zawsze tak samo w określonych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, electrofinger napisał:

I da się to ot tak zobaczyć czy trzeba mieć jakieś lusterko czy kamerkę inspekcyjną? Oglądałem kiedyś filmiki z wymiany i o ile dobrze pamiętam to ok pół godziny na stronę trzeba poświęcić. Dodam że widoczność się nie pogarsza - od kupna jest zawsze tak samo w określonych warunkach.

Są zakłady co się zajmują regenracją xenonów, wymienią żarniki i obejrzą odbłyśniki. Pewnie będą ok, w fordach i reno się wypalały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, listoor napisał:

Dzięki za podzielenie się informacjami o aucie ;)
Jednak nie zawsze używane „premium” nie zawsze jest mega kosztowne.

Tez myślałem o A6c6 jak kupowałem w maju passerstti ale akurat nie było nic ciekawego pod leasing a teraz żałuje.

Planujesz wymieniać ? Jeśli tak, to na C7 czy inną markę ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

To moje piąte Audi. Pierwszym autem było Audi (B1 lift). Obecne jest trzecim z rzędu - wcześniej B5, C3 oraz B3. Nie czuję potrzeby zmiany marki. Chętnie kupię w przyszłości C7. Najbardziej podoba mi się jednak A7, może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎10‎-‎06 o 12:55, electrofinger napisał:

żeby dać tyle pieniędzy za używane auto, drogie w eksploatacji i w ogóle

Wez pod uwage ze Twoje niskie koszty i mala awaryjnosc to tez po czesci wynika ze sposobu eksploatacji. jezdzisz glownie trasy, dynamicznie .... inaczej wszystko mogloby wygladac jakbys jezdzil wiecej po miescie, w korkach, po dziurawych drogach itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, gregoryj napisał:

Wez pod uwage ze Twoje niskie koszty i mala awaryjnosc to tez po czesci wynika ze sposobu eksploatacji. jezdzisz glownie trasy, dynamicznie .... inaczej wszystko mogloby wygladac jakbys jezdzil wiecej po miescie, w korkach, po dziurawych drogach itp itd

 

Albo trafił na inny egzemplarz. Bardzo lubię VAGi, świetnie się w nich czuję, samochody same w sobie są ok, natomiast jazda zaczyna się jak musisz samochód naprawić - zarówno w ASO VW jak i Audi czuję się jak intruz co przyszeł do polmozbytu, ceny za naprawę różnych rzeczy są astronomiczne, po to żebyś czasem nie zdecydował się na cokolwiek poza robieniem u nich przeglądu. Sytuacja taka jest od około 5 lat, coś pozmieniali w polityce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, gregoryj napisał:

Wez pod uwage ze Twoje niskie koszty i mala awaryjnosc to tez po czesci wynika ze sposobu eksploatacji. jezdzisz glownie trasy, dynamicznie .... inaczej wszystko mogloby wygladac jakbys jezdzil wiecej po miescie, w korkach, po dziurawych drogach itp itd

Dlatego z premedytacją wziąłem duże używane premium. No i może jeszcze dlatego że mi się urodziło drugie dziecko. Dokupiłem Box na dach i wtedy mogliśmy już spakować prawie cały dom jadąc na wakacje. Chodziło o komfortowe przemieszczanie się między A a PL.  No i żeby 4 osoby się zmieściły. Kiedyś mówiłem że podczas jednego dnia jazdy po Krakowie następuje takie samo zużycie co po 30 dniach Austrii.

 

Przymierzałem się do Audi A4 B8 ale tam nie ma kompletnie miejsca. Skoda jest większa w środku ale to jednak Skoda. Myślałem jeszcze o Mondeo ale nie chciałem przed lifta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Vadero napisał:

 

Albo trafił na inny egzemplarz. Bardzo lubię VAGi, świetnie się w nich czuję, samochody same w sobie są ok, natomiast jazda zaczyna się jak musisz samochód naprawić - zarówno w ASO VW jak i Audi czuję się jak intruz co przyszeł do polmozbytu, ceny za naprawę różnych rzeczy są astronomiczne, po to żebyś czasem nie zdecydował się na cokolwiek poza robieniem u nich przeglądu. Sytuacja taka jest od około 5 lat, coś pozmieniali w polityce...

Pisałem niedawno że ja w Krakowie do mojego ASO dodzwonić się nie mogę. Trzeba używać fortelu i dzwonić na salon i wtedy łaskawie przekazują informacje że ktoś się chce z nimi skontaktować i jest szansa że oddzwonią Po kilku godzinach...

Ostatnio na stronie Audi zauważyłem że jest panel klienta poprzez który można się samemu umówić na wizytę jednak musi to być przynajmniej tydzień wcześniej a najlepiej dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vadero napisał:

 

Albo trafił na inny egzemplarz. Bardzo lubię VAGi, świetnie się w nich czuję, samochody same w sobie są ok, natomiast jazda zaczyna się jak musisz samochód naprawić - zarówno w ASO VW jak i Audi czuję się jak intruz co przyszeł do polmozbytu, ceny za naprawę różnych rzeczy są astronomiczne, po to żebyś czasem nie zdecydował się na cokolwiek poza robieniem u nich przeglądu. Sytuacja taka jest od około 5 lat, coś pozmieniali w polityce...

 

nie pamiętam gdzie, ale słyszałem taki tekst: "bo serwis jest od zarabiania pieniędzy a nie od naprawiania aut" to by tłumaczyło zmiany w polityce o której piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2018 o 12:55, electrofinger napisał:

- zawór EGR - tu się chyba dałem naciągnąć, ale jak kupiłem auto i dowiedziałem się że silnik jest nowy, jest wpis w ASO, to stwierdziłem że kasę zamiast na rozrząd to mogę wydać na zawór. 1070zł w ASO.

Czekaj, to jest niemożliwie niska cena. 

Chyba, że ten model to jeszcze nie jest common rail ze słynnej oszukańczej serii, tylko wcześniejszy, bo gdyby to był EGR ze zblokowanym sterownikiem, to minimalna cena, jaką się osiąga jest 1700. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mrBEAN napisał:

Jaka szacowana utrata wartości przez te 4 lata?

Może być 10kpln a równie dobrze 30kpln. Identycznego na otomoto nie ma tzn w takiej konfiguracji. Jest dość dobrze wyposażone  jak na silnik 2 l i manualną skrzynię . Jak mam tą różnicę liczyć? Od tego ile kosztowały w Austrii w Niemczech czy w Polsce? 

Nie wiem nawet ile kosztował jako nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KTB napisał:

Czekaj, to jest niemożliwie niska cena. 

Chyba, że ten model to jeszcze nie jest common rail ze słynnej oszukańczej serii, tylko wcześniejszy, bo gdyby to był EGR ze zblokowanym sterownikiem, to minimalna cena, jaką się osiąga jest 1700. 

Może mi jakąś podróbę dali :hmm:

Na razie działa od daty zamontowania i nie protestuje. Stary mam w pudełku po nowym, mogę cyknąć fotę :cfaniak:

fv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, electrofinger napisał:

Pisałem niedawno że ja w Krakowie do mojego ASO dodzwonić się nie mogę. Trzeba używać fortelu i dzwonić na salon i wtedy łaskawie przekazują informacje że ktoś się chce z nimi skontaktować i jest szansa że oddzwonią Po kilku godzinach...

Ostatnio na stronie Audi zauważyłem że jest panel klienta poprzez który można się samemu umówić na wizytę jednak musi to być przynajmniej tydzień wcześniej a najlepiej dwa

Do mnie sami dzwonią, przyjeżdżam na kawe ot tak bo mnie zapraszają, na premiery tez ... kwestia ludzi ;] No ale ja im klientów wielu nakręciłem ;] 

 

fakt faktem ze za nowe klocki i tarcze z przodu zostawiłem 2,6 :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chorzyn napisał:

Do mnie sami dzwonią, przyjeżdżam na kawe ot tak bo mnie zapraszają, na premiery tez ... kwestia ludzi ;] No ale ja im klientów wielu nakręciłem ;] 

Ja mam już stare auto i powinienem olać ich usługi, bo pieczątki w książce serwisowej się nigdy nie zwrócą podczas odsprzedaży. Właściwie to tylko obciążają auto prawdziwymi zapisami o stanie technicznym i przebiegu. Jestem miernym klientem skoro sam olej przywożę... pewnie mają zapamiętany mój nr tel i dlatego nie odbierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, electrofinger napisał:

Ja mam już stare auto i powinienem olać ich usługi, bo pieczątki w książce serwisowej się nigdy nie zwrócą podczas odsprzedaży. Właściwie to tylko obciążają auto prawdziwymi zapisami o stanie technicznym i przebiegu. Jestem miernym klientem skoro sam olej przywożę... pewnie mają zapamiętany mój nr tel i dlatego nie odbierają.

Zmień ASO, napisz do importera ... szybko się zbiorą do roboty ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Chorzyn napisał:

Zmień ASO, napisz do importera ... szybko się zbiorą do roboty ... 

Mają niedaleko mnie otworzyć trzecie ASO, może tam będzie lepiej. Bełtowski to porażka na całej linii, tam za stryja nie pojadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TomekD000 napisał:

oni już stracili autoryzacje vw/audi...

przy aleju pokoju jest nowe ASO

O tym mówię, ale mapy google jeszcze tego nie pokazują.

Bełtowski stracił autoryzację??? Super wiadomość :bananpapa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, electrofinger napisał:

O tym mówię, ale mapy google jeszcze tego nie pokazują.

Bełtowski stracił autoryzację??? Super wiadomość :bananpapa:

po co mapy google :] aleja pokoju 78, porsche kraków, są jakoś od 2 miesięcy

 

i to już jakiś czas temu stracili, więc chyba więcej było narzekających na nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, electrofinger napisał:

Może mi jakąś podróbę dali :hmm:

Raczej jest to inna konstrukcja niż mój CAYC ale nie znam się. Starszy ponad dwa lata. Nie znalazłem mojego numeru części na razie bo bym poszukał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.