Skocz do zawartości

Kompresor - końcówka do pompowania


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z końcówkami do pompowania, chodzi o takie typowe z manometrem i gwintem jak w samochodach. Miałem jakieś badziewne końcówki i po kilku tygodniach okazało się, że zgubił się ten bolec co wciska wentyl. Kupiłem Stanleya i znów po jakimś czasie to samo, chce pompować a bolca nie ma 8-)

TTTM czy są takie co nie wypadają ? 

Może macie jakieś patenty na to ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli z końcówkami zaciskanym na wentylu czy nakręcanymi?

Z tych pierwszych  to mam jakąś chińską tandetę już z 10 lat-co prawda manometr już dawno nie działa (zresztą przy osobowych był trochę mało dokładny, bo skala do 12 bar) ale reszta funkcjonuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał:

Masz na myśli z końcówkami zaciskanym na wentylu czy nakręcanymi?

Z tych pierwszych  to mam jakąś chińską tandetę już z 10 lat-co prawda manometr już dawno nie działa (zresztą przy osobowych był trochę mało dokładny, bo skala do 12 bar) ale reszta funkcjonuje...

Te co miałem miały taką blaszkę, która się wciskało i zaciskało na wentylu. U mnie reszta działa idealnie, ale przez to że wypadł gdzieś ten bolec to jest bezużyteczne. Tak to wygląda:

20181007_200246.jpg.3a1897ee7119f740fd7c2536c7034b04.jpg

18 minut temu, szyman napisał:

Jakieś dziwne te końcówki, podejdzie to do std wentyla samochodowego ?

U Ciebie nie wypada ten bolec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugo używałem takiego kątowego jeszcze rodem z PRL

Teraz od pół roku też kątowy z allegro, na razie nic mu nie jest.

Minus że nie trzyma się sam, trzeba dociskać bo potrafi zeskoczyć 

 

Te proste to kojarzę że stacji i faktycznie bywały uszkodzone 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szyman napisał:

 

Ale do aut to wystarczyłby taki max 4 Bar . A dobry/dokładny to ponad zł 200. Użycie 10 razy w roku to przerost formy nad treścia.

Ja mam w garażu taki 16 bar i powiem ze zmierzenie i ustalenie ciśnienia na 2.4 to jest problem przy tarczy o śr 5cm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2018 o 16:30, sherif napisał:

Mam problem z końcówkami do pompowania, chodzi o takie typowe z manometrem i gwintem jak w samochodach. Miałem jakieś badziewne końcówki i po kilku tygodniach okazało się, że zgubił się ten bolec co wciska wentyl. Kupiłem Stanleya i znów po jakimś czasie to samo, chce pompować a bolca nie ma 8-)

TTTM czy są takie co nie wypadają ? 

Może macie jakieś patenty na to ?

 

Mi urwała się ta dźwignia zwalniająca zacisk.

Wymieniłem końcówkę.

3 zł lub 6 zł za wypasną + opaska zaciskowa zwana trytytką jako obejma przewodu.

https://allegro.pl/glowica-koncowka-do-pistoletu-pompowania-kol-6mm-i4852398835.html

 

https://allegro.pl/glowica-do-pompowania-kol-waz-koncowka-6-mosiadz-i5795235489.html

 

Możesz zakupić w markecie budowlanym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jakubek napisał:

Też jest jakieś wyjscie,choc troche upierdliwe. 

ale dużo pewniejsze jeżeli rozpatrujemy dokładność pomiaru.

Zresztą sama kontrola ciśnień wtedy też jest poręczniejsza, a jak nic się nie dzieje to kompresor Ci zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maras77 napisał:

Mi urwała się ta dźwignia zwalniająca zacisk.

Wymieniłem końcówkę.

3 zł lub 6 zł za wypasną + opaska zaciskowa zwana trytytką jako obejma przewodu.

https://allegro.pl/glowica-koncowka-do-pistoletu-pompowania-kol-6mm-i4852398835.html

 

https://allegro.pl/glowica-do-pompowania-kol-waz-koncowka-6-mosiadz-i5795235489.html

 

Możesz zakupić w markecie budowlanym.

 

Kupiłem wczoraj tą lepsiejszą (niby mosiężną) + wężyk z końcówką na zapas.

Tak wczoraj dumałem co robię nie tak, że mam połamane te bolce, w obu końcówka widać ślady wyłamania :hmm:

Jedyne co mi przychodzi do głowy to jeden rowerek biegowy i taczka, które mają małe kółka i końcówkę trzeba wkładać pok kątem, ale to 1-2x do roku .. a końcówki padły po niecałym roku. Hydrofor, pozostałe rowery mają normalny dostęp i wątpie aby to szkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sherif napisał:

Kupiłem wczoraj tą lepsiejszą (niby mosiężną) + wężyk z końcówką na zapas.

Tak wczoraj dumałem co robię nie tak, że mam połamane te bolce, w obu końcówka widać ślady wyłamania :hmm:

Jedyne co mi przychodzi do głowy to jeden rowerek biegowy i taczka, które mają małe kółka i końcówkę trzeba wkładać pok kątem, ale to 1-2x do roku .. a końcówki padły po niecałym roku. Hydrofor, pozostałe rowery mają normalny dostęp i wątpie aby to szkodziło.

Zakup jeszcze to
https://allegro.pl/przedluzka-zaworu-do-pompowania-katowa-45-stopni-i7013626205.html

pol_pl_Przedluzka-do-zaworow-do-pompowan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.