Skocz do zawartości

Pierwszy przegląd - ile płacicie


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

bo Wam powiem, że mnie Peugeot niemile zaskoczył. Za pierwszy przegląd po roku (wymiana filtru oleju, powietrza, p-pyłkowego oraz oleju) krzyknęli 780 zł. Niby nie jest to kosmos, ale jak porównałem do Insignii, gdzie zapłaciłem 550 zł, to się lekko zdziwiłem. To drogo wg Was, czy raczej normalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bergerac napisał:

bo Wam powiem, że mnie Peugeot niemile zaskoczył. Za pierwszy przegląd po roku (wymiana filtru oleju, powietrza, p-pyłkowego oraz oleju) krzyknęli 780 zł. Niby nie jest to kosmos, ale jak porównałem do Insignii, gdzie zapłaciłem 550 zł, to się lekko zdziwiłem. To drogo wg Was, czy raczej normalnie ?

 

Podjedź do Mitsubishi.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bergerac napisał:

bo Wam powiem, że mnie Peugeot niemile zaskoczył. Za pierwszy przegląd po roku (wymiana filtru oleju, powietrza, p-pyłkowego oraz oleju) krzyknęli 780 zł. Niby nie jest to kosmos, ale jak porównałem do Insignii, gdzie zapłaciłem 550 zł, to się lekko zdziwiłem. To drogo wg Was, czy raczej normalnie ?

Norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bergerac napisał:

bo Wam powiem, że mnie Peugeot niemile zaskoczył. Za pierwszy przegląd po roku (wymiana filtru oleju, powietrza, p-pyłkowego oraz oleju) krzyknęli 780 zł. Niby nie jest to kosmos, ale jak porównałem do Insignii, gdzie zapłaciłem 550 zł, to się lekko zdziwiłem. To drogo wg Was, czy raczej normalnie ?

 

Kupiles "SUVa" czy tam innego Crossovera to placisz wiecej ;]

Za Astre placilem 560 ale tesc za CX5 placil 1,2kPLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bergerac napisał:

bo Wam powiem, że mnie Peugeot niemile zaskoczył. Za pierwszy przegląd po roku (wymiana filtru oleju, powietrza, p-pyłkowego oraz oleju) krzyknęli 780 zł. Niby nie jest to kosmos, ale jak porównałem do Insignii, gdzie zapłaciłem 550 zł, to się lekko zdziwiłem. To drogo wg Was, czy raczej normalnie ?

Biorąc pod uwagę, że w Skodzie pierwszy miałem po 30 kkm i zapłaciłem poniżej 1000 zł, to drogo.

Jeśli patrzeć na to, że Toyoty mają przeglądy co 15 kkm i tam płacą 1000 zł lekko, to tanio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, bergerac napisał:

bo Wam powiem, że mnie Peugeot niemile zaskoczył. Za pierwszy przegląd po roku (wymiana filtru oleju, powietrza, p-pyłkowego oraz oleju) krzyknęli 780 zł. Niby nie jest to kosmos, ale jak porównałem do Insignii, gdzie zapłaciłem 550 zł, to się lekko zdziwiłem. To drogo wg Was, czy raczej normalnie ?

Normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Seat - gratis dorzucili pakiet przegladow i materialow

Fiesta - pierwszy zrobil mi diler za darmo drugi widze, ze 670 bede w listopadzie robil

 

Na jakimś forum wyczytałem ostatnio że komuś na przeglądzie "naprawili wadliwe oprogramowanie sterownika silnika"  poprzez aktualizację więc uważaj ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ofertę w aplikacji Citroena na 570 zł wiec pewnie tyle. Jakby przyjechać ze swoimi gratami to pewnie  taniej. Z tego co się do tej pory spotkałem to na ogół biorą ok 200zł za usługę + graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ofertę w aplikacji Citroena na 570 zł wiec pewnie tyle. Jakby przyjechać ze swoimi gratami to pewnie  taniej. Z tego co się do tej pory spotkałem to na ogół biorą ok 200zł za usługę + graty.
W nowych tak tanio nie będzie, Ineo First generuje koszta dość spore

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muzyk napisał:

W nowych tak tanio nie będzie, Ineo First generuje koszta dość spore

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

będę rozkminiał to koło marca bo pewnie wtedy zbliżę się do przebiegu na przegląd. Bardziej  mnie martwi znalezienie takiego ASO Citroena które auta nie popsuje niż cena przeglądu ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaruga napisał:

 

Na jakimś forum wyczytałem ostatnio że komuś na przeglądzie "naprawili wadliwe oprogramowanie sterownika silnika"  poprzez aktualizację więc uważaj ;]

Z takim wadliwym oprogramowaniem to jeździ się tylko tam gdzie jest pewność  ze nie podłącza ;] 

chociaz w jednym ASO mówili ze na pokładzie jest wifi to auto samo wysyła sygnały do centrali o jakiś anomaliach (ale nie wiem czy to prawda ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał:

Jeśli patrzeć na to, że Toyoty mają przeglądy co 15 kkm i tam płacą 1000 zł lekko, to tanio ;)

958 - duży przegląd Auris (olej,  filtr oleju, olej w skrzyni biegów ) plus klocki tył, plus geometria, plus przekładka opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergerac napisał:

bo Wam powiem, że mnie Peugeot niemile zaskoczył. Za pierwszy przegląd po roku (wymiana filtru oleju, powietrza, p-pyłkowego oraz oleju) krzyknęli 780 zł. Niby nie jest to kosmos, ale jak porównałem do Insignii, gdzie zapłaciłem 550 zł, to się lekko zdziwiłem. To drogo wg Was, czy raczej normalnie ?

Nie jest to źle. Ja kilka nowych przerabiałem i to tak mniej więcej wychodzi wszędzie.

W fordzie to było ok 600 zł za przegląd z materiałami.

W Seacie przegląd olejowy 460 zł, a pierwszy przegląd  okresowy (który nie zawiera wymiany oleju) chyba 300. Czyli razem 760.

 

Naprawdę drogo to byś miał w japończykach. Kiedy miałem Mazdę (10 lat temu) to pierwszy przegląd po roku, z materiałami około 1000 zł. 

W Suzuki jak byłem z żony samochodem wisiał cennik - pierwszy przegląd Suzuki Grand Vitara diesel ok 1300 zł. O podobnej kwocie słyszałem od kogoś w przypadku Mitsubishi ASX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Kupiles "SUVa" czy tam innego Crossovera to placisz wiecej ;]

Za Astre placilem 560 ale tesc za CX5 placil 1,2kPLN...

no właśnie mi się 560 zł wydaje normalne, 760 to już trochę drogo. O kwocie 1.2 to już nie wspominam, zdzierstwo w biały dzień 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sdss napisał:

Pytanie jaki zakres za te 550zl.

 

Leon 1.4 TSI po 60 tyś.

1158zl

Przegląd

Olej z wymianą

Świece z wymianą

Płyn hamulcowy z wymiana.

analogicznie jak w pugu - zestaw filtrów i olej.

 

Ty piszesz o dużym przeglądzie, to ta cena jest bardziej uzasadniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Manx napisał:

Nie jest to źle. Ja kilka nowych przerabiałem i to tak mniej więcej wychodzi wszędzie.

W fordzie to było ok 600 zł za przegląd z materiałami.

no mi się wydaje, że 600 jest OK. Patrząc na cenę gratów oraz robociznę to żaden serwis nie powinien być poszkodowany, taka usługa to zazwyczaj 1 - 1,5 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał:

no właśnie mi się 560 zł wydaje normalne, 760 to już trochę drogo. O kwocie 1.2 to już nie wspominam, zdzierstwo w biały dzień 😄 

W Seacie wyszlo mi 670, tyle ze ja mialem swoj olej, filtr oleju i klimatyzacji (to 670 uwzgl moje graty). Patrzac jakie maja tam ceny to bym pod 1000 zaplacil z ich wszystkimi czesciami. Wiec u Ciebie jest jeszcze w granicach rozsadku chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zinger napisał:

W Seacie wyszlo mi 670, tyle ze ja mialem swoj olej, filtr oleju i klimatyzacji (to 670 uwzgl moje graty). Patrzac jakie maja tam ceny to bym pod 1000 zaplacil z ich wszystkimi czesciami. Wiec u Ciebie jest jeszcze w granicach rozsadku chyba.

Rob tylko co oni zalecaja a filtr powietrza to mozna pod blokiem wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujekcybul napisał:

Rob tylko co oni zalecaja a filtr powietrza to mozna pod blokiem wymienic.

dokładnie. W ASO on chyba ze złota jest i godzinę będą go wymieniać :pukpuk: A w ogóle jest z tym związany pewien absurd - planowo pierwsza wymiana po 90 000 km :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bergerac napisał:

To drogo wg Was, czy raczej normalnie ?

była możliwość negocjacji ceny?;] jeżeli nie to należałoby zadać pytanie ile "bulicie" za pierwszy przegląd.

 

Jak widać cena nie jest totalnie z kosmosu. Wujas ma 2008 i narzekał, że zdzierają okrutnie na przeglądach.

 

Plac trzeba opłacić,  pracowników również, promocje zakupowe jakoś odbić.

 

Skodzianka ma chyba teraz w przypadku jakiś modeli 2 przeglądy gratis. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była możliwość negocjacji ceny?;] jeżeli nie to należałoby zadać pytanie ile "bulicie" za pierwszy przegląd.
 
Jak widać cena nie jest totalnie z kosmosu. Wujas ma 2008 i narzekał, że zdzierają okrutnie na przeglądach.
 
Plac trzeba opłacić,  pracowników również, promocje zakupowe jakoś odbić.
 
Skodzianka ma chyba teraz w przypadku jakiś modeli 2 przeglądy gratis. Pozdr

Nie ma mozliwosci negocjacji ceny, przynajmniej w moim przypadku.

Tak jak pisałem, lekko mnie to zdziwilo pod katem porownania do drygiego auta, ktore jednak ma raczej drozsze komponenty i jest znacznie bardziej skomplikowane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że przeglądy w ASO mocno zdrożały.

Dzwoniłem wczoraj do Toyoty - przegląd Auris Hybrydowy po 60.000 - 1640 zł (olej, filtr, filtr powietrza i kabinowy, płyn hamulcowy, czyszczenie układu hamulcowego) 

Mama za Space Stara (przegląd po 3 latach - 19kkm ) w Mitsubishi zapłaciła prawie 1200 zł.

Drogo jak cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bergerac napisał:

no właśnie mi się 560 zł wydaje normalne, 760 to już trochę drogo. O kwocie 1.2 to już nie wspominam, zdzierstwo w biały dzień 😄 

 

Tak, ale w Oplu na pierwszym przegladzie nie wymieniaja filtra powietrza, wiec trzeba by porownac zakres ;)

No i mimo wszystko to jest raptem 200PLN roznicy, kwota absolutnie niematerialna, przy lacznych kosztach eksploatacji ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel Astra J z LPG po pierwszym roku użytkowania:

* wymiana oleju z materiałami 199 zł

* serwis lpg, czyli dwa filtry i czyszczenie listwy - 230 zł

* pozostałe usługi serwisowe - 300 zł.

 

W drugim roku do pozostałych usług serwisowych doliczyć trzeba jakieś 250 zł bo doszła wymiana płynu hamulcowego i wymiana świec.

 

U mnie z racji dwóch wymian oleju w roku, które nie pokrywają się z serwisami rocznymi to koszty mi się rozkładają i tak tego nie odczuwam jakbym miał zapłacić za całość jednego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kartonik napisał:

Pierwszy przegląd Fiata 52 zł - wpis do książki gwarancyjnej.

System rozbity. Ja w Tipo obecnie mam trochę ponad 13kkm i przymierzam się do pierwszego przeglądu.

Zrobiłem rozeznanie, przegląd po 15kkm jak piszesz 52,51zł, nieobowiązkowa wymiana oleju i filtra 26,25 zl (0,25 rbg). 

Graty kupuje swoje (ok 240zł), a płacę w serwisie niecałe 80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bergerac napisał:

bo Wam powiem, że mnie Peugeot niemile zaskoczył. Za pierwszy przegląd po roku (wymiana filtru oleju, powietrza, p-pyłkowego oraz oleju) krzyknęli 780 zł. Niby nie jest to kosmos, ale jak porównałem do Insignii, gdzie zapłaciłem 550 zł, to się lekko zdziwiłem. To drogo wg Was, czy raczej normalnie ?

Tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dan54 napisał:

Mam wrażenie, że przeglądy w ASO mocno zdrożały.

Dzwoniłem wczoraj do Toyoty - przegląd Auris Hybrydowy po 60.000 - 1640 zł (olej, filtr, filtr powietrza i kabinowy, płyn hamulcowy, czyszczenie układu hamulcowego) 

Mama za Space Stara (przegląd po 3 latach - 19kkm ) w Mitsubishi zapłaciła prawie 1200 zł.

Drogo jak cholera

Wysokie ceny, bo to japończyki - nic nadzwyczajnego. Kiedyś w ogóle filozofia japońskich producentów byłą taka, że samochód jest tani, ale serwis i części są drogie. Samochody przestały być tanie, ale reszta pozostała.

Ja w małej maździe 2 już 10 lat temu płaciłem za przeglądy ponad 1000 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bergerac napisał:

bo Wam powiem, że mnie Peugeot niemile zaskoczył. Za pierwszy przegląd po roku (wymiana filtru oleju, powietrza, p-pyłkowego oraz oleju) krzyknęli 780 zł. Niby nie jest to kosmos, ale jak porównałem do Insignii, gdzie zapłaciłem 550 zł, to się lekko zdziwiłem. To drogo wg Was, czy raczej normalnie ?

jak za darmo w Toyota w piątek pierwsza wymiana oleju+filt  po 15 kkm i przesmarowanie zacisków 820 zł , jak będa filtry kabiny i powietrza to może 1500 być mało 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO Peugeot pytałem ze 3 lata temu jak kupiłem 308kę. Za zwykłą OT państwo sobie życzyli wtedy 350zł +50zł za wymianę każdego filtra (oleju, powietrza, klimy, paliwa) +graty. Czyli sama robocizna (tak naprawdę sprowadzająca się do wymiany oleju i filtrów i pewnie podpięcia kompa pro forma w celu skasowania inspekcji) - 550zł. Nie skorzystałem.

 

A dużym niezależnym płacę 300zł za całą robociznę (co jest jedną z wyższych stawek w mieście).

Za epikę mniej, bo dostęp do filtrów prosty. W 308ce trzeba się nagrzebać pod podszybiem i rozebrać połowę plastików pod maską, także więcej biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Tak, ale w Oplu na pierwszym przegladzie nie wymieniaja filtra powietrza, wiec trzeba by porownac zakres ;)

No i mimo wszystko to jest raptem 200PLN roznicy, kwota absolutnie niematerialna, przy lacznych kosztach eksploatacji ;]

a to muszę sprawdzić, wydaje mi się, że wymieniali filtr powietrza. Oczywiście, przeżyję 200 zł, po prostu zaskoczyło mnie to w kontekście porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, krowka napisał:

Kupić nowe auto za niemałą kasę i jęczeć z powodu ceny przeglądu, która swoją drogą w tym przypadku nie jest jak na ASO ;] Tylko pozostaje pytanie, czy cena jest adekwatna do jakości :phi:

Nie uważam, żeby to było jęczenie, po prostu pytam Was o zdanie i doświadczenia :hmm: To coś złego ? Zobacz ile osób się wymieniło informacjami, ja np. już wiem, że cena jest absolutnie normalna, po prostu to Opel ma tanio, a nie Pug drogo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spad napisał:

Opel Astra J z LPG po pierwszym roku użytkowania:

* wymiana oleju z materiałami 199 zł

* serwis lpg, czyli dwa filtry i czyszczenie listwy - 230 zł

* pozostałe usługi serwisowe - 300 zł.

Po roku (zakładam 15-20kkm) czyszczą listwę wtryskiwaczy LPG ? :totalszok:

Chyba szmatką z kurzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, iwik napisał:

Po roku (zakładam 15-20kkm) czyszczą listwę wtryskiwaczy LPG ? :totalszok:

Chyba szmatką z kurzu...

U mnie po pół roku to wychodzi. Nie wiem czym czyszczą, ale informują po przeglądzie, że listwa jest czyszczona.

Jako ciekawostka fabryczne instalacje w Oplu nie lubią się za bardzo z lpg z Orlenu i stałe użytkowanie potrafi zatkać listwę. Sam tak miałem, że musiałem na gwarancji mieć czyszczoną listwę. Po rekomendacji o zmianie stacji benzynowej na inną niż Orlen (jako stały punkt tankowania) problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bergerac napisał:

bo Wam powiem, że mnie Peugeot niemile zaskoczył. Za pierwszy przegląd po roku (wymiana filtru oleju, powietrza, p-pyłkowego oraz oleju) krzyknęli 780 zł. Niby nie jest to kosmos, ale jak porównałem do Insignii, gdzie zapłaciłem 550 zł, to się lekko zdziwiłem. To drogo wg Was, czy raczej normalnie ?

Za Cuprę mi chyba 2.000 PLN zawołali...

Tyle to w Lexusie brali za GS-a.

Drogo bywa.

 

Nastepnym razem kupuję sam olej i podstawowe części.

Są też spore różnice między salonami.

Pamiętam, że kolega serwisował Forestera chyba w Jeleniej Górze, a nie Poznaniu, organizując sobie przy okazji jakiś weekendowy wypad w góry.

Różnica była naprawdę jakaś spora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bergerac napisał:

bo Wam powiem, że mnie Peugeot niemile zaskoczył. Za pierwszy przegląd po roku (wymiana filtru oleju, powietrza, p-pyłkowego oraz oleju) krzyknęli 780 zł. Niby nie jest to kosmos, ale jak porównałem do Insignii, gdzie zapłaciłem 550 zł, to się lekko zdziwiłem. To drogo wg Was, czy raczej normalnie ?

W porównaniu do BMW to strasznie drogo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bergerac napisał:

bo Wam powiem, że mnie Peugeot niemile zaskoczył. Za pierwszy przegląd po roku (wymiana filtru oleju, powietrza, p-pyłkowego oraz oleju) krzyknęli 780 zł. Niby nie jest to kosmos, ale jak porównałem do Insignii, gdzie zapłaciłem 550 zł, to się lekko zdziwiłem. To drogo wg Was, czy raczej normalnie ?

A cena za Insignie to nie bo jakiś mega flotowych rabatach ? Bo bardziej mi się wydaje ze tutaj zapłaciłeś za mało :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.