Skocz do zawartości

Pierwszy przegląd - ile płacicie


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Łukasz___F napisał:

W porównaniu do BMW to strasznie drogo ;]

dobra, dobra :wpysk:

 

a propos mam lekki dym z BMW w Wawie. Na przeglądzie usunęli wyciek oleju na gwarancji i wymienili chłodnice, bo stwierdzili mechaniczne uszkodzenie od kamyka. Jedynie 6000 zł, nie skonsultowane z nikim :facepalm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spad napisał:

Opel Astra J z LPG po pierwszym roku użytkowania:

* wymiana oleju z materiałami 199 zł

* serwis lpg, czyli dwa filtry i czyszczenie listwy - 230 zł

* pozostałe usługi serwisowe - 300 zł.

 

 

Czyszczą listwe wtryskową po roku użytkowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergerac napisał:

dobra, dobra :wpysk:

 

a propos mam lekki dym z BMW w Wawie. Na przeglądzie usunęli wyciek oleju na gwarancji i wymienili chłodnice, bo stwierdzili mechaniczne uszkodzenie od kamyka. Jedynie 6000 zł, nie skonsultowane z nikim :facepalm: 

Ja jadę w czwartek do ASO powalczyć z zawieszeniem, od początku coś mi stuka w lewym kole ale jakoś do tej pory nie miałem ochoty się tym zajmować. Na przeglądzie po 30 kkm zgłosiłem, niby stwierdzili że faktycznie coś stuka, wymienili jakiś drążek, stwierdzili że jest ok.  5 minut po wyjechaniu z ASO zadzwoniłem do nich że jest tak samo jak było :(. W czwartek podjadę i niech szukają, a jak stwierdzą że TTTM to mają mi dać inna 7-ke żebym sobie porównał czy tak jest.

 

Ja zawsze w każdym ASO przy pierwszej wizycie zaznaczałem że nie mają prawa nic wymieniać, bez mojej wiedzy i przedstawieniu mi kosztów. Jak do tej pory się sprawdzało. 

Zresztą o ASO BMW mam do tej pory bardzo dobre zdanie( poza jedna wizytą po której przejechałem 50 km z niedokręconymi kołami :phi: ). Zobaczymy czy teraz to potwierdzą :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chorzyn napisał:

To dla mnie 2 lata :hehe:   ;] masz wykluczenia w serwisach w sensie napraw bie podlegających ? 

W sumie dla mnie też :phi: i teraz żałuję że dokupiłem gwarancję do 150kkm/3 lata bo pewnie się okaże że w 2 lata zrobię 130-140. Miałem nadzieję że będę coraz mniej jeździł a okazało się że jest odwrotnie :facepalm: 

Czy mam wykluczenia ? Nie wiem, dowiem się jak będę chciał skorzystać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Łukasz___F napisał:

W sumie dla mnie też :phi: i teraz żałuję że dokupiłem gwarancję do 150kkm/3 lata bo pewnie się okaże że w 2 lata zrobię 130-140. Miałem nadzieję że będę coraz mniej jeździł a okazało się że jest odwrotnie :facepalm: 

Czy mam wykluczenia ? Nie wiem, dowiem się jak będę chciał skorzystać ;]

No mi się już 5k pln wykluczyło w innej marce :hehe: elementy eksploatacyjne nie podlegające gwarancji ;] Fakt ze jeden z nich to niefart ewidentny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chorzyn napisał:

No mi się już 5k pln wykluczyło w innej marce :hehe: elementy eksploatacyjne nie podlegające gwarancji ;] Fakt ze jeden z nich to niefart ewidentny

Ale w tej podstawowej gwarancji czy w przedłużonej ? Bo w fabrycznej gwarancji nigdy nie miałem żadnych problemów, wymieniali wszystko co było potrzeba. Z przedłużonej gwarancji nigdy jeszcze nie korzystałem .:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2018 o 18:10, bergerac napisał:

bo Wam powiem, że mnie Peugeot niemile zaskoczył. Za pierwszy przegląd po roku (wymiana filtru oleju, powietrza, p-pyłkowego oraz oleju) krzyknęli 780 zł. Niby nie jest to kosmos, ale jak porównałem do Insignii, gdzie zapłaciłem 550 zł, to się lekko zdziwiłem. To drogo wg Was, czy raczej normalnie ?

Zalezy dużo od marki / zakresu.

W Volvo po roku pierwszy kosztował coś koło 1,2kzł, drugi lekko pow 2kzł, bo wymienili tarcze.

Ojciec w Kile (Sportage 2.0) płacił coś koło 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mrBEAN napisał:

To bardzo dobra cena, aż dziwna. 

Jakiś rabat dla stałego klienta dostałem,  ale nie jakiś rewelacyjny. No i teraz jak spojrzałem na datę to był grudzień 2016 (ostatnio w pracy robimy cały czas 2017 rok i mam lekkie rozjazdy na datach) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2018 o 18:10, bergerac napisał:

bo Wam powiem, że mnie Peugeot niemile zaskoczył. Za pierwszy przegląd po roku (wymiana filtru oleju, powietrza, p-pyłkowego oraz oleju) krzyknęli 780 zł

Sprawdź sobie na fakturze ile Ci policzyli za wymianę filtra p-pyłkowego - u mnie w Pugu 5008 zapłaciłem 100 zł za wymianę + 100 zł za filtr.

Wymiana nie wchodzi w zakres przeglądu okresowego .....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tomata napisał:

Czyszczą listwe wtryskową po roku użytkowania? 

U mnie co 15 kkm. Co tyle mam przegląd lpg z wymianą filtrów. Poziomu zabrudzenia nie znam, nie wnikam, ale może jak jest czysta to wtedy nie dotykają. W sumie nie interesuje mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Łukasz___F napisał:

Ale w tej podstawowej gwarancji czy w przedłużonej ? Bo w fabrycznej gwarancji nigdy nie miałem żadnych problemów, wymieniali wszystko co było potrzeba. Z przedłużonej gwarancji nigdy jeszcze nie korzystałem .:ok:

Jak przedłużałem u siebie - do 5lat / 150k km to w przedłużeniu jest trochę wyłączeń - trzeszczenia, regulacje, uszczelki, tapicerka, oszklenie, lakier, akumulator, zapachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Łukasz___F napisał:

Ale w tej podstawowej gwarancji czy w przedłużonej ? Bo w fabrycznej gwarancji nigdy nie miałem żadnych problemów, wymieniali wszystko co było potrzeba. Z przedłużonej gwarancji nigdy jeszcze nie korzystałem .:ok:

Jak dostaniesz strzał w IC to Ci go w ramach gwarancji nie wymienia ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, delco napisał:

A BMW nie ma przeglądów przez 5 lat w "gratisie"?

Ma 5 lat/150k km i obejmuje to olej, filtry i płyny wraz z robocizną i ogólny przegląd. Hamulce już są płatne osobno. Można wykupić sobie dodatkowo pakiety naprawcze obejmujące większy zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2018 o 15:34, Wasylek napisał:

Pierwszy przegląd? Do 60tys km przeglądy za 0PLN. Ale to Dacia, więc się nie liczy...

 

Cierpliwości - jeszcze 10 lat temu obciachem było kupowanie aut koreańskich. I zbudowali sobie markę nie gorszą od niemieckich do których modli się pół kraju.

Więc już za parę lat kupienie daćki też przestanie być synonimem cebulactwa na naszym zbudowanym na stereotypach rynku  ;) 

Już widać zmianę podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jaruga napisał:

Już widać zmianę podejścia.

Zmiana podejścia nie jest wywołana budowaniem marki, tylko grubym wzrostem kosztów serwisowania starych aut.

Teraz jak ktoś sam nie dłubie przy aucie to koszty serwisowania jakiegoś trupa potrafią być większe niż utrata wartości nowego samochodu.

I (niektórzy) ludzie zaczęli liczyć prawdziwe koszty utrzymania samochodu (w sensie, że: "EUREKA!" - nie sprowadzają się one tylko do paliwa wlanego do baku, a reszta "pomijalna")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
bo Wam powiem, że mnie Peugeot niemile zaskoczył. Za pierwszy przegląd po roku (wymiana filtru oleju, powietrza, p-pyłkowego oraz oleju) krzyknęli 780 zł. Niby nie jest to kosmos, ale jak porównałem do Insignii, gdzie zapłaciłem 550 zł, to się lekko zdziwiłem. To drogo wg Was, czy raczej normalnie ?
Zero, zaplacilem w cenie auta i mam 5 lat spokoju.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.