Skocz do zawartości

Jaka instalacja do silnika Opla?


Zuraw

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że pytanie jest mocno ogólne, ale wynika z tego, że właśnie będę kupował jakąś Merivę I i nie padło jeszcze jaki silnik będzie. Stąd właściwie pytanie powinno być jaki silnik opla jest najlepszy do gazowania i jaką instalacją? Wiem, że jedne bardziej się nadają niż inne, ale jeśli ktoś mógłby naświetlić który silnik będzie najlepszy, a którego się wystrzegać choć wyposażenie będzie miało priorytet. Może uda się pogodzić jedno z drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Merivie A, do gazu nadają się wszystkie silniki. Jedyne zastrzeżenie można mieć do 105-konnego Z16XEP, bo ma regulację luzów zaworów szklankami.
Wg mnie najlepsze Z16XE i Z18XE.

Instalacja praktycznie każda IV gen: Stag, Tech, KME. Nie są to silniki wymagające i idą praktycznie na autokalibracji (co nie znaczy, że nie należy ustawić na drodze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zona ma Merive Z16XEP wiec 105 KM z BRC FLY PD. Fakt regulacja zaworow jest "reczna".

Na gazie auto mialo 65 kkm najechane podczas zakupy, calkowity przebieg 103kkm

Mulowate, telepalo, gasl.

Sprawdzenie luzow, SSACE w normie, wydechowe 0,05-0,11 zamiast min 0,27

Regulacja wydechowych z uszczelka, simeringiem walu, szlifowaniem 8 szklanek 600zl.

Nie jakis straszny koszt wobec oszczednosci

Jesli nawet co 4-6 lat to ujdzie. Aaa mam lubryfikator bo byl .

Spalanie LPG ok 10-11 w miescie.

Ogolnie hydraulika spokoj daje ale wiecej jednak merivek z silnikiem Z16XEP w ofercie jest.

Autko fajne  takie ksztaltne, przestrzenne, twarde zawieszenie.

bardzo fajnie mi sie jezdzi  merka, czuc lekkosc mimo ze to 1350kg az wazy.

Z wyposazenia ma to co wszystkie, 2x el szyby, CZ z kluczyka, wspomaganie, reczna klima (akurat wystarcza) podlokietnik regulowany  (wygodne), reg fotela kierowcy gora, kierownicy tez.

Bez wodotryskow. Ma to co miala miec dla wygody.

Czego mi brakuje?

Ano komputera pokladowego. Dziwie sie, ze w standardzie opel nie dawal chocby info o spalaniu.

Aaa no i tylne siedzenia kombinowane, super sprawa, zwlaszcza ze oparcia lekko sie tylne pochyla tez o kilka cm.

Przed zakupem warto pojechac zeby sie zagrzal, sprzadzic czy rowno chodzi, czy ma "kopa", dobrze miec jakiegos kompa, ew "wypedalowac" bledy jesli swieci sie kluczyk lub  check.

Troche auto poznalem, jak masz pyt to pisz moze cos doradze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.