Skocz do zawartości

wątek zakupowo-porównawczy


subArek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.10.2018 o 10:15, subArek napisał:

Wczoraj sprawdzałem tego Hyundaia w ASO i w rozmowie z mechanikiem zasugerował, że jak auto jeździ wokół komina to nie ma sensu interwał wymiany oleju co 30tys (benzyna, bez turbo) tylko on by co 15 lub rok wymieniał.

przecież jak ktoś robi mały przebieg to i tak wymieni co rok ?

 

Dnia 14.10.2018 o 00:59, Azbest napisał:

Niby tak .. od razu się to nie rozpadnie... ale myślę że pozytywnie to nie wpływa na trwałość silnika. Ten interwał to jest typowo po to żeby się we flotach dobrze samochód wyliczał. Gdyby nie to, to pewnie miały by interwał max 20kkm.

Jeszcze w takich flotach, gdzie te samochody sporo jeżdżą w trasie, silnik jest nagrzany i pracuje optymalnie z odparowaną wodą to może się to sprawdzać. U prywatnego użyszkodnika po 30kkm to zlejesz już smołę rozcieńczoną paliwem z takiego diesla.

po pierwsze interwał dotyczy również benzyn. Po drugie - we flocie były auta z przebiegami od 50 tysięcy do 240 tysięcy kilometrów. W żadnym nie było problemów. Ja mam zasadę, że jak mam twarde dane i fakty, to się na nich opieram, a nie na przypuszczeniach i opiniach. Kieruję się tym w życiu zawodowym i prywatnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.